Jump to content
IGNORED

.:Używany odtwarzacz CD Marantz CD 43:.


jmwicz

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zapytać was jako expertów czy używany, tuningowany (lista wykonanych zmian poniżej) odtwarzacz CD Marantz CD 43 będzie dobrym wyborem (wśród nowych i używanych odtwarzaczy CD Marantz'a) do wzmacniacza Marantz PM 7000. Chodzi mi też o to, czy warto kupić ten odtwarzacz CD za 430zł. Jeżeli macie jakieś swoje propozycję wśród odtwarzaczy CD Marantz'a to proszę pisać. Chciałbym jeszcze zapytać od jakich odtwarzaczy CD Marantz'a (używanych i nowych) ten Marantz CD 43 po tuningu będzie lepszy a od jakich będzie gorszy.

 

Lista wykonanych zmian:

• Na początek poszło zasilanie sieciowe. Jako, że przed transformatorem jest dość dużo miejsca na płytce, to zamontowany został filtr eliminujący zakłócenia pochodzące z sieci energetycznej (podobny do montowanych w gniazdach EIC)

• Drugi etap to zasilacz toru analogowego. Diody prostownicze wymienione zostały na bardzo szybkie – o czasie przełączania porównywalnym z diodami sygnałowymi. Kondensatory za prostownikiem zmieniono z 220uF na 3300uF Jamicon SK. Od strony druku dolutowano polipropylenowce Philipsa. Kondensatory za stabilizatorami 100uF wymienione zostały na niskoimpedancyjne ELNA RJ3 2200uF również z odsprzęgającymi polipropylenowcami od strony druku.

• Tor analogowy bez sensacji. Na zasilaniu wzmacniaczy operacyjnych 4* ELNA CERAFINE wraz z polipropylenowcami od spodu. Na wyjściu bezkonkurencyjne - ELNA CERAFINE. Kondensatory ceramiczne w sprzężeniu zwrotnym wzmacniaczy operacyjnych zastąpione zostały monolitami Philipsa dedykowanymi specjalnie do zastosowań audio. Dodatkowo zgodnie z zaleceniami fachowców zmienione zostały nieco ich wartości aby przytłumić częstotliwości powyżej 30KHz. W miejsce wzmacniaczy operacyjnych wlutowane zostały podstawki precyzyjne. W podstawkach zaś audiofilskie op-amp’y BurrBrown OPA2134. Nie licząc OPA627 nic lepszego nie wyprodukowano. Ich parametry mówią same za siebie:

 Ø zniekształcenia: 0.00008%

 Ø szumy: 8nV/pierwiastek z Hz

 Ø szybkość narastania sygnału: 20V/ mikro sekundę

 Ø Separacja kanałów: 135 dB

• Drobnym modyfikacjom poddany został również wzmacniacz słuchawkowy. Oryginalny Wzmacniacz operacyjny został wstawiony do podstawki precyzyjnej co ułatwi w razie potrzeby jego wymianę (np. na OPA 2604). Kondensatory separujące go od wyjścia zastąpione zostały elektrolitami ELNA Starget. Kondensatory zasilające zmienione zostały ze 100uF na 220uF ELNA.

• Zasilacz toru cyfrowego też nie zdołał się oprzeć. Wymieniono diody prostownicze na szybkie prostowniki Schottky’ego (jak w części analogowej). Za prostownikiem wstawiony został duży niskoimpedancyjny Rubycon XYG, za stabilizatorem ELNA RJ3. Oba z polipropylenowcami od strony druku. Siłą rozpędu wymieniony został również główny filtr zasilania części sterującej napędem na rewelacyjny Panasonic HFQ.

• W torze cyfrowym wszystkie kondensatory przy zasilaniu przetwornika, filtra cyfrowego i procesora zastąpione zostały LOW ESR’owymi Rubycon ZL. Równoległe do nich kondensatory ceramiczne ustąpiły miejsca bardzo szybkim polipropylenowcom WIMA BLACK-BOX. Dodatkowo rezystory na liniach zasilających układy cyfrowe zostały wzbogacone o ferrytowe koraliki tłumiące zakłócenia wcz.

 

Serdecznie dziękuję za oferowane rady, wskazówki i wszelką pomoc.

Pozdrawiam Jacek M.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.