Skocz do zawartości
IGNORED

Bończyk/Krzywański \'Depresjoniści\'


jaro_001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dopiero wczoraj pierwszy raz przesłuchałem te płytę. Zaciekawiony co myślą o niej forumowicze zapodałem wyszukiwarkę i ...nic. W mojej opinii płyta zasługuje na uwagę z kilku powodów, o których dalej. Postaram się nie używać w kontekście płyty Bończyka i Krzywańskiego zbyt często słowa 'Republika'. Porównywanie do formacji Grzegorza Ciechowskiego jest bardzo trywialne a ja chciałbym tu napisać coś ponad to. Nie będę opisywał w jakich okolicznościach Panowie się poznali - można to bez problemu znaleźc w recenzjach ich wspólnej płyty. Nie chciałbym tych recenzji duplikować bo po co? Napiszę zatem co mi się w tej płycie podoba. Od siebie.

 

A zatem, czym mnie zaintrygowała ta płyta?

 

1. brzmienie i gra Krzywańskiego

- nie ukrywam, że jestem gorącym zwolennikiem muzyki king crimson... Zbigniew Krzywański też. Na tej płycie gra jak Adrian Belew - szalone solówki z użyciem deleya i sustainera i skomplikowane faktury harmoniczne. Bardzo mi to odpowiada. To jest gra z fantazją, luzem i polotem. Bez zbędnego ciśnienia. Ostatnio słyszałem takie granie na płycie VOO-VOO 'oovoov' sprzed kilku lat (świetna, chyba niedoceniona płyta). To jest wykonastwo bez kompleksów. Granie 'po swojemu' - nietuzinkowo (dlatego także skojarzenie z Adrianem Belew'em - muzykiem i człowiekiem wyjątkowym).

 

2. WARR GUITAR

- znowu king crimson! Tym razem chodzi o Trey'a Gunna - muzyka garjącego w KC na Warr Guitar. Z. Krzywańskiemu udało sie znaleźć człowieka w Polsce grającego na tym instrumencie - czyli Pana Jakuba Nowaka, o którym niestety nie wiem nic! Nie chciałbym tu opisywac na czym polega fenomen takich instrumentów jak Chapman Stick oraz Warr Guitar. Powiem tylko, że gra się na nich metodą tappingu. Daje to bardzo głębokie i miękkie brzmienie. Warr Guitar to coś znacznie więcej niż gitara basowa. Posłuchajcie sami! Instrument dla muzyków z wyjątkową wyobraźnią i umiejętnościami.

 

3. graphic design

- Osoby wrażliwe na estetykę i jakość wykonania wkładki bedą zadowolone. Ciemne 'depresyjne' kolory i zdjęcia Andrzeja Świetlika to nie tylko profesjonalna robota ale także styl i klasa. Szczególnie chodzi o zdjęcia Świetlika -bardzo przypominają te, które wykonał do wkładki płyty 'Masakra' Republiki. Miło popatrzec - proste ale inteligentne fotografie wnikające w osobowość osób fotografowanych.

 

Cały ten mój opis jest mocno wybiórczy i mocno subiektywny. Absolutnie nie aspiruje do miana 'recenzji'.

 

Zapraszam forumowiczów do zapoznania się z tą naprawdę ciekawą płytą i oczywiście do podzielenia się swoimi uwagami na forum.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dla przykładu dwa zdjęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6776-100004146 1170273504_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro_001

Fajna recenzja (pewnie obejrzę płytkę w empiku) ale wypadałoby na początku wyraźnie stwierdzić czy nie jesteś w żaden sposób powiązany z artystami lub wytwórnią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazik, pewnie sobie jaj ze mnie robisz - płytkę obejrzę (tj. te piękne zdjęcia) i posłucham próbek rzecz jasna. 2-a część wpisu dot. tego, że ta recenzja brzmi jak marketing. Chciałbym wiedzieć czy to spontan czy komercyjny wpis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Darekk >

Oczywiście ta recenzja to czysty spontan. Po prostu posłuchałem wieczorkiem (najlepsza pora dla tej płyty), bardzo mi się spodobała i chciałem się podzielic kilkoma refleksjami na jej temat na forum. Ot tylko tyle...

 

Zbigniew Krzywański pochodzi i mieszka podobnie jak ja w Toruniu więc może stąd Twoje watpliwości czy to nie jest jakiś wałek? Zapewniam, że nie. Zapewniam także, że nawet go osobiście nie znam - a szkoda! Piszesz, że moja recenzja zabrzmiała 'marketingowo' - może dlatego, że z wykształcenia jestem politologiem (specjalnośc dziennikarstwo) a na co dzień pracuję jako grafik i człowiek od PR w agencji reklamowej?

 

Jeszcze raz polecam zapoznać się z tą płytą. Obawiam się jednak, że posłuchanie próbek w sklepie nic ci nie da. To jest zresztą temat na osobną dyskusję - np. 'czy można się zniechęcić do muzyki odsłuchiwanej w sklepie?'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasio > tak to prawda. Ta płyta jest zabezpieczona przed kopiowaniem i to w barzdo perfidny sposób. Nie czyta jej mój odtwarzacz w samochodzie - a na kompie w pracy mogę jej słuchać tylko przez winampa bo windows media player jej nie odtwarza. Widzi tracki ale ich nie gra! Nie mogłem jej nawet skopiować - żona też by chciała jej słuchać w pracy! Na szczęście jak komuś (tak jak mnie) się spodoba to warto kupić - kosztuje około 30tu kilku złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekk > na Twojej stronie 'o mnie' wyczytałem, ze lubisz także Możdżera. Na płycie Bończyka/Krzywańskiego w trzech utworach na fortepianie i klawiszu rhodesa gra gościnnie właśnie Możdżer. Gra tak jak nas do tego przyzwyczaił: z feelingiem, wyobraźnią i przestrzenią. Miło posłuchać. Facet jest niesamowity. Potrafi odcisnąć piętno swojej osobowości nawet kiedy jest zapraszany jako gość do nagrania jakiejś skromnej partii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.