Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie są wasze propozycje?


mariobross

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie, chcę kupić dwie kolumny do słuchania w stereo i jakiś dobry wzmacniacz. Całość podłączył bym do odtwarzacza Cd Denona, który już posiadam. Chciałbym również, by wzmacniacz można było podłączyć do wyjścia karty dźwiękowej w komputerze. Czekam na wasze rady dotyczące kolumn, wzmacniacza, no i oczywiscie odpowiednio dobrego okablowania. Na to wszystko mam odłożone 15 tys. Jestem ciekaw jaki sprzęt można za tę kasę złożyć?

Czekam na propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, za 15 tys. to może sobie kup samochód np. Golfa 3 GT czy coś w tym stylu;) chyba, że przecinek Ci zjadło;)) Za mało danych, nie podałeś wymiaru pokoju, jakie masz cd, jakiej muzyki słuchasz itd. Szczerze mówiąc ja mając 15 kawalków pomyślałbym o samochodzie:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mariobross,

za taką kwotę można już kupić porządne aktywne monitory studyjne z wejściem cyfrowym. Jeśli wierzyć fachowcom i opiniom kolegów z forum taki system zje na śniadanie tradycyjne "rozdzielnoklockowe" domowe "sterea". A co najważniejsze nie musisz ufac niczyim opiniom - sprzęt profesjonalny kupuje się inaczej. Standardowo można wypożyczyć do domu i posłuchać u siebie.

Co do kabelków najlepiej zacząć od polecanych przez producenta monitorów kabli pro a potem można sobie pokombinować z jakimiś "audiofilskimi" i "hi-endowymi", najlepiej pożyczanymi od kolegów ;)

polecam wątek: "Aktywne monitory studyjne, dobry pomysl"

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to zgadzam się z przedmówcą, przy takim budżecie spokojnie mozna sobie wypożyczac sprzet do odsłuchu i wybrac to co się najbardziej spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alescie doradzili, nie ma co. szczegolnie kol. Madej wykazal sie blyskotliwoscia...

 

mariobross, nie podales zadnych informacji n/t pomieszczenia, sluchanej muzyki ani dokladnego modelu odtwarzacza CD. nie wiemy tez czy bierzesz pod uwage sprzet z drugiej reki.

w tej sytuacji moja propozycja jest taka: jezeli pomieszczenie ma okolo 20m, to proponuje posluchac kompletnego systemu: Primare I21 / CD21 + ProAc 130 - jest to bezpieczne pod wzgledem repertuaru zestawienie, a cena calosci w salonie napewno nie przekroczy 15 tyś. kabelkami na razie nie warto zawracac sobie glowy, przy okazji odsluchu na pewno cos ci zaproponuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

pozwolę sobie pozostać przy zdaniu, że cyfrowe K+H to nie jest taka zła rada,

oczywiście Primare+ProAc również, ale warto spróbować niestandardowego rozwiązania jeśli się buduje właściwie na surowym korzeniu,

czy masz może jakieś złe doświadczenia z takimi rozwiązaniami jak aktywne K+H Gonarku?

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->graaf

zle nie, ale po prostu nie jestem przekonany czy jest to odpowiedni sprzet dla kogos, kto sklada swoj prawdopodobnie pierwszy zestaw stereo, tym bardziej ze posiadane zrodlo to jak na razie wielka niewiadoma. dlatego proponuje kompletny zestaw, w ktorym nie ma zadnych znakow zapytania. elektronika to sprawdzone zestawienie, a kolumny ze wzgledu na wentylowanie od dolu sa latwiejsze do ustawienia. calosc gra bardzo ladnie i powinna trafic w wiekszosc gustow. bezpieczny wybor - przynajmniej do czasu az autor watku poda wiecej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->ZbojMadej

 

zgadza sie, masz poczucie humoru - z tego szczegolnego rodzaju, jaki zwyklo sie okreslac mianem: bulwarowy... gdyby autor watku oczekiwal 'dowciapnych' odpowiedzi to zapewne zadalby swoje pytania na alejaja.kom.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to odtwarzacz CD jaki posiadam to Denon DCD-1450AR. Jak na razie mam do tego podłączony wzmacniacz Rotel RA-03 i kolumny Estradowe JBL. Jeśli CD według was jest cienkie to na jakie powinienem zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonarek przeczytaj może mój post do końca, bo wydaje mi się, że zawiera treśc zbliżoną do Twojego - przynajmniej w części. Forum to jest forum i każdy może tu zamieszczać swoje wypowiedzi, mniej lub bardziej dowcipne. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się osiągnąc, inaczej dorównać Twojemu poziomowi, jesli chodzi o poczucie humory. Wydajesz mi się być wzorem do naśladowania w tej dziedzinie. Zbawco, a Ty nie sprzedajesz tych zestawów przypadkiem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mariobross

 

po prostu lucky guess ;) ale z 'pierwszym zestawem stereo' jak widac ostro spudlowalem. w kazdym razie naprawde polecam ten zestaw twojej uwadze, tym bardziej ze cena idealnie pasuje w twoj budzet.

 

-> zbojMadej

 

nietrafiony sarkazm, kolego. gdybym ja sprzedawal w/w zestaw to zaprosilbym mariobross na odsluch do siebie, a nie wysylal go do salonu. nie oceniaj innych wlasna miarka. swoja droga mysle, ze na pojawienie sie proakow 130 na wtornym rynku przyjdzie jeszcze nieco poczekac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.