Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 35


pitdog

Rekomendowane odpowiedzi

>u zildijana to mi sie podoba,czasem potrafi konkretnie cos powiedziec/napisac.

 

He,he !Dzięki!

Na szczęście mam dziś dużo "pożarów" do gaszenia. Inaczej byłby bełkot a la Mr Jaskiernia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery poszly do kolegi z forum.

wstepne wnioski telegraficznie: bas inna bajka zupelnie, srednica lepsza, neutralniejsza, gora w Usherach nieco lepsza chyba (ale jesli nawet, to wiedzialem co robie, ja nie z tych co z uchem przy wysokotonowcu wsluchuja sie w jakies planktony szelesty niesamowite :)), dynamika, zywotnosc, skala - to wszystko lepsze.

stereo nawet nawet, ale jeszcze cos z nich wyciagne. spojne brzmienie nie tylko w bazie stereo, mozna siedziec nieco z boku i nadal jest ok, przy usherach to bylo ok.1m, dalej juz stereo sie zmienialo wyrazniej.

 

najciekawsza na pierwszy rzut ucha ta roznica w basie - subiektywnie znacznie mniej, obiektywnie schodza znacznie nizej. nie ma tej takiej buly basowej, jak trzeba to lupna, ale punktowo. a na tym m.in. mi zalezalo.

 

tak generalnie,Ushery przy ATc wydaja sie ospale, nieco "lepkie", upiekszajace muze bardziej. moze cos jak mac wsrod wzmakow, robi to z klasa, ale jednak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog -> daj wysokotonówce się dotrzeć, tak ze 100h - to i detal sie pojawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, wydaje mi się, że wiem o czym piszesz, mam podstawkowe ale przetworniki chyba były podobne; a jak cena, dało się z deciblem coś potargować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od posiadaczy tych kolumn wiem, ze tak naprawde "otwieraja" sie po paru miesiacach grania,wtedy dopiero bas sie rozwija w pelni, wieksza plynnosc, wiecej powietrza. po ok. 100h wysokie i srednica powinny sie rozruszac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca, byla propozycja i to bez specjalnego indagowania, ale mialem lepsza okazje.

kupujac w Decibelu procedura by byla normalna - wplacam, kolumny do mnie , i powiedzmy 2tyg na decyzje czy zostaja czy nie. inaczej bym nie kupowal u krajowego dystrybutora. no ale nie wazne, zaryzykowalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny podłogowe, pożycza ? co się dzieje ? albo się zmienia polityka albo jestgeś bardzo przekonywujący, czasem trudno z kablami nawet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie no badzmy powazni. to trudno nawet nazwac wypozyczeniem - to normalne prawo klienta, ze moze sie rozmyslic i zwrocic towar. szczegolnie w specyficznym swiecie urzadzen hi-fi.

 

gdyby nie bylo takiej opcji, to bym ich olal od razu - nawet gdybym chcial wlasnie u nas kupic te kolumny. to by byla kpina i amatorszczyzna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, czytajcie. ja nie napisalem, ze pozyczaja, ja napisalem, jak by to mialo wygladac, gdybym u nich mial kupowac. a jesli by sie wydurniali - to mam ich gdzies.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog,

u mnie już po 50h dźwięk się wyraźnie zmienił. Myślę że to 100-150h musisz im dać. Wskazana jakśprzyzwoita płyta do wygrzewania. Ja puszczałem Shirley Horn "My ingredients" - bardzo równa (bez jakichś fajerwerków) szerokie spektrum częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pitdog

Czy po przesiadce z mięsistych Usherów nie czujesz sie jak po przejściu na dietę wegetariańską ? ;-)

A jak przestrzeń i oderwanie dźwięku od kolumn w SCM35. Słuchałem SCM12 i tego mi brakowało. Czy basu nie za mało ?

 

Ps.

Gratuluje zakupu. Średnica w ATC jest bajeczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILOT - zależy czy się je łyżką i widelcem czy łychą napycha (to już niezależne od posiłku ) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PILOT najprosciej to ujac tak: byla ilosc, jest jakosc. do tego jak trzeba, to nisko schodzi, nizej niz Usher ale bez dudnienia, wzbudzania (pomimo makabrycznej akustyki - jak to poprawie to sie zacznie sluchanie)

 

>nameless - pod pewnymi wzgledami mozna tak to ujac :)

 

ale mozna i inaczej: usher czarowal, to takie kolumny, ktore od razu moga zrobic wrazenie, ATC raczej odwrotnie, poczatkowo wydaja sie ot tak sobie grac, ale coraz bardziej sie podobaja. Usher edytowal dzwiek tak, jak wsrod wzmakow robi to Mcintosh - dociepla, ale z kultura (takze niekoniecznie chamski burger, moze .... chinskie take away ;)). Usher bardziej faktycznie sie sprawdzal w spokojnym plumkaniu, tutja nie ma preferencji specjalnych, poza jakoscia nagran i elektroniki oczywiscie.

ale to takie wnioski na szybko - nie mam czasu by godzinami siedziec i sluchac ostatnio, wiec czasem przysiade, a tak to jednym uchem nasluchuje pracujac. i dobrze - niech sie wygrzewaja, rozgrywaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś pitdogowych ATC i nie powiem narobiły mi apetytu na więcej. Jakość basu , "drive" i czystość średnicy

budzą szacunek. Ktoś może miał doczynienia z aktywnymi SMC 50 ?. Jakby co , musiałyby nagłośnić 35m kw,

nadadzą się ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog , piter - Wy to macie szczęście mieszkając tak blisko siebie , jeden ma to , drugi ma tamto i można to i tamto pomiędzy sobą powymieniac i odsłuchiwać i porównywać :))

Przeprowadzam się do 3miasta ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsluch byl bardzo ciekawy, goscie mili, mam nadzieje, ze ciacho smakowalo :)

PAD Venustas - gdy wpialem kiedys do usherow, sluchac sie tego nie dalo, bylo zdecydowanie za slodko, za gladko, za grzecznie. dzisiaj natomiast gyd wpielismy te kable w SCM35 - dopieor zaczelo grac, z glosnikowymi SO jakby ospale, ciagle czegos brakowalo, po wpieciu PADow tak wyrazna roznica, ze zdebialem. system ozyl.

dodam, ze od razu podlaczylismy Accu 75V, takze na sony nie probowalismy.

koncowka ACT nie dala rady, koncowka Ushera spokojnie steruje te glosniki, choc przydalo by sie wiecej wyrafinowania, wiecej subtelnosci - to wszystko by od razu bylo slychac. no ale grunt, ze gra Usher gra solidnie i bez wysilku. moze np. Jeff Rowland by tutaj przyniosl poprawe? mocowo tez sobie pewnie poradzi...

w kazdym razie kabelki do wymiany. a kolumny - coz, sa OK :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

To była końcówka ARC , nie ATC :). Fakt że głośniki są trudne do sterowania. Końcówka ARC na mosfetach okazała sie niewystarczająca , chociaż teoretycznie spokojnie powinna znieść takie obciażenie. Co do Ushera to słychac było, że przydałoby się jeszcze więcej wyrafinowania i płynności, ale do dynamiki , czystości , basu nie można było mieć zastrzeżeń. Grało to bardzo muzykalnie, chyba podobało mi się nawet wiecej jak swego czasu zestawienie

Temptation z Audionetem, ale trudno porównać po długim czasie no i CD wtedy był sporo gorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, ja jakiegos ACTa wstawilem... koncowki ATC to sobie radza, sa tak zbudowane, by sobie radzic wlasnie.

z ocena Ushera sie zgadzamy, ma wszystko co duze smoki powinny miec, poza tym ostatewcznym szlifem, subtelnoscia, tymi smaczkami... moze pre nieco by tego dodalo,a moze zmiana na JRDG..

nie wspomnialem o Accu, no ale coz tu wspominac :) to gra tak jak wazy, a wazy sporo. piekna maszyna, gra jak trzeba, to zakup na dlugie lata, po prostu swietny kawal inzynierii i swietnie gra. w sumie ciesze sie, ze bezposrednio po wypieciiu accu nie sluchalem sonego, bo to by nie bylo przyjemne raczej :)

 

piter - pamietajmy o akustyce, i o tym, ze kolumny niedawno z pudelek wyszly. mysle, ze moze byc niezle, gdy sie im naprawde dogodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i basik w tych kolumnach jest extra, jeden z lepszych które słyszalem. Przy ATC można naprawdę docenić zalety dobrze zrobionej obudowy zamkniętej. Dotychczasowe konstrukcje tego typu jakie poznałem grały miernie pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitdog

Jestem ciekaw jak będzie z wysokimi po dotarciu głośników , tu miałbym jeszcze zastrzeżenia , ale faktycznie można by powtórzyć odsłuch za pare meisięcy jak i będzie też zrobiona akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz teraz nie wydaje mi sie, by wysokie mogly jakosciowo dorownac basowi czy srednicy. po prostu sa, powtarzam cos co juz paru posiadaczy/recenzentow stwierdzilo, ale widac tak jest. jak zagraja jescze nieco lepiej, a zagraja, to mi wystarczy spokojnie. moze dlatego, ze nie jestem opulkowym fetyszysta ;)

ale srednica - rewelacja. no i bas, to co tygrysy lubia najbradziej. przez chwile nie chciales mi wierzyc, ze to obudowa zamknieta, bo pomimo takiej konstrukcji wraz z jej zaletami, bas schodzi nisko gdy trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.