Jump to content
IGNORED

Amplituner JVC RX-5050BE

rafakow

Recommended Posts

Witam!

Mój brat ma zamiar kupić zestaw KD. Polecono mu właśnie zestaw JVC plus głośniki Tannoy. Sprzedawca twierdzi że za tak niskie pieniądze (ampli+DVD ok. 1300zł) jest to niesamowicie wydajny sprzęcik. Co o nim myślicie? Jak się sprawdzi w muzyce? Kiedyś, ok. 10 lat temu sam miałem zestaw stereo JVC i grał niesamowicie, czy zmieniło się coś pod tym względem?

Amplitunery JVC nie sa na tym Forum zbyt popularne wiec pewnie dlatego taka cisza.

Sam posiadam model RX 5040 i jest to chyba nizszy model w stosunku do tego, ktory wymieniles, chociaz roznice pomiedzy nimi moga byc niewielkie.

W stereo spisuje sie tak jak wiekszosc amplitunerow KD czyli srednio chociaz tragedii nie ma (wszystko zalezy od ambicji sluchajacego).

Moc 5x100 W to raczej chwyt reklamowy niz rzeczywistosc. Przewrotnie mozna powiedziec, ze JVC to "audiofilskie" amplitunery ze wzgledu na bardzo ograniczone mozliwosci regulacji barwy dzwieku. Wprawdzie posiadaja cyfrowy korektor dzwieku, jednak przy slabych kolumnach zmiany sa prawie niezauwazalne. Pozostaje wtedy dobieranie kolumn, kabli (interconect !!!!) itp.

Przed ewentualnym zakupem proponuje sprawdzic rodzaj gniazd glosnikowych (zaciskane na sprezynki czy na wtyki) bo pozniej staje sie to istotne szczegolnie gdy chce sie podpiac jakies porzadne kable.

witam

amplitunery JVC od lat mają Swoich zagorzałych zwolenników.

Nowe modele Kupisz znacznie taniej .

A JVC robi sprzęt

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nawet do sal kinowych.

Kilka jest już w użytkowaniu i potrafią wzbudzic zachwyt.

Oczywiście to sprzęt dobrej , niezawodnej klasy.

pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• 1 year later...

Witam!

Mnie też interesuje ten amplituner. Lubię soczysty dźwięk. mam HK 230 i kolumny JBL E80. Potrzebuje drugi amplituner taki do muzyki stereo i trochę do kina domowego. HK jest super. Czy ten JVC ma się jakoś do harmana?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.