Skocz do zawartości
IGNORED

Meridian 508.24 czy G 07?


zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Oba w podobnej cenie - używane za ok. 7kgzł. Pominąwszy stan obu urządzeń (oczywiście bdb !) jakie jest Wasze zdanie n/t wartości sonicznych obu urządzeń względem siebie a i wobec innych w podobnej cenie ?

 

Wielu użytkowników 508-ki w RP i zagranicą jest do dzisiaj b. zadowolonych. G 07 to raczej odpowiednik 506.24 a potem 507. Chyba że G 07 to potęzny odlot w górę ? A G 08 to po prostu......

 

Jak z serwisem 508-ki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest modelem nizszym, tylko 2 generacje wstecz. Po 508.24 byl jeszcze 588 oraz G08. Trzeba by porownac, moze sie okazac, ze G07 gra jednak lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Era1 jest lepsza od Meridiana G7.

 

... uwielbiam takie wpisy :) krótko, rzeczowo i na temat ;)

 

zdezintegrowany_3PO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym ta "lepszość" się objawia?

Gdybyś mógł sprecyzować.

ERA ma opinię wyjątkowego sterylniaka,Meridian takowej opinii nie posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eerę już przerabiałem.

 

Zastanawia mnie fakt,iż 508.24 to prawie przedmiot kultu. Znam faceta,który ponad Linna 12 wybrał 508-kę. Jak widzę jednak, nie posłuchawszy nie razbiriosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

Chciałbym pomóc perkusiście, ale nie wiem, czy 508 i 588 to urządzenia podobne. 588 zrecenzowano jako spokojnie ale wciągająco grający Hi-end. Następca 508, czyli G8 gra finezyjnym, eleganckim dźwiękiem o ogromnej kulturze, ale bez fajerwerków dynamicznych. Przypuszczam, że 508 grał podobnie. Recenzja G7 jest w Audio nr 5-2005. Mam ją i jak chcesz to Ci coś więcej napiszę.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka

 

 

588 miałem w domu i .... rozczarował. Także miałem 507 i chyba pospieszyłem się z oddaniem.

Z tego co wiem to krzykliwy 588 jest w stosunku do kultury 508.24 krokiem wstecz. Jeśli tak jest naprawdę..... to legendarny 508.24 może być dla mnie.

 

Znam wszystkie recenzje G 07,dzięki. G 08 to inna bajka choć chyba różnica w głównie przestrzenności między nim a 07 nie uzasadnia wzrostu ceny (opinia użytkownika z Forum Hi Fi Choice )

 

Poza tym,już od lat nie perkusjonuję !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

G8 słuchałem w zeszłym tygodniu, ale w torze odsłuchowym było jedno słabsze ogniwo - wzmacniacz słuchawkowy C.E.C. HD53, który jest reklamowany jako hi-endowy, ale taki nie jest. Reszta była w porządku - Grado RS1 i Tara Air1 albo XLO Limited. W takim zestawieniu i w porównaniu z CD Cairn, Meridian pokazał naturalne brzmienie fortepianu nawet na starych nagraniach i pełną kontrolę wszystkich aspektów dźwięku w każdej sytuacji muzycznej. Jest całkowicie uniwersalny względem rodzaju odtwarzanej muzyki i bezkompromisowo hi-endowy, to znaczy wspaniale wyśrodkowany - żadnych przechyłów, wszystko na swoim miejscu a wykonanie extraklasa. Niemniej zdaniem pracowników Nautilusa dzielona Wadia jest jednak lepsza - gra donioślej.

Mimo że nie perkusjujesz, ksywę masz perkusyjną, czyli duch perkusisty pozostał.

Pozdrowienia i udanych łowów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze !

 

 

Mam duży problem, aby wydać na klocek systemu powyżej 10kgzł i po dobrych doświadczeniach "operuję" na rynku 2-giej ręki. Znajomy z Hong Kong kusi mnie dobrą ceną na Accu 55v...... Ale nic to. Jutro odbeiram końcówkę z tuningu. Sąsiedzi ! Beware !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

Na Twoim miejscu chyba bym się jednak na tego G8 zasadził, bo on wygrał w cuglach test porównawczy z tym kosmodromicznym Schanlingiem (czy jak tam się on pisze), za 7 tys. dolców, a w porównaniu ze starszymi Meridianami wygląda fantastycznie. Ale pewnie, za te same albo nawet dużo mniejsze pieniądze na rynku wtórnym można kupić coś rzeczywiście dużego. Chociaż z tym też jest różnie, bo Nautilus miał na przykład nie dzieloną Wadię z drugiej ręki za 15 tysięcy zł. i jakiś osioł kupił, mimo że nautilusowcy zaklinają się, że Meridian grał od niej dużo lepiej. (Ja nie porównywałem.) Według darkula, wiesz, tego z Q-Audio, Meridiany są świetnie wykonane, czego nie można powiedzieć o wielu innych drogich klocach. Sam żałuję, że nie uzbierałem na niego większej kasy, tylko kupiłem Cairna i teraz zamiast spokojnie słuchać już drugi raz będę go tuningował.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w takiej cenie to nie trzeba się długo zastanawiać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dołozyć parę złotych i nabyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67, 23 Sie 2005, 15:09

 

>Sądzę, że w takiej cenie to nie trzeba się długo zastanawiać:)

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ojciec, brać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciła końcówka z tuningu plus nowa sieciówka.Na razie nie ma się nad czym zastanawiać. Dzieki za wpisy anyway.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkim to się nikt nie zna:) Ja np. nie znam się na piłce nożnej, gramofonach i nie mam poczucia humoru. Dlatego w wątkach na te tematy nie zabieram głosu.

A 508 potencjalnie może będzie pasowała koledze bo tak samo jak ERA jest zbudowana na Crystalu. A wiem, że koledze ERA bardzo się podobała. Z wyborem CD jest jeden problem, o którym niewiele osób myśli a niektórzy dopiero się uczą. CD dobiera się z sieciówką. Ot i cała tajemnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

 

No może nie tak bardzo mi się Eera podobała-w końcu oddałem. A to o Crystalach-jest w tym coś na rzeczy:TagMcLaren cedek i DAC 20,Nad 500,Meridian,Gamut. Podobał mi się również Ancient III choć ciut za łagodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie miałeś obiekcje dlatego doradziłem Tobie sieciówki. Słyszałem Era1 z sieciówką Bartka1 i było bardzo dobrze, z niższym Velumem byłoby jeszcze lepiej i prawdopodobnie tak jak oczekiwałeś. Do spokojniejszych źródeł trzeba natomiast dać "energetyczną" sieciówkę czyli typu Vicek. Prawdopodobnie optimum w tego typu źródłach jest jakiś średnio wyższy NBS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

 

Nową sieciówkę wypróbowuję na razie na końcówce.Na razie nie wiem na ile zmiany,jakie się pojawiły przypisać należy tuningowi tej ostatniej a ile -kablowi. Tuning był poważny i graty muszą dostać troche sztrumu. Sprzęt dostałem o 20:00,potem był mecz..... Dość powiedzieć,że się odwleka wymiana cedeka (nawet do rymu !!!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.