Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze połaczenie DVD z AV


mmmariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam.

Jestem tu pierwszy raz i prosze o pomoc

Za pare dni odbiore zestaw Pioneera DVD585 i amplituner915 oraz JBL Balboa 5.1. Posiadam TV SONY KV-32FQ75 100Hz (z tyłu 3xEURO w tym 2 z S-Video i 1 z RGB-dane z instrukcji)

Doradźcie jakimi kablami połaczyć ten sprzet DVD+AV+TV+SUB aby uzyskać jak najlepszy obraz i dźwięk. Nie chodzi mi o podawanie producentów, tylko rodzaj kabli (do kolumn na razie dokupię kable no name).

Czy DVD z TV połaczyc lepiej pełnym EURO-EURO wykorzystujacym RGB, czy kablem component?

Jaka jest wogóle różnica miedzy RGB z Euro, a component z 3-ch gniazd, bo mi sie wydaje, że to i to, to podział sygnału na red-green-blue.

Czy w obu przypadkach będę mógł wykorzystać progresiwe scan i czy wtyki w component są identyczne jak w kablu chinch?

Czy DVD z AV połączyć coaxialnym czy optycznym (długość 1metr)?

Czy kable do DVD-Audio to również maja końcówki jak zwyłe chinch?

Jaki kabel do Subwofera? Czy sa specjalne, czy równiez ma mieć końce jak chinch?

Sorry za nieznajomość tematu i jeśli namieszałem z tymi pytaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy DVD z TV połaczyc lepiej pełnym EURO-EURO wykorzystujacym RGB, czy kablem component?

obojętne IMHO

 

>Czy w obu przypadkach będę mógł wykorzystać progresiwe scan

przy połączeniu component TV może PRZYJMOWAĆ sygnał bez przeplotu z źródła (DVD) przy RGB nie

 

ew. w niektórych modelach wyswietlaczy jest zaimplementowany układ DOKONUJĄCY skanowania progresywnego

raczej nie w Twoim egzemplarzu

 

>i czy wtyki w component są identyczne jak w kablu chinch?

tak

 

A poza tym takie głupie pytanie - w tym TV chyba nie ma wejścia component?

 

>Czy DVD z AV połączyć coaxialnym czy optycznym (długość 1metr)?

obojętne

 

>Czy kable do DVD-Audio to również maja końcówki jak zwyłe chinch?

tak, 6 kabli po obu stronach wtyki chinch (RCA) - zdjęcia takich ładnych kabelków zamieszczał niedawno wolf :)

zobacz też tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>Jaki kabel do Subwofera? Czy sa specjalne, czy równiez ma mieć końce jak chinch?

Chinch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DVD do amplitunera to tylko ->coaxialnym!!!!!!!!!!! np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Porownywałem oba kable i roznica jest słyszalna (oczywiscie nie tylko dla mnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem trzy dni temu, lecz ze wzgledu na pracę podłącze go dopiero w piatek i przez najbliższy weekend będę go testował, tak że w przyszłym tygodniu podzielę się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOpyt25 7 Wrz 2005, 19:20

DVD do amplitunera to tylko ->coaxialnym!

 

Sugerujesz, że sygnał cyfrowy przesyłany kablem światłowodowym brzmi gorzej niż przesłany coaxialem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie ,ze coaxial górą!

Drugi kabel przydaje sie jesli uwarzasz ,ze w miejscu gdzie bedzie sie znajdował bedą zakłucenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOpyt25, 7 Wrz 2005, 23:37

>No oczywiscie ,ze coaxial górą!

 

No dobra, ale masz na tą tezę jakieś wsparcie? :-D

 

Już była na tym forum dyskusja o wyższości przesyłania zer i jedynek za pomocą światłowodu i coaxiala.

W większości testów nie udowodniono wyższości jednego nad drugim. Coaxial dodaje u Ciebie więcej basów, poszerza ekran czy co?

Ja mam oba kable i jakoś różnicy nie zauważyłem, a z różnymi kablami eksperymentowałem. Co więcej śmiem twierdzić, że światłowód jest kablem, który umożliwa przesył danych (jak to sam napisałeś) bez zakłóceń, czyli również i zjawisko jittera nie występuje. Na tak krótkich odcinkach jak pomiędzy DVD i AV, to te zjawisko i tak nie ma wielkiego wpływu. A na dalekie odległości to wiadomo, że tylko światłowód.

 

Wg mnie coaxial za 14 pln jest ok, tak samo jak dobrze zrobiona samoróbka za 8 zł. Ale będzie przekazywał sygnał tak samo dobrze, jak światłowód - na pewno nie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coaxial dodawał u mnie chyba więcej basów. Juz nie pamietam. Ale w chwili jak zmieniłem swiatł. na cox. to roznica byla spora. Śwoatł. mialem tani kabelek za 10zł chyba 1,5 metra. Teraz ciesze sie cyfrowym 10 lub 5 metrowym kupionym na allegro. Koles co sprzedaje setki obydwa kable polecił coaxiala i mial racje.

To tyle z mojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.