Jump to content
IGNORED

Musical Fidelity X-RAY V3 / X-150

yamen

Recommended Posts

Hi,

Zestaw Musical Fidelity X-RAY V3 / X-150. Cztery, krótkie pytania na początek:

1. Interesują mnie opinie osób które tego słuchały.

2. Jak wygląda sprawa awaryjności tych urządzeń. MF niby ma renomę, ale różne rzeczy czytałem o nich na forum.

3. Jaka jest sensowna cena (za nówki), gdzie to można dostać lub gdzie warto się targować.

4. Jeśli TO ktoś z Was ma niech się przyzna bez bica ! ;) Spokojnie - nie przyjadę, wyślę tylko kilka moich standardowych pytań. Nic poza tym.

That's all for today

yamen

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

u mnie ten zestaw (kupiony na wyprzedaży Audio Klanu) gra z VA Mozart. W cenie 2500 zł za x-150 i 2000 za X-RAY-3 IMO sprzęt będzie bardzo atrakcyjnym zakupem. Jeżeli komuś odpowiada brzmienie firmowe Musical Fidelity, to będzie bardzo zadowolony.

Po 4 tygodniach od zakupu (intensywne odsłuchy wszystkich płyt) jestem nawet bardziej zadowolony. Jazz i ogólnie muzyka nagrana "akustycznie" brzmi bardzo przyjemnie i relaksująco. Nawet, jeżeli brzmienie jest trochę ocieplone i, powiedzmy mniej energetyczne niż w Rotelu czy Vincencie, to w pełni mi to odpowiada. Jedyna wada CD to dość głośna praca szuflady odtwarzacza.

Hidden Content

Hi,

Badź błogosławiony między mężczyznami. hah ;) Z nieba mi spadłeś. Nie podałeś email-a w "o mnie", więc bardzo przepraszam wszystkich pozostałych za pytania na forum.

1. Dostałeś to po okazyjnej cenie. Jak dawno to kupiłeś, miesiąc temu ? Może się jeszcze załapię.

2. Co masz na myśli pisząc: "Jedyna wada CD to dość głośna praca szuflady odtwarzacza." Masz na myśli samo wysuwanie i wsuwanie, czy też ogłosy w czasie odtwarzania ? Pierwsze mógłbym przeżyć. Drugie raczej nie. Zależy mi bezwzględnie na cichej pracy napędu w czasie odtwarzania, bez "cykania" itp.

3. Jakie formaty płyt odtwarza X-RAY V3 ? Tylko orginały ?

4. Czy możliwe jest wyłączenie wyświetlacza podczas odwtarzania ?

5. Czy każde z urządzeń ma oddzielnego pilota, czy też jest on wspólny dla X-RAY V3 i X-150 ?

6. Czy istnieje możliwość wyłączenia każdego z tych urządzeń (przejścia w tryb standby) przy pomocy pilota ?

7. Jak zachwuje się potencjometr wzmacniacza ? Pytam o to bo spotkałem już przypadki drogich urządzeń gdzie potencjometry działały wadliwie (brak jednoczesnego, równomiernego wzrostu poziomu natężenia dźwięku w obu kolumnach, zwłaszcza przy niskim poziomie głośności, trzaski przy regulacji, duży opór w pewnym zakresu regualcji etc.). Serwis oczywiście ZAWSZE zapewniał że "tak ma być".

8. Jaka wygląda awaryjność tych urządzeń (mam na myśli żywotność lasera, samego napędu itp.) ?

9. Z tego co wiem X-RAY ma wyjście cyfrowe natomiast X-150 chyba nie posiada takiego wejścia. To marginalna sprawa, ale jak już mam okazję podpytać to pytam.

10. Oba klocki nie mają z tego co wiem wentylacji, bo radiatorami są ich obudowy. Są jakieś sugestie producenta na temat koniecznej, wolnej przestrzeni na nimi (chodzi mi zwłaszcza o wzmacniacz) ? Grzeje Ci się to w ogóle mocno ?

11. O to już wręcz nie mam odwagi Cię prosić. Masz może fotkę pilota/pilotów od tego zestawu ?

Jeszcze raz wybacz że Ci zajmuję czas. Takich szczegółów na stronie producenta nie znajdę.

Z góry dzięujęi za wszelkie info. :)

pozdrawiam Cię

yamen

Hidden Content

1. sprzęt kupiłem po znacznie zaniżonej cenie ("sklepowa" cena Audioklanu: ok 9000 zł za zestaw); z tego co wiem tego sprzętu nie ma już na wyprzedaży;

2. szuflada głośno i zamaszyście się otwiera - nie jest to może coś, co utrudnia eksploatację CD, ale trochę obniża wrażenie obcowania z dopracowaną konstrukcją... w trakcie pracy napęd jest bezszelestny (Pianocraft, którego używałem wcześniej był nieznośnie głośny);

3. nie mam co prawda wiele CDR'ow u siebie, ale płyty wypalone na mojej nagrywarce TDK i przegrane przez znajomych odtwarzane są bezboleśnie;

4. wyświetlacz możesz wygasić, ale nie całkowicie; wygaszony nie przeszkadza w nocnym słuchaniu (przyjemne blade niebieskie światło);

5. każde urządzenie ma osobnego pilota, ale jest to ta sama konstrukcja; pilot banalny ale wygodny i raczej trwały (zdjęcie znajdziesz w recenzjach X-ray i x-150 na stronie musical fidelity);

Hidden Content

1. sprzęt kupiłem po znacznie zaniżonej cenie ("sklepowa" cena Audioklanu: ok 9000 zł za zestaw); z tego co wiem tego sprzętu nie ma już na wyprzedaży;

2. szuflada głośno i zamaszyście się otwiera - nie jest to może coś, co utrudnia eksploatację CD, ale trochę obniża wrażenie obcowania z dopracowaną konstrukcją... w trakcie pracy napęd jest bezszelestny (Pianocraft, którego używałem wcześniej był nieznośnie głośny);

3. nie mam co prawda wiele CDR'ow u siebie, ale płyty wypalone na mojej nagrywarce TDK i przegrane przez znajomych odtwarzane są bezboleśnie;

4. wyświetlacz możesz wygasić, ale nie całkowicie; wygaszony nie przeszkadza w nocnym słuchaniu (przyjemne blade niebieskie światło);

5. każde urządzenie ma osobnego pilota, ale jest to ta sama konstrukcja; pilot banalny ale wygodny i raczej trwały (zdjęcie znajdziesz w recenzjach X-ray i x-150 na stronie musical fidelity);

Hidden Content

[uff, szkoda, że nie ma edycji postów...]

6. pilot nie przełącza sprzętu w stand-by - trzeba robić to ręcznie;

7. potencjometr - miód: działa doskonale, wyraźnie wyczuwalny opór, ale nie za mocno:);

8. co do awaryjności się nie wypowiadam, ale gwarancja roczna jest, a potem zobaczymy... (nie spotkałem się z negatywnymi opiniami użytkowników, inna sprawa że na temat tego zestawu jest w ogóle nie wiele w necie...);

9. x-ray ma wyjscie cyfrowe, a x-150 chyba 4 wejscia analogowe (RCA); cyfrowego wyjścia raczej nie będę używał; zwróć natomiast uwagę na brak wyjścia słuchawkowego - mnie to nie przeszkadza, bo mam wzmacniacz słuchawkowy MF x-CAN 3, ale lepiej być przygotowanym przed próbą wetknięcia słuchawek... (nity na ściance czołowej z dalega przypominają wejścia "duży jack");

10. zestaw został przystosowany do pracy w warunkach braku miejsca na wentylację, u mnie stoi "na sobie" (wzmak na górze, a pod nim CD); po 10 godzinnym intensywnym słuchaniu obudowy (odlewy z aluminium) są lekko ciepłe - myślę, że nie będzie problemu w eksploatacji;

11. foto znajdziesz na stronie mf, daj znać gdyby jednak tam go nie było...

ogólnie mówiąc bardzo dobry sprzęt. nie kupiłbym go za 9 000 zł, ale za łącznie 4 500 nie miał IMO konkurencji. Szczególnie, że jego (podobno) główna wada - "nieaudiofilski" wygląd i waga mnie bardzo odpowiada.

Hidden Content

>> sole

Hi,

Bardzo Ci dziękuję za informacje. To było coś dla mnie. Niestety obdzwoniłem całą Polskę i nigdzie już tego nie ma. W Audioklanie mogliby mi ściągnąć X-150. Natomiast X-Ray V3 jest ponoć już nie produkowany i niestety nieosiągalny.

Skontaktuję się z pewną osobą z forum która siedzi aktualnie w Dani. Być może to było by jakieś rozwiązanie. Zobaczymy.

pozdrawiam

yamen

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.