Skocz do zawartości
IGNORED

cd playery Grundiga


foni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma wiedze, którymi cd-kami Grundiga warto sie interesować?

 

Wiem, że jest Grundig cd-7500 (sam mam tuner z tej serii) będący odpowiednikiem (kopią) Philipsa cd-303. W ogłoszeniach trafiają się czesto inne playery tej firmy ale czy warto się na nich skupiąć??

 

Dla przykładu: Grundig Fine-Arts CD-3 oparty na DAC-7 (TDA 1547). Ciekawa pozycja czy nie??

 

Może jest ktoś na forum znający się na produktach Grundiga i podzieli się wiedzą z tego zakresu (tak jak to niejednokrotnie czynił discomaniak71 na temat Pionnera).

 

Polujemy na Marantze, Philipsy, a kto wie czy zwierzyna warta zainteresowań nie poszerzy się o jeszcze jeden gatunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam cd 9000 i na długo jeszcze pozostanie ze mną, może nie grzeszy niesamowitą rozdzielczością i dynamiką, ale takiej barwy, wrażenia wypełnienia dźwięku i przede wszystkim ciepełka w dzisiejszych budżetowych odtwarzaczach nie znajdziesz!!!! Do tego solidnie zbudowany i ładny(to rzecz gustu).

Pozwolę sobie zacytować pana Rambo:

"Bez tych ulepszeń, dźwięk mimo wszystko b. dobry, lepszy od Marantza cd 63 z zegarem i jeszcze kilkoma modami (to było dla mnie zaskoczenie), w pewnych aspektach gorszy (zbyt "miękki", "okrągły") a w pewnych lepszy (wokale) od cd 50 w wersji SE!.

Dla mnie ideał, bo bardzo duże możliwości i wyjątkowa łatwość wprowadzenia zmian (nie miałem wcześniej cd , gdzie tak łatwo i przyjemnie montuje się dodatkowe gadźety - np. zegar, płytę z dodatkowymi stabilizatorami itd.) oraz "0" plastików ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd7500

cd7550

cd9009

cd9000

długo gługo nic

Dwa perwszę są mistrzami barwy , ale trzeba umiec wykorzystać tę wyjątkową zalęte . Są troche przyciemnione i ciepłe z niedoborem przestrzeni i szczegółów , ale można to skorygować nie ruszając barwy a nawet ją poprawić . Wiecej można znaleśc na wątku 15842 jak inni odbierają dwięk tych modeli .

9009 nie specjalnie się prazętuje odsłuchowo . Jako fabryczny nie zrobił wrażenia na paru osobach i na mnie tez nie . Po modyfikacji robi i to bardzo spore . Będzie w przyszłosci testowany z cd7 Marantza żeby przyblizyc skalę . Mnie przy tym nie będzie więc odczucia beda innych . Kiedys o tym wspomne niezależnie jak wypadnie .

CD 9000 nie miałem go i niewiem jak fabrycznie gra , ale znając jego konstrukcję wiem że można z niego zrobić dobre cd Będe go miał :) to raczej nieuniknione .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowane przetworniki Decoder 7310GP --Digital filtr SM8040 A S --Digital servo TDA 1301T -- DAC SAA 7350 jako główny TDA 1547

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to niewiele one mi mówią, jednak wizualnie o wiele bardziej "przemawiają" do mnie starsze modele Grundiga aniżeli CD 3 (o którego brzmieniu nie mam pojęcia)

 

-fotki zapożyczone od Grega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2480-100003963 1170273785_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Grega modele zna każdy, kto choć chwilkę poświęci na szukanie informacji o wybitnych odtwarzaczach cd (strona Grega czy też Maximo jest bardzo łatwa do odnalezienia). Nie o to mi chodziło, choć jestem bardzo wdzięczny za utrwalenie tych modeli również w tym wątku. Będzie dzięki temu komplet.

 

Kolega powyżej wspomina o cd-3 ale nikt nie mówi co to warte. To jest temat, który mnie interesuje!!! Na zakładce DIY, mamy szereg "zachwytów" nad Philipsami z CDM takim a takim, TDA takim a takim. W wielu modelach Grundiga siedzą również te elementy ale nikt nie stwierdza, że Grundigiem warto zainteresować się tak samo jak Philipsem. Oczywiście do mniejszej czy też większej przeróbki ale jednak warto. A może po prostu nie warto??

Grundigi "chodzą" za na prawdę nie duże pieniądze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze swojej strony CD-12 czy też CD-3 byś polecał? Jak to gra? Przed i po zmianach - no i jak poważne muszą być? Warto?

 

I o takie coś mi Panowie chodzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

ak jak pisałem wcześniej Grundig Cd9009GAT został przesłuchany razem z Cd7 Marantza . Nie było mnie przy testach bo to 500km drogi . Dostałem telefon że Grundig cd9009GAT gra lepiej . Przyznam że bardzo miło mnie zaskoczyło . Spodziewałem sie że będzie gdzieś w pobliżu- nieco gorzej . Nie lubię takich porównań ale jak można ustalic pułap kaliber otwarzacza to dlaczego nie skorzystać z takiej mozliwości. Całe zamieszanie pokazuje że to zacna baza tuningowa (co widac gołym okiem :) do osiagniecia bardzo wysokiego pułapu jakości hi-end za bardzo rozsądny budżet . Raczej go polecam doswiadczonym osobom w DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 8xxx jest ok, ale gorsza. Mazna zrobic z nich lepsze cd dające przyjemnośc słuchania , ale nie bedą konkurować z podabymi wcześniej . CD9009 GAT to hi end w pełni a nadodatek znakomity jako transport do wysokiej jakości przetworników . Seria 8xxx wymagałaby przebudowy wszystkiego to konstrukcje wyliczone z kalkulatorem z oszczędnościami , wymagałyby budowania cd od poczatku a nie DIY . Dlatego myśle że to bez sensu . Oczywiscie jak ktos posiada ten model zawsze mozna go poprawic na ile to jest sensowne ekonomiczne . Ale zagalopowanie wiąże się z duzymi wydatkami o małej efektywności w postepu w jakości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Do listy mozna dopisac jeszcze CD8400MK2 - odpowiednik Philipsa 304 MK2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam Panowie.

Czy wiecie moze cos o odtw CD (to combo CD/MD player+nagrywarka MD w jednym segmencie) Grundig FineArts MDC65?Szukam i szukam a informacji na temat tego odtw jak na lekarstwo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.