Jump to content
IGNORED

Rolling Stones - prajaszczury znów ożyły


thon022

Recommended Posts

4 "oryginalnych" członków The Rolling Stones ma w sumie prawie 250 lat (piąty Stones, czarnoskóry basista Darryl Jones, który zastąpił urodzonego w 1936r. Billa Wymana, nie został dotąd uznany za pełnoprawnego członka zespołu).

 

Na 5 września 2005r. Stonesi zapowiedzieli premierę nowego albumu - "Bigger Bang". Słyszałem parę kawałków.

"Streets of Love" mnie rozczarowało, mdłe jakieś i kołysankowe. "Not You Again" to typowy stonesowy rocker jakich nagrali dziesiątki, ale "Back Of My Hand" to kapitalna bluesowa surowizna rodem z Jakiejś Tam Delty , "Rough Justice" - wymiata. Na płycie ma być 16 utworów.

 

Wcześniej w USA zaczyna się kolejna, n-ta trasa koncertowa zasuszonych prajaszczurów.

Link to comment
Share on other sites

Coś dla fanów:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oni będą wiecznie grali,ale to bardzo dobrze.

Oby się nigdy nie zmienili.

:))

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Utwór "Sweet Neo Con" z niewydanego jeszcze albumu "Bigger Bang" wywołał komentarze. Jak podaje "Newsweek" zespół RS atakuje neokonserwatystów wspierających Busha tekstem: "Jak mogłaś się tak pomylić? /Moja słodka neokonserwo, gdzie się podziały pieniądze? W Pentagonie! /Ma być wolność dla wszystkich, demokracja w naszym stylu, chyba że jesteście przeciw nam, wtedy lądujecie bez procesu w więzieniu /Mówisz, że jesteś chrześcijaninem, ale jesteś hipokrytą. Mówisz, że jesteś patriotą, ale jesteś kupą gówna".

 

"...Konserwatywny kanał TV Fox News nazywa ją nie tylko anty-Bushowską, ale i antyamerykańską. I domaga się konsekwencji - zerwania przez ligę futbolu kontraktu promocyjnego ze Stonesami - Takie teksty nie są nam potrzebne, gdy chcemy po prostu oglądać ulubioną amerykańską grę! - grzmi komentator Fox News.

 

Jagger nie uważa, że zrobił coś niezwykłego. - To nie jest piosenka wymierzona w Prezydenta- twierdzi spokojnie. - Gdyby tak było, to dalibyśmy jej inny tytuł. Przecież nie nazywa się "Sweet Bush", tylko "Sweet Neo Con"...".

Link to comment
Share on other sites

>Frank

Oni nigdy się nie zmienią, od samego początku byli brzydalami i takimi pozostaną :-)

Muszą mieć końskie zdrowie: alkohol, narkotyki, nieprzespane noce, panienki, choć to już przeszłość wcale im nie zaszkodziły.

Link to comment
Share on other sites

Zildjian,

 

Podlegsz chyba sugestii mediow: RS = zmanierowani idoci-milionerzy cpioki i pozerzy

 

Tymczasem jak przychodzi do muzyki to jest to zawsze kawal bardzo dobrej roboty. Mysle, ze szkoda, ze nie kupiles Bridges to Babylon. Dopiero wziecie pod lupe kolejnych plyt RS generuje spontaniczne spadanie czapek z glow, serio. :-)

 

pzdrw

 

soso

Link to comment
Share on other sites

zildjian, 22 Sie 2005, 09:43

 

>Bridges to Babylon nie kupiłem(choć są na niej perełki),pewnie i tej nowej także nie kupię. Nie

>spodziewam się niczego ciekawego. Już chyba nie zagrają na miarę Gimme Shelter czy Street Fighting

>Man....

 

W mojej skromnej ocenie niesłusznie i krzywdząco nie kupiłeś Bridges :-) Dziadkowie nagrali nad podziw fajny album, i choć nie słucha się tego jak ich muzyki z końca 60' to wyszli nad wyraz obronną ręką z potyczki pt 'nowy czterdziesty album' :-) Bridges mam, co ciekawe bardzo lubi go też moja dziewczyna, która po jego przesłuchaniu zaczeła głębiej kopać w stonsach i dokopała się tak w efekcie do 'Aftermath' i 'Out Of Our Heads' :-)

Link to comment
Share on other sites

ps. zapomniałem dopisac. mam nadzieję że rockowe prajaszczury dopłyną i do europy na jakiś show :-) To by było zobaczyć jeszcze stonsów :-) Było by co opowiadać rockowym prawnuczetom kiedyś w fotelu :)

 

akr

Link to comment
Share on other sites

To i ja się nieśmiało pochwalę :-) Udało mi się kupić na rynku 2nd hand (sic!) reedycje z 2002 r.dwóch płyt: 'Through The Past, Darkly' oraz 'High Tide And Green Grass' czyli o ile się nie mylę pierwsze 'the best' Rolling Stones, wydane jeszcze w latach 60'tych. Całość to wydania z 2002 r, piekne digipacki, bardzo ładne picture CD, format to hybrid CD z dodatkową warstwą :-))) Płyty brzmią super, podaje tą informację operacyjną specjalnie dla purystów słuchajacych starego rocka tylko o ile brzmienie jest dobre. Tu, jest jak najbardziej dobre.

 

pozdrawiam i lecę po raz setny słuchać 'Paint It Black' :)

Link to comment
Share on other sites

"Thru' the past darkly" w pentagonalnej okładce i Abbey Road dostałem onegdaj na winylu w ten sam dzień pamiętnej zimy '69! Cóż to była potem impreza na podwórku !

 

Mam moim zdaniem najlepsze płyty RS tj: Beggars' Banquet, Let it Bleed,Sticky Fingers,Exile on Main Street,It's Only Rock'n'Roll, Black & Blue,Voodoo Lounge i wspomniane powyżej składanki.

 

Kupię może jeszcze "Wyjmijcie swoje jaja " i ...... Tattoo You ???

Link to comment
Share on other sites

> zildjian

 

ha, czyli generalnie (podobnie jak ja :) najmocniej preferujesz u RS przełom 60/70, który był chyba jednak ich najbardziej twórczym okresem.

Wtedy potrafili w największym stopniu łączyć pierwotny czad, świeżość i energię z większą niż na pierwszych płytach dojrzałością muzyczną i bardziej urozmaiconą stylistyką. Krążki z ostatnich dwudziestu paru już niestety nie zwalają z nóg, chociaż na ogół zawierają po kilka perełek (i pojedyncze gnioty). (Z późniejszych najbardziej może mi dzisiaj odpowiada mocno niedoceniana Dirty Work - gdyby na niej zastąpić Too Rude i Sleep Tonight jakimiś porządnymi kawałkami to mielibyśmy kolejny klasyk nie do zdarcia).

 

Ale jak przychodzi mi nastrój na Stonesów, to najbardziej lubię poprzeplatać nagrania najstarsze (np. 12x5, Aftermath, hity singlowe) z płytami przez Ciebie wymienionymi.

Link to comment
Share on other sites

Dong

 

I to potwierdza nie tylko moje zdanie(np. jotesz) ,iż co najlepsze zdarzyło sie w rocku miało m-ce na przełomie 60's/70's.

 

Jestem na nich wqrw..... . Pamiętam koncert z Chorzowa z 98' ? Po wspaniałym wystepie (na jego początku chciałem mojego Curtisa wywalić za okno ale potem.... ) Jagger obiecał,że tu na pewno wrócą. I co ? Woleli Pragę. Dlaczego ? (nie tylko oni )

Link to comment
Share on other sites

A ja pokornie popielgrzymowałem do Pragi - i był to najlepszy koncert RS jaki widziałem! Poprzedzony burzą, z wręcz magiczną atmosferą, widokiem na oświetlone Hradczany i przemową Havla, który zapowiedział "kapelu Rolling Stones" i 60 -ymi urodzinami Jaggera. Z programu wreszcie wypadły wygłupy przy "Miss You" a zastąpił je wspaniały, improwizowany "Midnight Rambler".

Link to comment
Share on other sites

Seel Wheels niezłe, ale wg trochę "przeprodukowane", w estetyce lat 80-ch (ale mam do niej sentyment - to moja pierwsza płyta studyjna Stonesów jaką kupiłem).

 

Ja zgadzam się z Soso, że "Voodoo Lounge" to jedna z najlepszych płyt RS w "nowożytnych" czasach. Dla mnie najlepsza od "Tattou You". Ma przemian pazurzasta, tajemnicza, liryczna - a w dodatku perfekcyjnie zrealizowana.

Link to comment
Share on other sites

Thon

 

Ja też.

 

 

A ogólnie, baaaaardzo się cieszę,że są jeszcze fani Rolingów. Znam ich od zawsze,ale tak naprawdę doceniać zacząłem od bardzo krzywego dla mnie zakrętu życiowego. Wtedy na ten zakręt spadły z wielkim hukiem toczące się kamienie. Dlatego roześmiana japa Jaggera wisi u mnie ścianie ( nad prawym Zollerem ,he,he).

Choć mam troche żalu ,że w swoim filmie o Enigmie jakby o nas Polakach zapomniał.

 

Nie wypowiedziała się tu jeszcze żadna Pani. Jak Wy odbieracie muzę Micka,Keefa & Co?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.