Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw stereo+dvd....i kolor kolumn :(:(


aleksandr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

przeglądnąłem chyba wszystko co jest napisane na temat zestawu który wybrałem do słuchania stereo (NAD C352 i 542). Odsłuchałem wiele różnych kolumn w zakresie cenowym do około 3000 pln. I dalej nie wiem zbyt wiele. Co do elektroniki jestem już naprawdę przekonany (porównałem z wieloma a tego zakresu cenowego). Niestety mam problem z wyborem kolumn... Nie wiem, czy dobierać kolumny do pomieszczenia 16 m2 czy 32 m2. Poniżej szkic pomieszczenia odsłuchowego.

Kolejny problem (????) wiąże się z ....kolorem kolumn... moja małżonka nie chce słyszeć o innych niż srebrne - i tutaj właśnie jest problem ( proszę nie mówić, że na kolorze się nie gra...ja to wiem..Jej nie przekonam...w ostateczności może gdyby podstawkowe umieścić na ładnych stendach...to może). Z odłsuchanych kolumn w zasadzie Kefy Q1, Q5 i Phonar Ethos 150. Te ostatnie odpadają...nie ten dżwięk. Z kefów moim zdaniem lepiej zabrzmiały Q1. Może to wielkość pomieszczenia odsłuchowego sprawiła ( raptem około 12 m2). I tutaj rękopis się urywa .... chciałbym posłuchać coś jeszcze, ale niestety nie znalazłem :( nic w ....kolorze srebrnym. Może ktoś z forumowiczów podpowie jakieś rozwiązanie.

Ostatni punkt to wybór dobrego DVD ( do ogladania filmów i czasem koncertów na DVD ). Podpięte to będzie oczywiście do wzmacniacza NADA. Cena do około 1000 pln.

 

Reasumując moje pytania :

- do jakiej powierzchni dobierać kolumny 16 czy 32 m2?

- czy są jakieś (wiem ,wiem brzmi dalej śmiesznie) srebrne kolumny, oprócz wymienionych, których warto posłuchać

- jakie DVD

 

pozdrawiam i liczę, że zrozumiecie mój problem.

Aleksander

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do wyboru kolumn z punktu widzenia koloru jak prosiłeś się nie wypowiem...doradzę tylko byś to przemyślał;))

Powiem Ci tak - kiedyś miałem wszystko czarne;)a potem przerzuciłem się dla odmiany na szry,srebrny(komputer,panel,NAD320bee+542) ..i już mi się od tego koloru robi niedobrze - szybko się przejada,żałuję,że nie zostałem przy czrnym - ten prawie wszędzie pasuje i na dłuższą metę się nie nudzi....

Napisz może jakiej muzyki słuchasz,czy raczej będzie to kino stereo....

W tej cenie fajnie z NAD'em (na mój gust) grają KEF Q35 i wyglądają (czarne) - NAD 320bee spokojnie sobie z nimi radzi a - podobno są uniwersalne w ustawieniu...według mnie brzmią ełnią szczegółów ale podanych delikatnie i spokojnie...przy dłuższym słuchaniu jest -jak dla mnie- naprawdę ok.

B&W 602,5 - chirurg syntetyk , większy bas i bardzo ostra góra(dla mnie metaliczna) fajne ale mogą męczyć ..a ja dasz ciszej to grają na 320bee gorzej od Kefów.. ale nie znaczy ,że KEFy są lepsze - są inne - dla niektórych mogą być rozmemłane...

Jak lubisz mocny i szybki bas ,w miarę dużo szczeg. - posłuchaj Paradigma (chyba są w czarnej wersji) Monitora7v.4 - wydaje mi się ,że do filmów nada się najlepiej..

 

To tylko sugestie i MUSISZ POSŁUCHAĆ TEGO CO BĘDZIESZ SŁUCHAŁ W DOMU NA TWOJEJ ELEKTRONICE..NIE SPIESZ SIE,SŁUCHAJ DŁUGO...W PORADACH NAPISALI NP.ŻE ZASKAKUJĄCA DOKŁADNOŚĆ PRZYCIĄGA KLIENTA NA POCZĄTKU A W DOMU MOZE MĘCZYĆ USZY PO DŁUGIM SŁUCHANIU ... DLA MNIE NP.LEPIEJ DOKŁADNIE - ALE NIE NAZBYT OSTRO ODDANA UZYKA JEST OK.

 

Opisałem na szybko swoje ostatnie odczucia ale najważniejsze jest co się Tobie spodoba...powodzenia.

 

a dvd to chyba NAD 512 (jest jego nowa wersja) - bedziesz miał komplet i żonie się spodoba;)

 

I uważaj na kable bo to bardzo dużo zmieni i przez nie możesz być niezadowolony ze sprzętu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przemalowanie na "jedynie słuszny" kolor nie wchodzi w grę? Wiem, że to trochę głupio i szkoda malować nowe, ale czego się nie robi dla kobiety i muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie nie jest konieczne. Prostsze rozwiazanie jest odwiedzic jakis supermarket budowlany i kupic okleine badz tapete. Wybor jest olbrzymi i ceny umiarkowane.

Kupujac mozes kolumny najpierw wystawic i jak zona bedzie sie upierala okleis tapeta - ktora zawsze mozes zerwac lub zmaienic albo naprawic. Kiedys naprawiajac w ten spsob mahoniowa szafe - z rozpedu okleilem stare, ale dobre kolumienky uzywane jako odsluch dla kompa. Rewelacja. Nawet na dotyk nie do odroznienia od drewna i wyglad naprawde rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie nie jest konieczne. Prostsze rozwiazanie jest odwiedzic jakis supermarket budowlany i kupic okleine badz tapete. Wybor jest olbrzymi i ceny umiarkowane.

Kupujac mozes kolumny najpierw wystawic i jak zona bedzie sie upierala okleis tapeta - ktora zawsze mozes zerwac lub zmaienic albo naprawic. Kiedys naprawiajac w ten spsob mahoniowa szafe - z rozpedu okleilem stare, ale dobre kolumienky uzywane jako odsluch dla kompa. Rewelacja. Nawet na dotyk nie do odroznienia od drewna i wyglad naprawde rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za sugestie :)...zwłaszzcza odnośnie oklejania kolumn;).....a co w kwestii moich kolejnych pytań o wielkośc pomieszczenia i dvd?

 

pozdrawiam

Aleksander

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.