Skocz do zawartości
IGNORED

Meridian 508.24 czy G 07?


zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Oba w podobnej cenie - używane za ok. 7kgzł. Pominąwszy stan obu urządzeń (oczywiście bdb !) jakie jest Wasze zdanie n/t wartości sonicznych obu urządzeń względem siebie a i wobec innych w podobnej cenie ?

 

Wielu użytkowników 508-ki w RP i zagranicą jest do dzisiaj b. zadowolonych. G 07 to raczej odpowiednik 506.24 a potem 507. Chyba że G 07 to potęzny odlot w górę ? A G 08 to po prostu......

 

Jak z serwisem 508-ki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eerę już przerabiałem.

 

Zastanawia mnie fakt,iż 508.24 to prawie przedmiot kultu. Znam faceta,który ponad Linna 12 wybrał 508-kę. Jak widzę jednak, nie posłuchawszy nie razbiriosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

Chciałbym pomóc perkusiście, ale nie wiem, czy 508 i 588 to urządzenia podobne. 588 zrecenzowano jako spokojnie ale wciągająco grający Hi-end. Następca 508, czyli G8 gra finezyjnym, eleganckim dźwiękiem o ogromnej kulturze, ale bez fajerwerków dynamicznych. Przypuszczam, że 508 grał podobnie. Recenzja G7 jest w Audio nr 5-2005. Mam ją i jak chcesz to Ci coś więcej napiszę.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka

 

 

588 miałem w domu i .... rozczarował. Także miałem 507 i chyba pospieszyłem się z oddaniem.

Z tego co wiem to krzykliwy 588 jest w stosunku do kultury 508.24 krokiem wstecz. Jeśli tak jest naprawdę..... to legendarny 508.24 może być dla mnie.

 

Znam wszystkie recenzje G 07,dzięki. G 08 to inna bajka choć chyba różnica w głównie przestrzenności między nim a 07 nie uzasadnia wzrostu ceny (opinia użytkownika z Forum Hi Fi Choice )

 

Poza tym,już od lat nie perkusjonuję !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

G8 słuchałem w zeszłym tygodniu, ale w torze odsłuchowym było jedno słabsze ogniwo - wzmacniacz słuchawkowy C.E.C. HD53, który jest reklamowany jako hi-endowy, ale taki nie jest. Reszta była w porządku - Grado RS1 i Tara Air1 albo XLO Limited. W takim zestawieniu i w porównaniu z CD Cairn, Meridian pokazał naturalne brzmienie fortepianu nawet na starych nagraniach i pełną kontrolę wszystkich aspektów dźwięku w każdej sytuacji muzycznej. Jest całkowicie uniwersalny względem rodzaju odtwarzanej muzyki i bezkompromisowo hi-endowy, to znaczy wspaniale wyśrodkowany - żadnych przechyłów, wszystko na swoim miejscu a wykonanie extraklasa. Niemniej zdaniem pracowników Nautilusa dzielona Wadia jest jednak lepsza - gra donioślej.

Mimo że nie perkusjujesz, ksywę masz perkusyjną, czyli duch perkusisty pozostał.

Pozdrowienia i udanych łowów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze !

 

 

Mam duży problem, aby wydać na klocek systemu powyżej 10kgzł i po dobrych doświadczeniach "operuję" na rynku 2-giej ręki. Znajomy z Hong Kong kusi mnie dobrą ceną na Accu 55v...... Ale nic to. Jutro odbeiram końcówkę z tuningu. Sąsiedzi ! Beware !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

Na Twoim miejscu chyba bym się jednak na tego G8 zasadził, bo on wygrał w cuglach test porównawczy z tym kosmodromicznym Schanlingiem (czy jak tam się on pisze), za 7 tys. dolców, a w porównaniu ze starszymi Meridianami wygląda fantastycznie. Ale pewnie, za te same albo nawet dużo mniejsze pieniądze na rynku wtórnym można kupić coś rzeczywiście dużego. Chociaż z tym też jest różnie, bo Nautilus miał na przykład nie dzieloną Wadię z drugiej ręki za 15 tysięcy zł. i jakiś osioł kupił, mimo że nautilusowcy zaklinają się, że Meridian grał od niej dużo lepiej. (Ja nie porównywałem.) Według darkula, wiesz, tego z Q-Audio, Meridiany są świetnie wykonane, czego nie można powiedzieć o wielu innych drogich klocach. Sam żałuję, że nie uzbierałem na niego większej kasy, tylko kupiłem Cairna i teraz zamiast spokojnie słuchać już drugi raz będę go tuningował.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w takiej cenie to nie trzeba się długo zastanawiać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dołozyć parę złotych i nabyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67, 23 Sie 2005, 15:09

 

>Sądzę, że w takiej cenie to nie trzeba się długo zastanawiać:)

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ojciec, brać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkim to się nikt nie zna:) Ja np. nie znam się na piłce nożnej, gramofonach i nie mam poczucia humoru. Dlatego w wątkach na te tematy nie zabieram głosu.

A 508 potencjalnie może będzie pasowała koledze bo tak samo jak ERA jest zbudowana na Crystalu. A wiem, że koledze ERA bardzo się podobała. Z wyborem CD jest jeden problem, o którym niewiele osób myśli a niektórzy dopiero się uczą. CD dobiera się z sieciówką. Ot i cała tajemnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

 

No może nie tak bardzo mi się Eera podobała-w końcu oddałem. A to o Crystalach-jest w tym coś na rzeczy:TagMcLaren cedek i DAC 20,Nad 500,Meridian,Gamut. Podobał mi się również Ancient III choć ciut za łagodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie miałeś obiekcje dlatego doradziłem Tobie sieciówki. Słyszałem Era1 z sieciówką Bartka1 i było bardzo dobrze, z niższym Velumem byłoby jeszcze lepiej i prawdopodobnie tak jak oczekiwałeś. Do spokojniejszych źródeł trzeba natomiast dać "energetyczną" sieciówkę czyli typu Vicek. Prawdopodobnie optimum w tego typu źródłach jest jakiś średnio wyższy NBS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

 

Nową sieciówkę wypróbowuję na razie na końcówce.Na razie nie wiem na ile zmiany,jakie się pojawiły przypisać należy tuningowi tej ostatniej a ile -kablowi. Tuning był poważny i graty muszą dostać troche sztrumu. Sprzęt dostałem o 20:00,potem był mecz..... Dość powiedzieć,że się odwleka wymiana cedeka (nawet do rymu !!!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.