Skocz do zawartości
IGNORED

Co to bedzie, kiedy juz CRT nie bedzie ?


adamkrak1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zrobilem sobie dzis rajd po sklepach celem wybrania CRT 32".

Okazuje sie, ze wielu producentow klasycznie czysci magazyny - ceny poszly ostro w dol (chyba sa ponizej kosztow, albo marze byly strasznie duze do tej pory), niektorych modeli juz nigdy wiecej nie bedzie, a nastepcow brak (tzn. CRT)

 

Jeden ze sprzedawcow wrecz powiedzial mi, ze juz nie sciagnie dla mnie nowego duzego CRT, bo nie zamawiaja juz.

Patrze na strone Panasonica - wlasnie dzis zniknely z oferty na www modele PX. Zostal tylko 32PM11... pewnie wkrotce rozejdzie sie w promocjach.

 

Mam mozliwosc kupienia Panasonica TX-32PX30 za 3300pln - normalnie w sklepie bez targowania, z transportem do domu, sprzedawca zastrzegl, ze dostali 5 sztuk w dobrej cenie i... juz nie bedzie wiecej.

 

Gdyby sklep byl dluzej czynny, to wreszcie bym siedzial przed TV i ogladal DVD. A tak to zaczalem glowkowac....

 

Co to bedzie, gdy juz CRT nie bedzie ? :)

 

Najbardziej obawiam sie, ze lepsze modele LCD 32" beda w cenie >7000pln - tak jak przez dlugi czas najlepsze CRT (pamietacie CRT 32" za > 12tys pln :). A w granicach 4000pln beda dostepne typowo konsumenckie LCD - ze smuzeniem, kiepska czernia, zafalszowanymi kolorami, pixeloza przy kiepskim sygnale... i bede zalowal, ze nie kupilem topowego CRT gdy byl najtanszy. Za to marketingowcy beda zacierac rece z powodu zapowiadanej "goracej jesieni".

 

 

Ale moze zdarzy sie cos jeszcze innego ?

Slim-CRT ? Jak na razie Samsung kiepsko wypalil - widzialem - normalnie krzywy obraz ! Nie subtelne roznice, ale wycinek kola o promieniu ~2m.

LG/Philips - zapowiedzi brak.

 

Moze ktorys producent puscil juz troche pary z ust ?

 

Co doradzacie - czekac na rozwoj wydarzen, czy brak Panas 32PX30 i szczerzyc zeby z radosci ? :)

 

pozdrawiam

 

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym dylematem, miałem już nawet kupić 32" (jakieś 2 miesiące temu) ale moja żona po porównaniu z plazmą 42" stwierdziłą że chyba jednak 32" to za mało do naszego pokoju, niestety ceny plazm mimo że spadły nadal są kosmiczne, LCD tym bardziej i ja coś nie mogę przekonać się do LCD, ilekroć oglądam w sklepach to jednak zawsze skłaniam się ku plazmie.

 

Koniec końców nadal mam stary TV (4:3) i oglądam filmy w warunkach poniżej jakiejkolwiek normy jeżeli chodzi o wielkość obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Koniec końców nadal mam stary TV (4:3) i oglądam filmy w warunkach poniżej jakiejkolwiek normy

>jeżeli chodzi o wielkość obrazu.

 

heh - no wlasnie....

TV kupuje od wakacji 2004 (niesmialo), wiosna byla wzmozona akcja rozpoznawania rynku, a teraz ponownie wybory.... tylko ze tym razem CRT znikaja ze sklepow....

 

 

A co do plazm - mnie odpycha duzy pobor pradu, niekoniecznie dobra wspolpraca z kablowka, no i te najtansze to maja raczej male rozdzielczosci...

Wielkosc ekranu ? Milo miec 42" - ale ile razy za ta cene mozna by sie wybrac do kina ? Przelicznik PLN/powierzchnie niesamowity :)

 

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRT - szybko znikają - a następców nie wida / wysokie koszty podukcji - w stosunku do LCD/

Jest jeszcze kilka dobrych modeli CRT na rynku.

Ale kieru nek jest tylko jeden - LCD , plazmy - nowe technologie.

Plazmy od 6000 zł - 37" PA 50 Panasonica - to extra wybór.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro szybko znikają to dlaczego np na amerykańskim rynku jest pełno modeli crt przystosowanych do hdtv, a do tego nieźle wyposażonych - mają nawet hdmi, myślę że jednak mimo wszystko koniec tych telewizorów nie jest tak bliski jak niektórzy by chcieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na rynku amerykańskim oprócz "prestiżu" liczy się również coś tak mało dla wielu klientów w Polsce istotnego - jak jakość obrazu ? ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locololo - błagam!

PRZESTAŃ ROBIĆ LUDZIOM NA TYM FORUM WODĘ Z MÓZGU!!!

Jak możesz określać plazmę Panasonica 37PA50 jako bardzo dobrą skoro działa ona w rozdzielczości 852 x 480??? Jeśłi jet bardzo dobra to w krajach z systemem NTSC bo do takiego jest dostosowana!

Czy wiesz (co ja się głupio pytam - na pewno wiesz) z jaką rozdzielczością pracuje system PAL używany w Polsce? Mieszkamy w Polsce, pamiętasz???

Nikt uczciwy nie powinien polecać plazm o takiej rozdzielczości w polskich warunkach.

Błagam! Skończ opowiadanie bajek o śmierci CRT i polecaj ludziom rzeczy NAPRAWDĘ warte polecenia, bo akurat ta plazma jest tyleż warta polecenia co syfilis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonda trafiłeś w sedno !!! ;-P póki co lcd a nawet plazmy nie oferują wcale tak rewelacyjnego obrazu, lcd no cóż czerń mi tam nie pasuje, plazmy - pwszem fajne ale te tanie mają rozdziałkę pod ntsc a my mieszkamy w kraju gdzie jest pal , natomiast te z większą rozdziałką - no cóż cena troche wysoka, ale nie tylko to mi nie odpowiada. Tak długo czaję się ze zmianą tv że stać mnie już na plazmę o lepszej rozdziałce. Na chwilę obecną stwierdzam krótko - czekam na nowy model tv crt panasonica - kupuje go do ogladania tv a do kina kupuje projektor panasa ae 700, a kasę która zostanie przeznacze na nowego ampa - albo denon avr 4306 albi yamaha rxv 4600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając ofertę 37" Panasonica - podaję cene do jakości . W tej klasie cenowej 37" to najlepszy wybór. Mozna na to przytoczyć kilkadziesiąt opinii zadowolonych użytkowników.

Tylko jeden miała obiekcje co do opóźniem ma szybkich akcjach/ np. mecze piłki nożnej./

Nie każdy jest tak wybredy jak illdottore. Zapewne nie każdy ma tyle kasy. Ale nie da sie uciszyć tych zadowolonych.

W tej klasie cenowej - jakość do więlkości - to stanowczo dobry zakup.

Nikomu nie zależy na zmierzchu CRT. Wrecz przeciwnie . To CRT dają zarabiać wiekszości sklepów. Ale napór na LCD i plazmy jest tak duży - bo każdy chce mieć płaski w domu.

Zresztą koszt wytworzenia LCD jest mniejszy niż CRT. Każda nastepna generacja będzie z pewnością doskonalona. Więc jednak chyba CRT odejdą.....

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> locololo: jestem może i wybredny ale nie kasiasty :)

Widzisz w opisie mój system i sam możesz stwierdzić że to budżetówka (no może poza kolumnami).

Natomiast - wybacz mi - nie rozumiem ludzi zadowolonych z posiadania sprzętu który nie jest dostosowany do polskiego systemu nadawania wizji ani do jakości polskiego sygnału.

Ale oczywiście: ich pieniądze - ich sprawa.

Zresztą przyznaję Ci rację że z generacji na generację obraz plazm i LCD się poprawia - dobrze to widzę w sklepach, jednak w mojej opinii nie na tyle by mogły zastąpić CRT a przy większych - projektory. Za te same pieniądze mogę mieć obraz lepszy lub większy - więc po co mam przepłacać?

Na razie zarówno plazmę jak i LCD traktuję jako sympatyczny gadżet. Kogo stać - niech kupuje, ale właśnie temu ma służyć ta lista by informować ludzi o wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań, by wyboru dokonywali świadomie a nie pod wpływem sprzedawcy.

Przecież słyszę co się w sklepach wyprawia - sprzedawca zagadnięty o CRT robi minę "ooooo!" i pyta "potrzebna pani/panu ta staroć? Przecież NIKT już tego teraz nie kupuje, teraz tylko płaskie!". I ogłupiali ludzie zadłużają się na odbiornik który fatalnie odbiera sygnał z ich słabej kablówki a do tego ma rozdzielczośc NTSC... sorry ale dla mnie to co najmniej dziwne. A obok stoi TV Panasonica z systemem Acuity i z takim obrazem, że niemal można wejść do środka... parę tysiaków tańszy, co z tego? Ludzie go omijają, pędzą do plazm. Smutne. Ale to nie mój problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----------------> il Dottore "Natomiast - wybacz mi - nie rozumiem ludzi zadowolonych z posiadania sprzętu który nie jest dostosowany do polskiego systemu nadawania wizji ani do jakości polskiego sygnału." A ja rozumiem - to sie nazywa dysonans pozakupowy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest jak il Docttore napisał

 

przegladałem ostatnio pismo dla konsolowych graczy PSX Extreme i tam jest bardzo ciekawie napisane jak wybierać TV pod kątem grania w gry wysokiej rozdzielczości na nadchodzącej generacji konsol

polecam wszystkim tym którzy o zakupie plazmy/LCD pomyśleli właśnie ze względu na konsolę

Może przytoczę parę zdań z tego tekstu jak będę u znajomego dla tych którzy takich pism nie kupuja i nie mają gdzie przeczytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Docttore napisał

> Przecież NIKT już tego teraz nie kupuje, teraz tylko płaskie!". I ogłupiali ludzie zadłużają się na odbiornik który > fatalnie odbiera sygnał z ich słabej kablówki a do tego ma rozdzielczośc NTSC... sorry ale dla mnie to co

> najmniej dziwne. A obok stoi TV Panasonica z systemem Acuity i z takim obrazem, że niemal można wejść do

> środka... parę tysiaków tańszy, co z tego? Ludzie go omijają, pędzą do plazm. Smutne. Ale to nie mój problem.

 

Tak a propos to niech ktoś wytłumaczy kompletnemu laikowi, czy nie jest tak, że plazmy mają większą rozdielczość niż którykolwiek z systemów PAL, NTSC?

PAL to zdaje się 768x576 NTSC: 640x576, jeżeli się mylę to nie bijcie. Ewentualnie jak ktoś może to niech mi łopatologicznie wytłumaczy.

 

Poza tym chodzę oglądam obraz w TV w sklepach i nie jest tak najgorzej z tymi plazmami, nawet tymi tańszymi w porównianiu do CRT, sygnał w sklepach co prawda najczęsciej jest z nateny TV-SAT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma własny punkt widzenia- i to w porządku.

Dziś wyprzedaż CRT w MM- i duże kolejki. Wiec zapotrzebowanie jest.

Każdy kupuje to co się mu podoba - i też ok.

ale ciężko sprzedać w normalnej cenie jakikolwiek CRT

Plazmi i LCD - z dobrego sygnału- chodzą extra.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepino

(Konto usunięte)

Cześć,

Właśnie czytam czeski "SAT & DVB-T magazin" i trafiłem na interesujący artykuł o ekranach SED (Surface-conduction Electron-emitter Display). Pracują nad nimi Toshiba i Canon. Ekran działa na zasadzie zbliżonej do CRT, tylko zamiast jednego działa elektronowego ma ich tyle ile pikseli (a w zasadzie 3 razy tyle, bo jeden punkt emitujący elektrony przypada na 1 punkt luminoforu - dla każdej z barw oddzielnie). Ekran jest płaski, bo pozbawiony niepotrzebnych już elementów odchylania. Według pierwszych informacji technologia ma łączyć zalety CRT oraz "płaskość" plazm i lcd. Pierwsze prototypy SED miały kontrast 8600:1, ale ostatnio udało się osiągnąć 100000:1 (sto tysięcy). Jeśli chodzi o pobór prądu, to ma się kształtować na poziomie 1/3 tego co biorą plazmy i 2/3 tego co lcd.

Canon i Toshiba chcą zainwestować w SED 1,7 mld $ w przeciągu dwóch lat. W sierpniu tego roku miała ruszyć próbna produkcja 3 tysięcy ekranów 50 calowych. Seryjna produkcja planowana jest na początek 2007 roku.

Według analizy autorów artykułu cena ekranów SED będzie wyższa niż plazm czy lcd ze wzdględu na lepszą jakość obrazu, ale może się przyczynić do spadku cen plazm i lcd o rozmiarach ponad 40 cali.

Załączam dwa obrazki opisujące technologię SED.

Jak widać, jesteśmy jescze daleko od stabilizacji na rynku tv i może się okazać, że ani plazma, ani lcd tylko coś jescze.

Pozdrawiam

post-8875-100004067 1170273623_thumb.jpg

post-8875-100004068 1170273622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pepino, nie mam więcej pytań! :)

Czyli TV SED będzie żarł ok 80 Watów przy przekątnej 50 cali... ale jaja!

Warto zwrócić uwagę na następujący fragment Twojego postu:

">Według analizy autorów artykułu cena ekranów SED będzie wyższa niż plazm czy lcd ze względu na

>lepszą jakość obrazu, ale może się przyczynić do spadku cen plazm i lcd o rozmiarach ponad 40 cali."

Czyli LCD i plazma wracają tam, gdzie ich miejsce - do roli ubogiego krewnego starego dobrego telewizora. Zarówno cenowo jak i jakościowo...:)

Chciałbym znaleźć się na pierwszych polskich prezentacjach SED. To bardzo obiecująca technologia.

A Locololo ta informacja na pewno nie psuje humoru bo SED ma być płaski więc ludzie będą go kupować! Wystarczy im powiedzieć: "to taka plazma tylko trochę inna". :)

A i ja się cieszę bo w końcu będę mógł kupić coś płaskiego bez obrzydzenia. Za kilka lat jak mój TV w końcu padnie to może już te SED'y będą w handlu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dane były sensacją w koncu ubiegłego roku.

są też inne senscje w kierunkach rozwoju.

Każdy towar jest towar - byle dawał szczęście innym .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepino

(Konto usunięte)

No tak locoloco,

my tu o kierunkach rozwoju, a Ty o towarze (ew, a p... w Chinach kwitnie...)

szkoda, że znasz trendy w dziedzinie tv, ale się nimi nie dzielisz z innymi forumowiczami

szczególnie, że tytuł wątku jednoznacznie wybiega w przyszłość...

Myślę, że lubisz, żeby Cię prosić...

Więc podziel się z nami tymi sensacjami w kierunkach rozwoju, a nie kisisz to dla siebie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepino

(Konto usunięte)

Coś się pop.... z czcionkami :(, może teraz pójdzie

 

Dzięki shrek,

 

jedna tylko uwaga, to ciągle jest o SED, a locoloco wspominał zdaje się o innych sensacjach w rozwoju...

niestety nie powiedział o jakich

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.