Skocz do zawartości
IGNORED

Brzmienie ECC83-Gold Electro-Harmonix


Advocat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to porównanie będzie trafne,ale są też kondensatory o takich samych parametrach, ale ... kupują ludzie np.Hovland-a musicap, bo "lepiej grają" .

Ja podałem przykład z triodą mocy 300b . Serdecznie zapraszam do mnie ,włączę na początek Sovteka, a potem Fullmusica. zimny zaręczam ,że usłyszysz.I to nie na zasadzie , że jest troszkę inaczej , ale zdecydowanie lepiej.Identyczna sytuacja z z 6SN7 .Zwykłe tanie ruskie po 10 npl , potem EH gold. Bez dyskusji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku lamp mocy roznice moga byc znaczne. Gdyz uklad jest optymalizowany na np. impedacje wewnetrzna lamp - szczegolnie trafo.

Co do lamp napieciowych to najwazniejsze aby mialy one katalogowy punkt pracy. Jesli w katalogu dla ecc83 podaja Ia=1mA to taki powinien byc. Wtedy rozno radzaje lamp beda dzialaly podobnie. Bo jak nie to nie powinny miec oznaczenia ECC83 tylko inny. Wiec warto to sprawdzic. I ogolnie warto sprawdzic czy pracuja w katalogowym punkcie pracy. Wedlug mnie jesli lampa napieciowa jest katalogowa to roznic nie powinno sie slyszec. Jednak ostatnio pokazalo sie duzo wynalazkow a te????

Bylem kiedys uczestnikiem trioda.com ale mnie wylali z listy. Ta lista jest miejscem napedzania klientow firmie fonar no i rozumiecie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że pytanie zawarte w tytule wątku sugeruje, iż zostało skierowane do osób, które słyszą różnicę w brzmieniu lamp i do takich osób ja również się zaliczam.

Gdybym miał wątpliwości czy różnice w ogóle są, inaczej nazwałbym wątek.

Proszę więc osoby, które nie słyszą różnic w brzmieniu różnych lamp tego samego rodzaju o niewypowiadanie się offtopic, czyli wysuwanie tez, że różnic w ogóle nie ma.

> zimny, a na jakim sprzęcie lampowym słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może magiczny wpływ materiału anod :P hehehe ..... to pół żartem. W jedenym z postów wyżej, ktoś poruszył zagadanienie punktu pracy. Może to "rozjazd" parametrów lamp powoduje "owe" różnice, punkt pracy bedzie inny, zawartość zniekształceń we wzmacnianym przebiegu też, będą to co prawda ułamki % .... pewne jest to, że mimo wytężania słuchu ponad ludzkie siły, nie byłem w stanie stwierdzić, że lampa "gra".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na Diy OTL 2*6s33s

mam także lampowe riaa na 5*ECC83 i przedwzmacniacz na 2*6N8S

Wszystko DIY

 

Advocat, na samym początku pytałeś o lampę która cieszy się "uznaniem". Zazwyczaj uznaiem cieszą się najdroższe więc rozwiązanie jest proste......

 

Pozdrawiam słyszących i niesłyszących

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham na CD Denon 3560 po tuningu w audiotuning.de, Siltech 88G3, monobloki SE Phoenix, Siltech 120 G3, kolumny DIY 3x SS (9900 Rev., 15 Rev., 21) i niestety słyszę wyraźnie różnicę w wymianie każdej z lamp wzmacniacza.

Nie chcę nikogo na siłę przekonywać, uszczęśliwiać; jak ktoś słyszy różnice to słyszy, jak nie to nie. Ja i jeszcze kilka osób słyszymy, że lampy grają różnie, ale ECC83 Gold EH jeszcze nie słuchaliśmy, stąd pytanie. Kupić w ciemno jak najdrożej nie jest trudno, ale nie o to przecież chodzi, bo to co najdroższe -wbrew pozorom - nie zawsze jest najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6s33s

to bardzo ciekawe co napisałeś bo z moich doświadczeń(odsłuchów) a także innych osób wynika że na brzmienie mają wyższy wpływ lampy sterujace. nie wiem dla czego i nie wdaje sie w spekulacje. ja tylko oceniam to co słysze. ta teoria że lepsze to co droższe to kompletna bzdura i na ten temat wiele już powiedziano i dotyczy to nietylko lamp ale i kolumn i wznacniaczy itd. Dla mnie tańszy wzmacniacz lampowy zawsze bedzie lepszy od drozszego tranzystorowego. A co do materiałów użytych do budowy lamp to trudno oczekiwać że różna materiały bedą zachowywać sie identycznie a na pewno kazdy producent ma swoje "patenty". różne materiały na katode bedą miały inną prace wyjścia elektronów , bedą też prawdopodobnie emitować różne liczby elektronów na jednostke powierzchni i pewnie jeszcze ine własnosci o których nie wiem.

Nie wiem dlaczego nie słyszysz różnic. Moze poprostu masz taki słuch i już. może to taki "słuchowy daltonizm"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek

 

Cytuje >A co do materiałów użytych do budowy lamp to trudno oczekiwać że różna materiały bedą zachowywać sie identycznie a na pewno kazdy producent ma swoje "patenty". różne materiały na katode bedą miały inną prace wyjścia elektronów , bedą też prawdopodobnie emitować różne liczby elektronów na jednostke powierzchni i pewnie jeszcze ine własnosci o których nie wiem. <

 

1. Praca wyjścia elektronów - ma wpływ na charakterystykę naięcie/prąd anodowy ale nie ma wpływu na charakterystykę częstotliwościową wzmocnienia

2. Ta sama lampa, różni producenci = ten sam materiał katody, ta sama konstrukcja siatek itd. Bo inaczej jest to inna lampa

3. Te własności, o których piszesz, że nie wiesz to ruch elektronów w polu elektrycznym. By więcej wiedzieć o tym czy lampy "brzmią" proponuje ściągnąć i poczytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tylko nie mówcie że tą książkę napisano pod zamówienie fonaru ;-)

 

Advocat

 

Cytuję> i niestety słyszę wyraźnie różnicę w wymianie każdej z lamp wzmacniacza.

 

To jest właśnie efekt punktu pracy lampy a nie jej brzmienia. Gdyby za każdym razem skorygować napięcie i prąd anodowy i ujemną polaryzację siatki tak by znaleść się w tym samym punkcie charakterystyki nie było by różnicy w brzmieniu

 

Moja propozycja:

By podnieść merytoryczny poziom naszej dyskusji proponuję zagłębić się nieco w lekturę. Przy okazji opadną emocje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny,

to jest wątek o brzmieniu a nie o technice budowy i zasadach działania. te kwestie mnie w ogóle nie interesują.

Powiedz zatem jasno i jednoznacznie:

czy Twoim zdaniem wszystkie lampy tego samego rodzaju np. ECC83, grają tak samo? przy założeniu że spełniają normy jakościowe producenta, oczywiście, uprawniające do sklasyfikowania ich jako ECC83.

Jeśli uważasz, że wszystkie grają tak samo, dziękuję za opinię, ale nie skorzystam. Więc proszę nie tłumacz mi, że na papierze nie mogą się różnic brzmieniem bo i ja i kilkadziesiąt innych osób, które osobiście znam, uważają że mogą BO TO PO PROSTU SŁYCHAĆ.

celem tego wątku nie było ustalenie, czy możliwe jest, aby lampy różniły się brzmieniem, ale -przypominam- ustalenie, jaką opinią wśród AUDIOFILÓW (nie inżynierów) cieszy się ECC83 Gold Electro-Harmonix.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advocat

 

Odpowiadam na twoje pytanie jsano i konkretnie

 

Jesli by pracowały w tych samych punktach (...) brzmiały by tak samo

Ale nie będą pracowały w tych samych punktach, z powodów wymienionych wyżej, więc będą "brzmiały" inaczej.

Różnica będzie występowała nawet pomiędzy dwoma różnymi parami samych monobloków.

Róznica brzmienia będzie wynikała nie z charakterystyki częstotliwościowej wzmocnienia, ale z zawartości zniekształceń (moich ulubionych parzystych harmonicznych ;-))

 

Ostatnie zadnie: Za każdym razem będzie to inna zmiana brzmienia bez możliwości ustalenia jakieś tendencji !

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zimny ... i jak się sprawuje OTL ?. wg. jakiego ukłądu wykonałeś to urządzenie ? projekt własny, czy też może coś z sieci ?. Może to swoisty "daltonizm" słuchu, a może racjonalizm i twarde stąpanie po ziemi ?!. Zimny sądze, ze wystarczająco rozświetlił palącą kwestie brzmienia tej samej lampki od różnych producentów. Ja powoli trace zapał, już mi powoli brakuje argumentów (takie przebijanie głową muru).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimny i inni inżynierowie

 

 

Trzeba być głuchym jak pień żeby nie usłyszeć różnic między ECC83 Telefunkena a np. Tungsrama ,Tesli czy nawet Philipsa i zostawmy inżynierskie tłumaczenia w spokoju bo to są niestety książkowe pierdoły według których można zrobić wzmaka którego największym sukcesem będzie to że gra.

 

advocat

 

jeśli chodzi o ECC83 to tylko dwie firmy TELEFUNKEN i VALVO , inni producenci to niestety drugoligowcy na tej pozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek,

niestety nie słuchałem RFT. ale zaintrygowałeś mnie, zatem pora się nią zainteresować.

 

vinyldemon,

dziękuję za konkretny i rzeczowy wpis. o to właśnie chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6s33s

 

o dżwięku nie da się niczego dowiedzieć z książek jeżli sie go nie słyszy!!!! Może to że nie słyszycie różnic wynika z tego że słuchacie na tych waszych samoróbkach dla których wielkim sukcesem jest to ze w ogóle grają. porównałem wizualnie ecc83 i ecc81 od chyba sovteka i jj i ecc83 svtek jest bardziej podobna do ecc81 sovtek niż ecc83 jj która wygląda tak samo jak ecc81jj. różnica polega na tym że anody u sovteka i jj maja różne kształty i wielkość anody(to widać z zewnątrz)

 

Advocat

 

może niedługo kupie RFT ale na razie tylko ecc81. może kiedyś porównamy. Bywam w łodzi często wiec okazja na pewno bedzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6s33s

 

komunizm według grubych ksiąg Marksa i Lenina powinien działać doskonale a jak zadziałał to wiadomo. To jest właśnie problem ideologów że układaja sobie w główkach jakieś wydawałoby sie logiczne teorie i udowadniaja ich słuszność ignorując fakty. A to że jj gra inaczej niż sovtek to fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nikt nie napisał, że nie słyszy róznic. Raczej starano się zasygnalizować, że te róznice mają swoje 'techniczne' przyczyny. Jesli ktos nie szuka 'dlaczego' zawsze jest skazany albo na nieskończone ilości prób lub korzystać z podszeptów innych (choć wcale niekoniecznie tych najlepszych).

Ze zmianą brzmienia zawsze muszą być powiązane zmiany w parametrach technicznych. Analizując parametry (nie tylko same zniekształcenia) trzeba starać się zrozumieć dlaczego? Wtedy dochodzi się do 'mistrzostwa' ;-)

Niektórzy chcą uniwersalnych rozwiązań i to już - najlepiej, jak ktoś 'mądry' od razu powie" weź to i kup tamto, to bedziesz miał najlepsze. Wystarczy, że się usłyszy za uchem szept 'najlepsze' i już człowieku popłynąłeś. Działa jak magia potrzeby zdobycia i posiadania czegoś najlepszego. I to najlepiej szybko, bez wysiłku. Wystarczy przecież być 'cwańszym' od innych. Po co mi wiedza, technika. Tu wstawię sobie BG tam dam uznaną za najlepszą na świecie lampę i juz mamy coś ponadprzecietnego. Najczęściej po odsłuchu takich cudeniek wychodzi knot i miernota, bo często ten co to zrobił wpieprzył tam te 'idealne' części ale cała robota urąga podstawowym zasadom poprawności technicznej. Ale znamy też takich, że nawet ten kiepski efekt, jaki osiagnęli nazywają referencyjnym brzmieniem, bo oto 'odkryli' w nagraniach coś czego nigdy tam nie było. Zapomnieli, że dalej tam tego nie ma...

Przepraszam, nie miałem tu na myśli nikogo z tego wątku, akurat w nim jest zachowany umiar i rozsądek, a i ludzie mają, jak widać jakieś doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko sie zgadza. Ale audiofile którym chce sie bawić lampkami zazwyczaj maja porządne konstrukcje gdzie i elementy i projek są na wysokim poziomie. porównania brzmienia poszczególnych elementów odbywaja sie zazwyczaj na takich konstrukcjach. Oczywiscie jeden dobry element nie musi sie jednakowo dobrze sprawdzać we wszystkich konstrukcjach ale ogólne cechy dają sie jednak zauważyć. Np. nie podobał mi sie bas z konstrukcji na el 34 a porównujac dwa wzmacniacze ASL na el34 i 6550 okazało sie że el34 bardziej mi odpowiadał. A do tego był tańszy-to tak dla tych którzy uwazają że subiektywnie postrzegana jakość dzwieku jest wyłącznie pochodną ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporządkujmy dyskusję.

zimny uważa, że poszczególne lampy rzeczywiście grają inaczej, ale :

1. jest to wynikiem ustalenia dla nich przez dany wzmacniacz punktu pracy

2. nie jest to wynikiem jej cech własnych, wynikających z powtarzalności, nadanych w procesie produkcji

 

tym samym, jeśli porównujemy dwie lampy ECC83 np. A i B, to na jednym wzmaku lampa A zagra miękko i ciepło a lampa B ostro i twardo, ale na innym wzmaku może już być odwrotnie

Nie da się zatem ustalić przypisanych danej lampie cech brzmieniowych jako jej własne, wszystko zależy od wzmacniacza.

 

Z tym stanowiskiem nie mogę się zgodzić, bo na całym świecie setki, tysiące osób opisują brzmienia danego typu lamp danego producenta i ich opisy są zbieżne. Jak to wytłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpelni sie zgadzam z opisem roznic. Mierzylem kiedys lampy e88cc i wyniki wskazywaly na roznice i to powazne nawet 4 razy wieksze znieksztalcenia dla tego samego punktu pracy pilnowanego przez scalaki. Najlepsze okazaly sie philipsy. Inne byly sporo gorsze. Choc oczywiscie wzgledne jest czy thd na poziomie 0.2% jest duzo gorsze od 0.05%? Ludzie szczegolnie wrazliwi moga jednak te znieksztalcenia wykrywac bez problemow. Pamietam jak kiedys aby sie zakwalifikowac do kursu na Ak.Muzycznej musialem zbadac sobie sluch. Nie chcieli aby kursanci byli np. glusi. W czasie badan byl test na czulosc sluchu. Polegal na tym aby wcisnac guzik gdy sygnal zaniknie. No to ja czekam az zaniknie a tu lekarka kaze mi zdjac sluchawki i ponownie tlumaczy procedure. Tak bylo kilka razy. Az wreszcie nie wytrzymala i pyta sie dlaczego pan nie wciska gdy przestanie slyszec? ja niestety nadal slyszalem te piski a nawet powiedzialem jej jakie f syganalu. Zebralo sie sporo personelu i nikt nie slyszal nic na "0" syganlu ja natomiast slyszalem wyraznie. Aparatura poszla do naprawy a ja dostalem badania. Kurs byl nawet ciekawy. Sluchajac na tescie elektrostatow quada niesmialo zwrocilem profesorom uwage, ze glosnik jest uszkodzony bo slychac znieksztalcenia z jednego kanalu. Kurs przerwano i zaczely sie konsultacje. Oczywiscie nikt nic nie slyszal. Ja nawet dawalem syganal kiedy bylo slychac zaklocenia. Dopiero na moja propozycje aby przegwizdac kolumne wykryto uszkodzenia. Kurs ostatecznie byl bardzo ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Julek. Poraża mnie twa zatwardziała wiara we własną autosugestie ... przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać od napisania tego. Sukcesem dotyczącym wzmacniaczy DIY nie jest to, że grają, ale że czasami dorównują fabrycznym urządzeniom. Druga rzecz ; nie każdy DIY to jakiś badziew złożony byle jak i z byle jakich materiałów. Odwołam się tu do mojego nicku, lub raczej tej lampki. Na elektrodzie jakiś miesiąc temu, przeglądając dział DIY natchnełem się na coś takiego :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak twierdzi autor zdjęć brakuje mu tylko dwóch gałek, zresztą cały wątek jest tu :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W moim odczuciu nie jest to jakiś badziew, a kawałek solidnej roboty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>6C33C-B, 26 Sie 2005, 23:04

 

>Poraża mnie twa zatwardziała wiara we własną autosugestie .

 

To samo można powiedziec o tych co 'nie słyszą'...Wiara w to, że nie słyszę, bo przecież nie powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>6C33C-B,

Swoją konstrukcje OTL na 6s33s (będę się uparcie trzymał tej pisowni ;)) oparłem na schematach ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale zminiłem stopień sterujący na 6H8C albo jak kto woli na 6N8S ;-)

 

W całym wątku zastanawia mnie jedna rzecz, całkowita negacja jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej i bezgraniczna wiara w brednie opowiadane przez sprzedawców ze sklepów audio

 

Pozdrawiam słyszących i niesłyszących

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6C33C-B ma jednak rację. Wszystkie lampy trzymające parametry danego rodzaju grają tak samo, bo inaczej być nie może. Wszystkie kondensatory tej samej pojemności również grają tak samo, wszystkie rezystory w zwrotnicach również grają tak samo. Podobnie wszystkie trafa, cewki i inne elementy toru audio.

Wszystko gra tak samo. Przecież to oczywiste, z ołówkiem w ręku na kartce papieru można to udowodnić, więc nad czym tu dyskutować.

6C33C-B, przekonałeś nas!

Koledzy inżynierowie na www.trioda.pl już czekają na Ciebie z kwiatami.

 

A swoją drogą jakże uboga i bezbarwna musi być egzystencja mędrca, dla którego szkiełko i oko to początek i koniec wszystkiego. Ile doznań estetycznych, ile uniesień przy odkrywaniu brzmienia nowych elementów Was, drodzy inżynierowie-realiści omija....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audiofilska inkwizycja czyżby ?

Absolutnie nie. Raczej szukanie porozumienia. A o takie trudno, jeśli z góry zakłada się, że tylko "ja" mam rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zimny. Czyżby ten układ :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

Advocat, nie ironizuj aż tak mocno. Forum jest chyba po to (tak mi się wydaje), ażeby przedstawić swe zdanie, by inni je poznali. Na słuchowe odczucia grających kabelków i innych cudów nie ma praktycznego dowodu. Ale jeżeli znajdzie się śmiałek co udowodni to, to już tylko po milion dolców do Randiego, kto wie, może Nobla nawet.

 

Swoją drogą, Advocat, czemu podobnych rewelacji nie zamieścisz na "Triodzie" ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Na słuchowe odczucia grających kabelków i innych cudów nie ma praktycznego dowodu.

 

Problem w tym, że nie można udowodnić, że tak nie jest;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.