Jump to content
IGNORED

Jakie kolumny 70%stereo 30% kino

Johnator

Recommended Posts

Witam, jestem totalnie zielony, wiec prosze o wyrozumialosc :/

Chcialbym kulpic narazie sam przod - 2 kolumny w cenie do okolo 1800zl

Przeznaczenie glownie do stereo, lecz z czasme beda sluzy rowniez w malym stopniu do kina domowego(na czym mi mniej zalezy)Glowne typy mozyki: to pop, rock, jazz. Pokoj ma wymiary 35m2. Moj amp to yamaha.

W sklepiej "doradca" plecal mi quadrale qlx210 - ale z tego co tu czytam nie wszyscy maja o nich dobre zdanie.

Duzo osob poleca Celestion F30, ale przeczytalem ze dla nich maks to 25m2

Prosze o kilka propozycji modeli, chce zawezic moje poszukiwanie, abym mogl przesluchac wybrane modele.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Staralem sie znalesc w wyszukiwarce odpowidzi na moje pytania, ale nadal mma watpliwosci wiec pisze :/

Pozdrawiam

Michal

Johnator, 18 Sie 2005, 18:55

>Witam, jestem totalnie zielony, wiec prosze o wyrozumialosc :/

Ja niewiele dojrzalszy, ale trochę już słuchałem i na tej podstawie mogę doradzić.

Skoro słuchasz różnej muzyki, a zestaw chcesz docelowo rozbudować do KD, to przydałyby Ci się w miarę uniwersalne kolumny. Moje typy to:

- Cabasse Jersey - grały lekko i żwawo, mimo że słuchałem ich z lampą, możesz też wypróbować tańsze Tobago. Wiem, że Cabasse nie wszystkim się podobają, więc odsłuch konieczny.

- Kef Q5 - też specyficzne, możnaby rzec że przeciwieństwo Cabasse. Brzmienie ciemniejsze, bardziej pełne i dobitne, ale mające swój urok. Mi się podobały.

- Mission m33i - do niedawna sam takich używałem, moim zdaniem coś pośrodku, najbardziej uniwersalne (dlatego je kupiłem). U mnie sprawdziły się z każdym rodzajem muzyki (od płyt z wytwórni 4AD po Heavy Metal). W kwocie 1800 zł może zmieszczą Ci się o model wyższe m34i...

Wypróbuj też Dali no i koniecznie Eposy (ale tu już problem z budżetem). A może warto rozejrzeć się po rynku wtórnym - wtedy masz za tą samą cenę kolumny o klasę wyższą.

Moje propozycje traktuj mocno orientacyjnie - nie jestem jeszcze aż tak osłuchany jak co niektórzy forumowicze. Do tego nie znam Yamahy i nie wiem jak te kolumny zabrzmią z Twoim wzmakiem. Ale jeśli cokolwiek pomogłem to super ;-)

Pozdrawiam,

Olo

Hmmm..... a ja bym ci doradził altuski 300 będą grały znakomicie , mają dużą głośność i taki pokoik 35m^2 to dla nich bedzie raj , może jestem troche archaiczny ale kolumny te prezentują się wyglądem a słyszałem je w akcji nie raz na imprezach i wszędzie i dżwięk jest znakomity Polecam!!!

Czytajac posty, coraz bardziej sklaniam sie do m34i, mam nadzieje, ze po odsluch przypadna mi do gustu :)

Mama takie pytanie czy starcza one na na pokoj 35mkw. Do tego otwarty po bokach... (dol domu jest w ksztalcie _/ - a glosniki staja w dolnej czesci tego _/ - w kwadracie 35mkw. Naglosnic maja tylka ta czesc... M35i to wydatek ktory przewyzsza moje mozliwosci :/

> Johnator

U mnie m33i nagłaśniają (do jutra - przyjeżdżają wymarzone VA Bach) pokój o powierzchni ok. 25 m2 i nie zdarzyło mi się odkręcić potencjometru głośności powyżej godziny 9 (a wzmacniacz może nie słabeusz, ale też nie taki znowu kozak - Cyrus Two + PSX). Na Twoim miejscu specjalnie bym się nie obawiał - dodatkowy głośnik średnio-niskotonowy w m34i powinien zapewnić aż nadmiar "powera".

Pozdrawiam,

Olo

Kiedyś mocno przymierzałem się do M34i, ale niestety nie udało mi się ich kupić w "wymarzonym" kolorze. Wtedy zacząlem szukać dalej. Uważam, że M34i są rewelacyjnymi kolumnami w swojej cenie. Testowałem sobie taką parę w domu, porównując z Q5. Wygrały Q5, ale ich cena jest trochę wyższa od M34i. Missiony w 30m^2 będą grały swobodnie i raczej nie powinieneś odczuwać brak basu. Na tym forum znajdziesz sporo wpisów dotyczących M34i (w tym moje i bardzo ciekawe opinie pana skali).

Bardzo paktyczna uwaga ;) ale juz udalo mi sie ich posluchac i bardzo bardzo mi sie podobalo!

Jescze przeslucham LS40 dla formalnosci, ale decyzja juz zapadla ;P

Szkoda tylko, ze nie ma w srebrnym kolorze, ktory akurat pasowalby do plazmy :/ ale czarny tez nie jest zly.

Pozdrawiam

Michal

Johnator, nie słuchaj Radmorów LS40 dla formalności jeśli i tak ich nie masz zamiaru kupić. Nie da się wykluczyć, że po odsłuchu Radmorów a następnie Missionów będziesz się martwił i dziwił dlaczego Mission grają tak źle. A tak - kupisz sobie parę w ładnym kolorze i bez słuchania - po namowach kilku forumowiczów - i będziesz zadowolony bo te Mission w sumie nie są złe kolumny.

BTW, Radmory nie będą pasowały do plazmy - są brzydkie.

Moze L40 powala mnie na kolana ;) Napisalem, ze dla "formalnosci" poniewaz, z tego co do tej pory sluchalem M34i podobaja mi sie najbardziej. Wlasnie takiego brzmienia szukalem.

Jeszce zastanawiam sie jaki amplituner bedzie dla tych kolumn najlepszy, ale o to spytalem sie juz w innym temacie, wiec nie bede dublowal

Czarne beda lepsze od tych jasnych i tak bede zwracal uwage na kolor tylko przez pierwsze 3 dni ;)

Pozdrawiam

Michal

Eh, firme Mission przejmuje jakis inny wlasciciel (juz nie wnikalem, czy importera, czy kogo dokladnie) w kazdym razie nie ma dostaw Missionow od 3 tygodni i nie wiadomo kiedy wznowia :( Sa dostepne jescze tylko 35 w buku, z czarnych tylko 33 :/

Dzisiaj podzwonie po sklepach moze sa na stanie gdzies czarne 34, albo 35...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.