Jump to content
IGNORED

Altusy to klasyka.

fadeover

Recommended Posts

Lubię starocie, więc pozwolę sobie na kilka słów, bo łezka w oku.............

Tonsil swego czasu wzorował się na produktach zza oceanu i nawet parametry podawał w " ich" sposób. Mieszkania mamy jednak mniejsze i skuteczność tubowych, ryczących, wysokich nie jest nam bardzo potrzebna. Pamiętam jednak do dzisiaj pełne brzmienie Altusów z czarną płytą Klausa czy Cohena, było naprawdę świetnie. Ciekawe jak by zagrały dzisiaj w wielkim salonie z piekielnie drogą elektroniką, może ktoś słuchał i podzieli się uwagami ?

Pozdrawiam

Zgadza się, chociaż przydałaby się większa sala i konkurencja dobrana nie cenowo, lecz pod kątem wielkosci, rodzaju użytych głośników, przeznaczenia itd. Pewnie byśmy sobie chętnie poczytali jak dzisiaj Altusy zagrałyby z lampą i oczywiście czarną płytą. Ja ciągle ufam 30cm papierowym i konstrukcjom 3D wogóle.

Pozdrawiam

-> Andrzej

1.

A po co komu porównanie kolumn o podobnej wielkości. Przecież niektóre kolumny wielkości Altusów kosztują pewnie ze 100 razy tyle, więc czego byś się spodziewał po takim porównianiu. Porównanie w podobnej klasie cenowej jest jak najbardziej uzasadnione.

2.

Jakość dźwięku zależy nie tylko od wielkości głośnika (choćby chodziło tylko o jakość basu i wielkość głośnika niskotonowego). W B&W Nautilus 801 (chyba 50.000 zł) też jest głośnik 30-centymetrowy. I co z tego? Czy porónałbyś je z Altusami?

Pozdrawiam. Janusz

Janusz z Torunia

Przypomniało mi się liceum, mieliśmy tam dosyć ciekawego nauczyciela plastyki. Pewniego dnia wynosiliśmy trochę starego sprzętu z klasy na śmietnik i razem z nim rzucaliśmy w kineskopy starych telewizorów jakimiś łożyskami na śmietnisku :) Bardzo ciekawe zajęcie :)

Guest :)

(Konto usunięte)

Altuski najlepsze są do bombardowania Iraku w nocy!

Jeden magnes z basowego potrafi zrobić spustoszenie w promieniu 700 metrów. I pomyśleć, że Tonsil przez tyle dziesięcioleci

zmarnował taką ilość paździerza /jakieś 90 000 ton/.

Altusy pamietam ... ciezkie bydlaki i cykaja jak letnie swierszcze

Altony tez ... tu juz lepiej nie cykalo tak strasznie ... tez za dlugo sluchac tego nie mozna. Kolumny z regulacja barwy ... chameryka

Guest leh

(Konto usunięte)

jak ktos kiedys już na forum napisał: "...bardzo ciepły bas..........zwłaszcza kiedy pali się nimi w kominku..." huehuehue

ALTUS GOLD EDITION - Pomysl na uratowanie fabryki Tonsila , pierscienie mocowania glosnikow w kolorze złotym , zlota nakladka w środku membrany i mosiężna tabliczka ze znanym wykresem i napisem Altus Limited Edition. Mysle ze jeszcze znaleźli by się chętni .....

przypomniały mi się ostatnie słowa Maratonu Korniela Ujejskiego... pasują idealnie:

Błogosławiony, kto po niej w żałobie

w świetnej przeszłości zakopie się grobie

on tam niejedną wielką myśl wygrzebie

co będzie bronią i tarczą w potrzebie

mam nadzieje, że w Tonsilu już wertują tą jakże zacną opowieść Ujejskiego.... ;)

Tyle sie tu wspomina o altusach, że chyba je odrestauruje. Kupiłem w sklepie firmowym we Wrześni chyba gdzieś w 87 lub 88 roku. Jechaliśmy cały dzień tarpanem (młodsi nie wiedzą co to za wynalazek ale był to ówczesny sam. osobowo-towarowy) i cała noc pod sklepem, aby w końcu przywieźć chyba ze 3 pary- wszystkie na zamówienie znajomych fascynatów muzyki . Moje stoją do dziś w piwnicy tylko membrany już się "zfilcowały", ciekawe czy można jeszcze do nich kupić głośniki?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.