Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 35


pitdog

Rekomendowane odpowiedzi

Papamek=> ale co z tego, że bedzie ich więcej , jak on ich nie usłyszy - to nielogiczne ;-) ;-)

Panowie wsadziliście kij w mrowisko sugerujac ,że ponad połowa audiofilow jest głucha ,

czy upośledzona słuchowo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ja nie słyszę dlatego stwierdzam ,że haj end to ściema. Jeszcze starsza sąsiadka poniżej uparcie twierdziła ,że to hałas. Więc po co mi to ?

 

ps ale ona przynajmniej ma wyobrażnię - słyszała przez ścianę ubiegłej zimy niewłączony agregat kliamtyzacji w pobliskiej restauracji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników, m.in narażenia na hałas (glosno sluchający audiofile czy muzycy mają większą szansę na pogorszenie słuchu), od przebytych chorób (zwykłe przeziebienia połączone nawet z lekkimi stanami zapalnymi uszu mogą przyczynia się do trwalego ubytku słuchu) a nawet stosowania antybiotyków (niektore mają działanie ototoksyczne)... Trudno powiedzieć, że audiofile po piedziesiątce sa głusi, ale zapewne większość slyszy gorzej niż słyszeli powiedzmy poniżej 20r.ż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek=> miesiąc temu badali mi słuch ( okresowe badania ) i bardzo młoda pani doktórka stwierdziła ,ze jest bardzo ok. a prosiłem ją o bardzo dokładne badanie ;-)

No dobra ,przyjmę z pokorą informację , ze głuchnę, zreszta coraz częściej słyszę (jeszcze słyszę) o innych ułomnosciach fizycznych związanych z wiekiem , tylko patrzeć jak mnie z firmy wyrzucą bo juz się nie nadaje ;-)

Bawi mnie to, bo juz od wiele lat temu słyszalem nie rób tego ( sport ) bo sobie zrobisz krzywdę,

masz już swoje lata, a ciągle przychodza do firmy młodzi zdrowi ludzie,

tylko jak trzeba wynieść z wąskiej silowni transformator czy cos takiego ( 270kg) to mnie wołają ;-)

 

Sorry ,ze nie na temat, ale w obronie tych wszystkich staruchów z forum ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 29 Sty 2007, 14:42

 

>Marek=> miesiąc temu badali mi słuch ( okresowe badania ) i bardzo młoda pani doktórka stwierdziła

>,ze jest bardzo ok. a prosiłem ją o bardzo dokładne badanie ;-)

 

......szeptaliście sobie do uszek ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutekbull

to chyba oczywiste, że każdy organizm jest inny. Wzrok również pogarsza się z wiekiem, a moja dziewidziesięcioletnia ciocia nie potrzebowała okularów ani do dali, ani do czytania...

Ja natomiast (rocznik 1976) nie słyszę tonów testowych powyżej 18,5 kHz, zapewne na skutek częstych przeziebień i problemów z zatokami na tle alergicznym :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu stał za mną przez kilka lat 200 watowy basowy Fender a po lewej miewałem Marshalla i Peaveya po 100... Nie było głośno - było dżwięcznie i dynamicznie. Ale co wiek to wiek.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalem ;)

 

coz, niestety, taka natura, niedlugo nadejdzie pora kupic... equalizer ;) lol

 

a powaznie, jesli naprawde widzisz sprzecznosc, a nie tylko zartujesz, to podpowiem, podajac pewna analogie: "academy" curve, to z historii kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważniej to nie widze reguły ; mój ojciec słyszy doskonale ,babcia twierdzila ,ze jest głucha,

ale listonosza z emerytura słyszała z trzeciego piętra ;-) Takze nie ma reguły ,zawsze sa wyjatki ;-)

 

A co do wysokich to bardziej właściwe jest określenie upodoban muzycznych i preferencji danego osobnika.

Można np.zasugerować ,ze młodzież lubi dużo basu - przyklad ? Samochody z dudniącym delikatnie mowiąc przesadzonym basem i mlodymi kierowcami w srodku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolna regula dot. slabniecia sluchu jest, ale sa oczywiscie rozne indywidualne przypadki. wezmy np. takiego

Churchilla, jakze mu sluzyly cygara i drinki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się , ze nie bardzo mnie zrozumialeś ,

ja ani przez moment nie kwestionuje faktu ,ze człowiek się starzeje, kwestionuje tylko zasadnośc kupowania selektywnych ,szczegółowych klockow jak i tak sie tego nie słyszy ;-)

Jesłi nie slyszysz od pewnego momentu w górę , to co da więcej góry ???

Prosze mi odpowiedziec na to pytanie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Pozwole sobie odswiezyc temat w kwesti glosnikow ATC. Ostatnie wpisy jakby dosyc stare. Czy ktos, kto ma ponisze modele i osluchal sie, mogly wyrazic swoja opinie? Czym wiecej tym lepiej, z gory dziekuje, nsnotes

 

ATC SCM 19

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ATC SCM 40

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe kolumny - obie - sam poluję na SCM 40 - są to nowe wersje kolumn ATC - w obu (od jakiegoś czasu) technologia SL od ATC. Grają zdecydowanie inaczej niż ich starsi bracia - są bardziej otwarte w górze pasma - bardzo równe i super neutralnie grające kolumny. Obie wymagają bardzo bardzo mocnego wzmacniacza. Najlepiej jakaś mocna końcówka z pre-lampowym, aby ci tak nie poszatkowały płytoteki - na nich od razu usłyszysz wszelkiego rodzaju kompresję i inne błędy realizatorów płyt. Szczególnie przejrzyste są 19 - to nie mal wierna kopia SCM 20 SL - skierowanego na rynek pro. Na 40 dostaniesz więcej basu lepsze zejście i co najważniejsze fenomenalny dodatkowy głośnik średnio tonowy - ogólne są lepsze niż 19. Obie - a zwłaszcza 19 grają bardzo dużym dźwiękiem. Na twoim miejscu wybrałbym 40 - ale jeżeli dysponujesz małym pokojem to 19 będą wtedy lepszym wyborem.

Najbardziej muzykalne ponoć są wersje 7 i 11 - troszkę inaczej zestrojone niż 19 i 40

Chyba nie muszę ci pisać że obudowa zamknięta - całkowity brak podbarwień itp... acha nie myl słowa przejrzystość z rozjaśnieniem - tu nic takiego nie ma miejsca ! - po prostu ilość informacji jaką otrzymujesz na tych kolumnach - jest po za zasięgiem wielu zwykłych "pierdziawek"

Oczywiście wszystkie konstrukcje ATC cechuje znakomita dynamika i szybkość.

Dużo informacji znajdziesz na forum audiogon-a tam jest dość duża grupa miłośników tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo D,

 

dzieki za info. Mialem okazje przesluchac STC 19, dosyc krotko niestety, w konfuguracji z dzielonym Krellem i Rega jako odwarzaczem i moje krotkie odczucia mniej wiecej pokrywaja sie z Twojaj opinia. Czyste, rowne, dokladne kolumienki. Na krotko byly rowniez w ten system wpiete B&W 805 i kilka innych drozszych monitorow i na pewno nie bylo lepiej. Bede musial posluchac tych ATC jeszcze raz i zahaczyc o 40-ski, dluzej jesli sie da. Dzieki, nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.