Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A400


kalvas

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Doradżcie, czy warto kupić Pionka A400. Słyszałem o nim dużo dobrego, ale nie słyszałem jak gra. Słucham elektro, future pop, gothic, czasen new wawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychwalany w prasie audio za komponenty i "minimalizm" (m.in. niespotykany w innych budzetowych modelach Pioneera brak regulacji tonow) ale nie kupilbym go bez wczesniejszego odsluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A400X od chyba 10 lat i do brzmienia nie mam zastrzeżeń. Nie miałem też nigdy najmniejszych problemów z działaniem. Z obsługi mam jedno: gałka głośności jest podwójna i czasem po żonie albo dziecku muszę korygować bo jakimś dziwnym sposobem rozregulowują balans ;-) IMHO balans w takim sprzęcie jest zbędny.

 

A to jak zagra - to zależy w 60% od pomieszczenia i ustawienia kolumn, w 38% od samych kolumn, a wzm. i źródło to jakieś 2% - zatem nie przejmuj się tak bardzo "brzmieniem" wzmacniacza, chyba że potrzebujesz dużych mocy (>2x60W) to szukaj w sklepach z nagłośnieniem estradowym.

 

Pozdrówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierobiony Pioneer gra słabo ale jak się nim zająć to potrafi pokazać klasę . Myśle,że nie jedna osoba to potwierdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zwykle kosztuje do 700 pln. Za ta cene b. dobry wybor. Polaczyc z czyms grajacym raczej miekko i poetycznie, i jest okay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się pytanie dotyczy A400 a nie A400x różnica w cenie była znaczna jak i dostępność w Polsce. W każdym razie A400 powinien kosztować 400-500 zł skoro x kosztuje 700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

A400 i A400X to różne wzmacniacze. Wersja A400X ma przedwzmacniacz na wzmacniaczu operacyjnym, a A400 na dyskretnych tranzystorach.

 

Polecam A400 jako brzmiące barwniej (patrz dział opinie), z lepszym basem (kontrola, zejście, barwa).

 

A400X nie gra bez paru drobnych zmian - przed wszystkim wymianie op-ampa - ci, którzy twierdzą, że 'to nie gra" zapewne słuchali gołego A400X. Po takich zmianach A400X brzmi o klasę lepiej, a koszt i trudność modernizacji minimalna.

 

Gram w domu na obydwu wzmacniaczach, więc mam bezpośrednie porównanie. Najchętniej zrobiłbym bi-amping - dół A400, a góra A400X ;-), na razie leci na przemian.

 

A400 i A400X wykurzyły u mnie A656.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.