Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 35


pitdog

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o opinie i wrazenia z odsluchu tych kolumn. inzynier na pewno ich sluchal :)

moze ktos jeszcze? wszelkie info mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc jest tak: rewelacyjny bas, swietna srednica, wysokie ... po prostu sa. nie ma audiofilskich fajerwerkow, ale moze to blizsze prawdzie? :) nie ma tego "podrasowania" wysokich w stosunku do rzeczywistosci - i tak to mozna ujac.

opieram sie tu na dosyc zgodnych opiniach forumowiczow (z innych forow) oraz naszego forumowego Inżyniera.

 

wzmak mam mocny, do tego potrafi ostro zagrac jak trzeba, nie zaluje wysokich, akustyke pomieszczenia tez mam dosyc zywa. no i nie zalezy mi na wsluchiwaniu sie w jakies niesamowite wyczyny wysokotonowki, raczej bas i srednica maja byc swietne i sluchanie ma nie meczyc. gdy za ostro na gorze - to moze byc meczace.

wzmak z basem potrafi niezle rzeczy robic, wiec kolumny na to pozwalajace sa jak najbardziej w kregu zainteresowan. tylko, czy w 32m dadza rade? ciekawe jak nisko rzeczywiscie schodza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma słyneła z aktywnych profesjonalnych monitorów, a podłogowe ?

Czy to są te kolumny ze średniotonowym kopułkowym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marcinw899

 

hehe, ten "cytat" wyszedl mi przypadkowo, raczej myslalem o mailu kolesia ze stanow lol

ale fakt, recenzja tez potwierdza te opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. recenzjii:

 

obudowa zamknięta, pasmo od 40 Hz, treba sie zaopatrzyc w mocny wzmacniacz, średnotonowy kopułkowy, studyjny rodowód, dostały rekomendację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog => nie wiem czy to było przypadkowe ;-)

Po Usherach 63 11 to może być krok wstecz, albo niewiele lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutek no nie wiesz, ja wiem :)

nawet nie moge tego odcinka AV znalezc, gdzies mi wsiakl.

krok wstecz? - raczej na pewno nie, jesli juz porownywac, to do CP-6371/6381, i cenowo, i jesli chodzi o budowe.

 

>zildijan zoller solution :) hehe, troszke drogo

 

co do ampa - kazdy to potwierdza, ze sa bardzo ale to bardzo wymagajace, zreszta jak i inne ze stajni ATC wlaczajac male monitorki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są na tych samych głośnikach co ich wersja podstawkowa.

Posłuchaj Zidijana, używki chodzą po ok. 6000zł

Ale wszystkie te kolumny to będzie inne brzmienie ,a na pewno nie krok naprzód - gwarantuje ci to ;-)

Masz za dobre kolumny, nie skompletowałeś jeszcze elektroniki (CD i preamp) i nie wiesz co one tak naprawdę potrafią - nie wydusileś z nich maxa.

Łatwo to sprawdzić , jeśli dasz lepszą elektronikę one więcej pokażą.

Sprawdzałem z McIntoshem 252 - one mają niewykorzystany potencjał.

Zastanów się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno sie zastanowilem, wiem co chce zmienic. co do tego co napisales, niemal kazde kolumny zagraja lepiej z lepsza elektronika.

a elektronike chce kompletowac z innymi kolumnami po prostu. pisze to wszystko nie ujmujac Usherom, prawde powiedzaiwszy jest tez mozliwe, ze kupie po prostu wieksze Ushery tej samej serii i tyle, to by bylo najlatwiejsze. to swietne kolumny.

wiem, ze to moze byc nieco lepiej, na pewno inaczej. coz - rozwazam i drozsze opcje, ktore sa skokiem w inne rejony cenowe, ale po co na sile z gory zakladac duzy wydatek? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog => "co do tego co napisales, niemal kazde kolumny zagraja lepiej z lepsza elektronika."

 

Jest taki moment w którym, każdy doświadczony audiofil wyczuwa ,że dany klocek się skończył, że nic z niego więcej nie wyciągnie.

Ja to odczułem po podłączeniu do Usherów 6311 swojej końcówki Maca, ale naprawdę dużo pokazały.

No cóż zrobisz jak uważasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Usher 6311 przy tych ATC są zabawkami..!?

ATC to rasowe trójdrozne speaki ...nawet powierzchnia sumaryczna membran jest wiekrza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutek no ok juz , ok - nie jestem doswiadczony audiofil :P

 

a tak serio - ja nie neguje tego co napisales, oczywiscie mozna z nich wiecej wycisnac, szczegolnie zwazywszy na brak pre, na brak zrodla tak naprawde, no i akustyke (na ktoa materialy juz mam kupione :))

 

jednak jak napisalem, chce wpierw zmienic kolumny, potem bedzie reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można twój krok usprawiedliwić tym ,że Usher z Usherem to wcale nie jest najlepsze - optymalne zestawienie.

Słuchałem tej końcówki Ushera z BC Acoustique Araxe i grało to cudownie - synergicznie, niewiele klocków słyszałem tak wspaniale dobranych - trafionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul => nie popadałbym w euforię nad tym, że są trójdrożne.

Ponoć do dobre głośniki - nie słuchalem więc nie wiem, z kolei prasa ..........;-)

Trzeba samemu posałuchać i to najlepiej w domku.

Ale daleki byłbym od tego co napisałeś, no może się zdziwię jak pitdog je kupi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

Ja słuchałem... i wiem,tylko zastanawia mnie to że wypowiadasz sie bez ich odsłuchu... staram sie to zrozumiec..ale jakos mi to z trudem przychodzi.

====

Osobiście tez uwazam że im mniejsza ilośc głośników tym powinno byc lepsze zogniskowanie pozornych zródeł dzwięku..w teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul => co tu jest trudnego do zrozumienia ???

Wypowiadam sie na temat kolumn, które przez blisko rok miałem w domu i słuchałem w bardzo różnej konfiguracji ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do ATC, firma ma taki profesjonalny, solidny image, to nie jakies voodo ale solidna inzynierska robota.

kolumny bardzo transparentne (nie bez powodu ich stuff idzie do roznych studio), ale tez nie zabijaja muzyki. oj chyba bede musial posluchac :)

 

potwierdzaja to klienci, oraz potwierdza to sie w akcji (ta solidnosc i profesjonalizm) - szybka odpowiedz na maile, rzeczowa, nawet troche info do czytania mi mily facet podeslal (Bob Polley, Operations Director ATC). bardzo mi sie to podoba, niby male cos, ale jakze wazne. niech sie inne firmy ucza. a szczegolnie nasz dystrybutor atc (chociaz nie wymieniony na ich stronach...), zero kontaktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.