Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw stereo+dvd....i kolor kolumn :(:(


aleksandr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

przeglądnąłem chyba wszystko co jest napisane na temat zestawu który wybrałem do słuchania stereo (NAD C352 i 542). Odsłuchałem wiele różnych kolumn w zakresie cenowym do około 3000 pln. I dalej nie wiem zbyt wiele. Co do elektroniki jestem już naprawdę przekonany (porównałem z wieloma a tego zakresu cenowego). Niestety mam problem z wyborem kolumn... Nie wiem, czy dobierać kolumny do pomieszczenia 16 m2 czy 32 m2. Poniżej szkic pomieszczenia odsłuchowego.

Kolejny problem (????) wiąże się z ....kolorem kolumn... moja małżonka nie chce słyszeć o innych niż srebrne - i tutaj właśnie jest problem ( proszę nie mówić, że na kolorze się nie gra...ja to wiem..Jej nie przekonam...w ostateczności może gdyby podstawkowe umieścić na ładnych stendach...to może). Z odłsuchanych kolumn w zasadzie Kefy Q1, Q5 i Phonar Ethos 150. Te ostatnie odpadają...nie ten dżwięk. Z kefów moim zdaniem lepiej zabrzmiały Q1. Może to wielkość pomieszczenia odsłuchowego sprawiła ( raptem około 12 m2). I tutaj rękopis się urywa .... chciałbym posłuchać coś jeszcze, ale niestety nie znalazłem :( nic w ....kolorze srebrnym. Może ktoś z forumowiczów podpowie jakieś rozwiązanie.

Ostatni punkt to wybór dobrego DVD ( do ogladania filmów i czasem koncertów na DVD ). Podpięte to będzie oczywiście do wzmacniacza NADA. Cena do około 1000 pln.

 

Reasumując moje pytania :

- do jakiej powierzchni dobierać kolumny 16 czy 32 m2?

- czy są jakieś (wiem ,wiem brzmi dalej śmiesznie) srebrne kolumny, oprócz wymienionych, których warto posłuchać

- jakie DVD

 

pozdrawiam i liczę, że zrozumiecie mój problem.

Aleksander

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do wyboru kolumn z punktu widzenia koloru jak prosiłeś się nie wypowiem...doradzę tylko byś to przemyślał;))

Powiem Ci tak - kiedyś miałem wszystko czarne;)a potem przerzuciłem się dla odmiany na szry,srebrny(komputer,panel,NAD320bee+542) ..i już mi się od tego koloru robi niedobrze - szybko się przejada,żałuję,że nie zostałem przy czrnym - ten prawie wszędzie pasuje i na dłuższą metę się nie nudzi....

Napisz może jakiej muzyki słuchasz,czy raczej będzie to kino stereo....

W tej cenie fajnie z NAD'em (na mój gust) grają KEF Q35 i wyglądają (czarne) - NAD 320bee spokojnie sobie z nimi radzi a - podobno są uniwersalne w ustawieniu...według mnie brzmią ełnią szczegółów ale podanych delikatnie i spokojnie...przy dłuższym słuchaniu jest -jak dla mnie- naprawdę ok.

B&W 602,5 - chirurg syntetyk , większy bas i bardzo ostra góra(dla mnie metaliczna) fajne ale mogą męczyć ..a ja dasz ciszej to grają na 320bee gorzej od Kefów.. ale nie znaczy ,że KEFy są lepsze - są inne - dla niektórych mogą być rozmemłane...

Jak lubisz mocny i szybki bas ,w miarę dużo szczeg. - posłuchaj Paradigma (chyba są w czarnej wersji) Monitora7v.4 - wydaje mi się ,że do filmów nada się najlepiej..

 

To tylko sugestie i MUSISZ POSŁUCHAĆ TEGO CO BĘDZIESZ SŁUCHAŁ W DOMU NA TWOJEJ ELEKTRONICE..NIE SPIESZ SIE,SŁUCHAJ DŁUGO...W PORADACH NAPISALI NP.ŻE ZASKAKUJĄCA DOKŁADNOŚĆ PRZYCIĄGA KLIENTA NA POCZĄTKU A W DOMU MOZE MĘCZYĆ USZY PO DŁUGIM SŁUCHANIU ... DLA MNIE NP.LEPIEJ DOKŁADNIE - ALE NIE NAZBYT OSTRO ODDANA UZYKA JEST OK.

 

Opisałem na szybko swoje ostatnie odczucia ale najważniejsze jest co się Tobie spodoba...powodzenia.

 

a dvd to chyba NAD 512 (jest jego nowa wersja) - bedziesz miał komplet i żonie się spodoba;)

 

I uważaj na kable bo to bardzo dużo zmieni i przez nie możesz być niezadowolony ze sprzętu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyższe popieram :) ostatnio widziałem (i może będę słuchał fajnego zestawu Vincenta z monitorami Elaca - podobno rock rządzi;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przemalowanie na "jedynie słuszny" kolor nie wchodzi w grę? Wiem, że to trochę głupio i szkoda malować nowe, ale czego się nie robi dla kobiety i muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie nie jest konieczne. Prostsze rozwiazanie jest odwiedzic jakis supermarket budowlany i kupic okleine badz tapete. Wybor jest olbrzymi i ceny umiarkowane.

Kupujac mozes kolumny najpierw wystawic i jak zona bedzie sie upierala okleis tapeta - ktora zawsze mozes zerwac lub zmaienic albo naprawic. Kiedys naprawiajac w ten spsob mahoniowa szafe - z rozpedu okleilem stare, ale dobre kolumienky uzywane jako odsluch dla kompa. Rewelacja. Nawet na dotyk nie do odroznienia od drewna i wyglad naprawde rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie nie jest konieczne. Prostsze rozwiazanie jest odwiedzic jakis supermarket budowlany i kupic okleine badz tapete. Wybor jest olbrzymi i ceny umiarkowane.

Kupujac mozes kolumny najpierw wystawic i jak zona bedzie sie upierala okleis tapeta - ktora zawsze mozes zerwac lub zmaienic albo naprawic. Kiedys naprawiajac w ten spsob mahoniowa szafe - z rozpedu okleilem stare, ale dobre kolumienky uzywane jako odsluch dla kompa. Rewelacja. Nawet na dotyk nie do odroznienia od drewna i wyglad naprawde rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za sugestie :)...zwłaszzcza odnośnie oklejania kolumn;).....a co w kwestii moich kolejnych pytań o wielkośc pomieszczenia i dvd?

 

pozdrawiam

Aleksander

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.