Jump to content
IGNORED

glosniki + kable gł. do rotel 931

v12

Recommended Posts

temat wraca - w tym ktory znalazlem stanelo na audience 52/72 -> nie na moj portfel w najblizszym czasie (za duzo obowiązkowych plyt/nalóg)

pokoj 4x5 m. w miare mozliwosci potrzebuje pelnego spektrum z szybkim basem (nie koniecznie schodzącym ponizej 55hz)

tłustym srodkiem i miękką górą,bez "gwoździ" w 8khz.

mam tu tymczasowe kolumny tonsil'a (8ohm) - miedzy 500 - 3500 jest ok,ale dołu zdecydowanie za duzo.

góra martwa ,dopiero po max.wyeksponowaniu na wzmaku daje rade.

^zgaduje ze to kombinacja fatalnych wlasciwosci kolumn,ich 8 ohmów i zbyt dlugiego kabla. tak czy siak -tego sie nie da sluchac.

czy mozliwym jest ozywienie dzwieku kolumnami do ok. 1000-1500 PLN? (btw. muzyka : elektronika od koener'a do autechre,rod modell,thorsten profrock i tego typu elektro-eksperymenty)

druga rzecz: kable: potrzebne bedzie ok 2x3m - sa jakies tanie cuda do 35-40 PLN/metr ktorymi moznaby sie "wykrecić" w tym przypadku? (zakladajac jakis konkretny model kolumny: M2 lub "coś zbliżonego")

^z tą kwestia pewnie zostane odeslany z powrotem do wyszukiwarki,ale spróbować nie zawadzi ...(chyba) :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hej :) Witamy w klubie rotla :-)

Kolumny question -> po paru zmianach i próbach podłaczyłem 931'kę do kupionych okazyjnie i 2nd handowo DALI 104 (ok 900zł!!!) i zagrało tak jak bym chciał. Kolumny wyszperałem pare lat temu w sklepiku na ul. Kopernika.

Przywiezli je wtedy dla porównania z nowymi dali 5005, staneło na 104'ki i tak zostało. Góra zdecydowanie nie martwa, jest bez podkręcania regulacją, dołu także w ilościach akuratnych. Cieżko je dostać, ale co jakiś czasp ojawia się ich następca : model 505 i także ok 1000 zł chodzi w odsprzedaży. A dla basolubnych słuchaczy do wyrwania jest wersja 606 :)

Jest tylko jeden mały problem :) Dali 104/505 i panny. Otóż te kolumny są naprawdę ochydne :) jeśli masz żonę to ona tego nie zniesie :-) Dali 104 (505 też chyba) pokryte są futerkiem na ściance frontowej, mają niesymetrycznie rozłożone głosniki (jak w niektorych proacach), optycznie dziwnie zamontowane (wystają na 5 cm z przodu) a ich foliowa okleina woła o pomstę do nieba :-)) Wizualnie jest to przejście dość ciężkie, sam się łapie na wstrząsach i dreszczach na ich widok :-)

pozdrawiam, akr

ps. to futerko jak zapewnia producent, jest antyrezonansowe, nie chodziło tu o estetykę :) Aż tak zboczeni to duńczycy nie są :)

Hidden Content

^jezeli miales okazje poznac bjork,to tak jakbys znal moja zone*...

a tak blizej ziemi: jestem w stanie strawic nawet róż ;) jezeli to zagra tak jak lubie.

estetyka "naoczna" owszem wazna,ale priorytet gdzie indziej.

Hidden Content

• 2 months later...

osobiscie mam opory do nabywania akurat kolumn 2nd hand -

widzialem na allegro audience 52 za 2300 (3 letnie,podobno malo męczone -ale gwarancja jest....w sumie zadna,chyba ze przesadzam, ale pare razy juz zdązylem sie naciąć tu i ówdzie)

z drugiej strony audience 42 - nowe za 2100 - warto zaryzykowac? czy szukac dalej.

(ceny sklepowo-salonowe są o pare stów wyzsze - acz widzialem tylko kilka)

z racji miejsca zamieszkania,nie mam w okolicy gdzie ich odsluchac (nieprawdopodobne? a jednak) .

niby nie fortuna,ale na ulicy takie sumy zazwyczaj nie leżą ;)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.