Skocz do zawartości
IGNORED

Profesjonalne odtwarzacze CD


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

dzwiek byl na pewno lepszy niz ze znanych mi odtwarzaczy Denona - nie zamulal - natomiast nie czarowal dlatego napisalem ze nie mozna sie bylo do niczego przyczepic ze generalnie wszystko bylo na swoim miejscu ale brakowalo tego czegos - dzwiek byl jasny wrecz techniczny a to nie jest moja definicja idealu poza tym male ograniczenia w przestrzeni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>liamk przepracowalem w radiu 10 lat i to co czytam to same bzdury'

 

disco czy Ty zawsze musisz tak . . .

 

przeczytaj dokladnie jeszce raz :

 

>a co do proCD to ich ceny kiedys byly wieksze.

 

bzdura ?

 

>Odtwarzacz CD sam w sobie nigdy nie byl typowym urzadzeniem studyjnym

 

bzdura ?

 

> tam uzywalo sie glownie wielosladowych magnetofonow analogowych a pozniej magnetofonow

 

no tu juz dopisales posta korygujacego - pamietaj jendak ze to na czym Ty pracowales nie stanowi standardu swiatowego.

 

>obecnie gdy uzywa sie glownie dyki twarde (rowniez w radio i tv)

 

wiesz niekoniecznie hd w komputerach ale np. w rejestratorach cyfrowych tascama czy alesisa, w radio jak sam napisales uzywa sie tez komputerow z hd ofc, policz sobie ile masz dyskow twardych a ile odtwarzaczy cd w studio czy w radio.

 

>zapotrzebowanie na proCD spadlo jeszcze bardziej

 

bzdura ?

a co,moze wzroslo ? :) jesli tak to uzbekistan albo afryka srodkowa ;)

 

>audio CD to juz mimo wszytko wiekowy stanadard

 

to tez uwazasz za bzdure ?

 

. . .no wiec nie pisz prosze ze same bzdury wypisuje.

 

a co Twoich wypowiedzi to imho sa to bzdury:

 

>format CD nie upadl i nie upadnie - przynajmniej na razie

 

to zdanie przeczy samo w sobie . . to jak upadnie czy nie ? :)

 

>a komputer nie jest dla niego zadna alternatywa,

 

zapis na hd nie jset alternatywa dla audio CD ? - no coz zapis na hd jest lepszy od zapisu na CD.

Wygodnieszy to sam zauwazyles, a co do jakosc to pamietaj ze, cd i hd to tylko nosnik danych w dodatku audio CD nie jest bit perfect a hd i pcm wav jest.

 

>a pracujac w radiu slyszalem nawet te najdrozsze) nie jest zadna konkurencja dla CD Audio

 

wiem wiem, 15 letni denon albo pioneer z allego za 150 pln zjada go na sniadanko ;)

a tak powznie to mylisz pojecia . . . albo nie do konca wiesz o czym piszesz ;) standard audio Cd to sposob zapisu danych, monza go zapisac na plycie CD, na plycie dvd, na dysku twardym , pamieci flasch itp. A karta dzwiekowa czy CDplayer to urzadzenie odtwarzjace dlatego nie mozna powiedziec ze to urzadzenie nie jset konkurencja dla standardu zapisu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf tak sobie mysle czy wogole ma ses kupowac do domu np. takiego tascama 450. Roznica brzmieniowa miedzy nim a cd domowymi bedzie akurat najmniejsza. Przede wszytkim placisz za opcje jak:

start z tlumika, auto cue i ready itp. - nie potrzebne

ramkowa dokladnosc przy przewijaniu - zupelnie nie potrzebne

przyspieszanie/zwalnianie - w domu dla zabawy chyba tylko

porty sterujace do komunikacjiu z inymi urzadzeniami - masz te inne urzadzenia ? :)

wyjscia xlr - wykorzystasz czy i tak podlaczysz pod wzmaka na RCA ?

pancerna jakosc/wykonanie/niezawodnosc - np. mozesz 200x dziennie otwierac tacke CD i tak przez 5 lat i sie nie urwie ;)))

 

malo mialem doczynienia z profesionalnymi odtwarzaczami CD, jak juz to glownie ich wersjami dla DJ'ow firm jak reloop czy pioneer i poza masa typowo DJ'skich funkcji i glosnymi mechnizmami nic specialnego i "magicznego" w nich nie bylo. Imho szkoda kasy . . . tutaj skoleji sie zgodze z disco i uwazam, ze mozna dzis kupic dobrego uzywanego CD do 1000 pln, ktory wcale nie sprawdzi sie gorzej w domu niz jakis dopasiony dj'ski numark czy radiowy tascam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: liamk, 3 Mar 2006, 20:30

 

>graaf tak sobie mysle czy wogole ma ses kupowac do domu np. takiego tascama 450...

 

zgadzam się

 

w zasadzie to myślę o Marantzu PMD320 - to samo co 321 bez profesjonalnych wyjść i paru funkcji przydatnych w studio

 

Fadeover pisał, że ma 321 i w pracy i w domu i że bardzo go sobie ceni, wyżej niż cokolwiek innego słyszał, IMHO to dość wiarygodna rekomendacja i myślę, że mogę zaryzykować te 1550 zł

 

szukam przede wszystkim neutralności i gdzie mam jej szukać jak nie w tego rodzaju sprzęcie?

 

szukam źródła pod wzmacniacz Forum608 i słuchawki, mam HD-580 i Fostexy T-50RP. Znasz może te Fostexy? W sieci znalazłem entuzjastyczne opinie profesjonalnych użytkowników i bluzgi audiofilów. Muszą być chyba wyjątkowe :-)

Kto wie - może na wyjściu słuchawkowym odtwarzacza zagrają lepiej niż Forum/HD?

 

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

ciekawy wątek, tak czytam i sie zastanawiam czy jest to wątek o proCD czy o formatach i nośnikach?

swoją drogą chętnie bym posłuchał jakiegoś proCD.... ceny nie odstraszają

a może ktoś modyfikował te cdplayery?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mam HD-580 i Fostexy T-50RP. Znasz może te Fostexy?

 

nie, niestety ale przy najblirzszej wizycie w rock'n'rolu (oficjalny dystryburot fostexa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) obadam jak beda na stanie.

Natomiast na monitorach fostexa (takie cytrynowe "powduszane" membrany) robilem w zeszlym roku prezentacje emulatoraX i graly standardowo jak na ten przedzial cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 lat później...

Stary wątęk, ale go odgrzeję ....

 

Mam możliwość kupienia za niewielkie pieniądze (>500 PLN) dwóch sztuk Marantza PMD 320, obie na chodzie.

 

Ma ktoś doświadczenie z z tym modelem ?

Możecie się nim podzielić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.