Skocz do zawartości
IGNORED

Spalone końcówki mocy???


HaiTo_

Rekomendowane odpowiedzi

SIemka. Kupiłem wzmacniacz ostanio i okazało sie żę podczas grania pierdzi ona nawet przy cichym słuchaniu, słychać muzyke ale pierdzący bas i syk jest. Czy to moze być końcówka mocy??

W ogóle to jest wzmacniacz Kenwood KA-1080, wiec możę jaką on ma moc wyjśćiową, bo jest niby poweidizne ze 80W ale nie sądze, bo na tabliczce znamionowej jest podana jakas wartość 160W i to chyba jest pobierana, więc nie odda 80W, jak myłśicie?? Tranzystory to B1560 i D2390.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge podac wiecej szczegolow... tylko nie wiem co trzeba jeszce podac... pierdza przy sluchaniu i tyle a w srodek zagladalem nei widizalem zeby byl ocos spalone. miernika nie mam ;/ wiec nie sprawdze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy jak nie podasz dwięku to w kolumnach coś słychać, czy jest cisza , może posprawdzaj bezpieczniki bo raczej jest napięcie symetryczne a jeden z bezieczników mógł strzelić , a i jeszcze jedno czy oba kanały pierdzą czy tylko jeden?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma haito_ .tak jest to wzmacniacz o mocy 2 x 80 W.ta liczba na tabliczce znamionowejb to moc oddawana do obciazenia. jesli chodzi o twoja usterke w tym wzmacniaczu,to spróbuje Ci jakoś pomóc. jesli chociaż troche znasz sie na elektronice to moze sobie poradzisz.rzeczywiscie to moze byc wina koncówki,ale nie jest ona bynajmniej wypalona.ale tez moze to byc usterka w czesci sterującej końcówki,lub gdzie indziej.postaram ci sie podesłac schemat tego wzmacniacza i dokladny opis jak sprawdzić i ewentualnie naprawić go. podaj mi adres mailowy to przesle ci materiały.moj mail to [email protected] .pozdro nara a mam taki sam w domu znam go na pamieć.to ten ze zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu pytanie do kolegi o nicku 'darkul' po co wogóle odpowiadasz na pytanie jesli nie umiesz udzielić odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie.najezdzasz na kolege haito_ ze miernika i tak dalej zamiast mu pomóc to odpowiadzasz sorry jak idiota. ciekawe czy ty wiesz co to jest wzmacniacz i jak zabrać sie za naprawe bardziej poważnej usterki.trzeba mieć pojecie.wez sie doedukuj chłopie. multimetr w ręce to wszystko. jak masz głupio odpowiadać i się mądrzyć to rób to gdzie indziej.nie cierpie takich cwaniaków. pozdro dla wszystkich elektroników tych z "jajami".cze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu ktos mi pomoze. dzieki sylwester. bdziemy sie kontaktowac mailem. a gdy nic nie jest podlaczone to nic ni slychac i na kadym kanale pierdza kolumny... pozdro i wielkie dziex dal wszystkich. a na elektronice znam sie polebkach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle siada wzmacniacz mocy, ale równie dobrze może być to np wina przedwzmacniacza czy zasilacza, jesli sa oddzielne do kanałów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terzz nie powiem czy sa oddzielone czy nie bo nie mam go przy sobie. ale raczej sa plytak glowna jest z drogiej strony co zasilanie napewno. licze na pomoc Sylwestra ael tez dzieki jesli ktos bedzie wiedizal co moze byc zepsute...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myslałem ze nie masz zbytnio opanowanej elektroniki,a wzmacniacze potrafią czasem dokopać,wiem to z wsłasnego doświadczenia.skoro bez sygnalu wejśćiowego słychać w głośnikach charakterystyczne prykanie to rzeczywiście jest to wina końcówki mocy.miałem taka usterke w nie jednym wzmacniaczu,dobrze ze napisałeś ze dziee sie to nawet gdy końcówka nie jest wysterowana.usiade dzisiaj wieczorem w domu i ci pzrygotuje materiały z opisem i zaznaczeniem elementow na schemacie ktore trzeba wymienić zeby wszystko działało poprawnie.jak pewnie lapiesz mialem juz tę usterke w tym wzmacniaczu. bo mam taki sam w domu.jesli masz jeszce jakieś pytania to wal śmiało. cze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwester chyyba zle mnie zrozumiales. bo gdy nie podam sygnalu zaadnego to nie wiem jak sie zachowuje musialbym sprawdzic. po prostu podlaczalem przy 2woch kolumnach i pierdzail i na kazdym kanale tak sie dzieje. jak leci muzyka to wrazz z nia z glsonikow rownoiczesnie do basow charczaz glsoniki (podobnie jak w winampie na equalizerze wszystko jest ustawione na max, nawet ten pasek +- dB PREAMP).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby były spalone końcówki mocy w wzmacniaczu to chyba by wogule niegrało =/ a tak to moze zobacz czy kolumny są sprawne =] bo mogło coś pujsc w kolumnach a nie w wzmacniaczu =] Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z moje doświadczenia wynika to jeden zasilacz zasila 2 końcówki i jeżeli obie charczą to oznacza że coś się w napięciu symetrycznym powaliło i wzmacnia tylko jedną połówkę sygnału a więc zajżałbym do zasilacza i prześledził całą drogę od trafa do ścieżek idących do wzmaka , Miałem podobną sytuacje jak naprawiałem wzmaka nie pamiętam jaka firma ale było przerwane połaczenie "-" od zasilacza do wzmaka [napięcie symetryczne "+" "0" "-"] i właśnie tak grało !!!!Po połączeniu tego minusa wszystko wróciło do normy .Pozdrawiam !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy napięciu symetrycznym tak nie jest , Pamiętasz może takiego Radmora 5102 napewno to tam były 2 bezpieczniki w zasilaczu na każdy kanał i było napięcie symetryczne jak wyciągneło się jeden bezpiecznik to wzmacniacz grał ale tak jak ty to opisujesz w swoim przypadku, wzmacniał tylko jedną strone !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wzmacniacna jest tyko jedna połowka amplitudy (jesli dorbze zrozumialem) i nie jest oddawany sygnal do minusa?? he moze napsialem terz cos glupiego ale zaz bardzo sie nei znam na elektronice, mialem male podstawy w szkole ale to nie to :) a tak w ogole to ja mam 4 kanaly 4-16om i 8-16om i na kazdym cherczy. wieczorem sprobuje i napisze co i jak. mam nadzieje ze to pomoze. pozdrawiam :) a tak na marginesie to dobrze bedzie on gral przy magnatach Vintage 120 (150/250 W)??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz 4 wyjscia i na wszystkich charczy to chyba to niesą końcówki mocy =] Jak masz 4 to bedzie A i B, pewnie masz podłączone pod A i nastawione na wzmacniaczu na A , wiec B niegra to jak by mogło sie przepalić ? Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ciebie trochę oświece nie ma 4 końcówek tylko są 2 koncówki podzielone na 4 kolumny czyli tak naprawdę 2 mocne końcówki podzielone na 4 kolumny , gdzie przypadają 2kolumny połaczone równolegle na 1 końcówkę :D połączenie równoległe robisz jak zmienisz z Funkcji A lub B na funkcje 3 A+B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jest podany zadne sygnal a wzmacniacz jest podalczony i glosniki tez to w glosnikach przy nastawieniu glośności ponad połowe burczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo tych przewodow +,-,0 to chyba u mnie jest ten co idze od plytki transformatora do plytki wzmacniacza?? i jesli to sa te, to wszystkie razem sa zwarte, kazdy na plytce transformataora daje przejscie z kazdym na plytce wzmacniacza... to dobrze??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi właśnie o te przewody jeśli są całe i dobrze przylutowane a po drodze nie ma żadnych popalonych bezpieczników to pozostaje ci wymienić tranzystorki w swoim wzmaku , prawdopodobnie te końcowe ale jeszcze bym poszukał w tych sterujących parą końcową czyli takie małe plastikowe całe lub z blaszką małą !!! Jak nie masz miernika to ciężko bedzie stwierdzić które :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale one wszystkie maja przejscie kazdy z kazdym.. to tak ma byc??? cos czuje ze to raczej koncwoki mocy, bo bucza nawet jak nie jest zaden sygnal podany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Tiaa... A mieli pod reka konstruktora, w postaci darkula, to go pytali, czy wie jak wzmacniacz wyglada... Mlodziez widocznie taka musi byc - mloda. A moze jednak oddacie tego strupla do serwisu, bo metoda korespondencyjna to i konia nie da sie wyleczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.