Skocz do zawartości
IGNORED

solidarnosc-jarre-katastrofa


majo

Rekomendowane odpowiedzi

Daj na bilet,a wnet się tam na dwa miechy wyniosę.

Chcesz błysnąć,to napisz cUś mądrego.

Głupot Ci na tym forum ostatnimi czasy bardzo dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... to wszystko, co mozna bylo wymyslic na obchody - badz co badz - waznej rocznicy. bardzo waznej. acha, koncert byl biletowany. spodziewalem sie, ze taka rocznica bedzie raczej dla wszystkich. i pytanie w zwiazku albo bez - jaka plyta za chwile bedzie okupowala pierwsze miejsce na listach sprzedazowych?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majo-ostatnimi czasy faktycznie nie błyszczysz na forum ani wiedza ani dobrym zartem...jest wrecz przeciwnie. Nic Ci sie nie podoba, wszystko negujesz....Mnie koncert podobał sie bardzo.. a ogladałem tylko w TV. Wole nie wyobrazać sobie jakbym go odebrał jakbym tam był:)ech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem katastrofa to wersja "Murów" ... utwór ma olbrzymi potencjał, a wyszła z tego nieudolna wersja disco. Jarre chyba nie zrozumiał o czym jest ta pieśń, chór śpiewał grzecznie jak na festiwalu w kołobrzegu, a chciało się usłyszeć gniewne głosy stoczniowców... kibole po meczu legii by to lepiej zaśpiewali :)

Chciałbym usłyszeć ten utwór w aranzacji Vangelisa i z częściowo przetłumaczonym tekstem na angielski...

 

Ale druga część koncertu była bardzo dobra i żałuję że nie mogłem tam być... tym bardziej że miałem już nawet nocleg zorganizowany :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>majo

Czyzby PMS? a może kryzys wieku średniego?Koncert w tv piękny na pewno historja.Nie można tak tylko nie i nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Luzior

No moze i racja z tymikibolami choć nie jestem pewien.A Vangelisem to mnie zaskoczyles ,to by naprawde mogło być ciekawe.Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny koncert. Jarre to nie filozofia tylko proste odczucia w których nie ma nic złego. Katastrofa to Mozart "grany" przez wiele orkiestr w Polsce albo Cygan piszący piosenki o kotlecie czy pokwitaniu.

Co do zrozumienia Murów - skoro kultura pop utożsamia Nietzschego z faszyzmem a pismo gotyckie z Niemcami to czego można oczekiwać po Francuzie z Lyonu? Dzięki temu że wziął się za to Jarre wszystko może nieco wyjść na świat. Nic nie trzyma treści pierwotnej i jest obrabiane przez teraźniejszą kulturę.

Dla technofilów - zgadnijcie jak działał zaprezentowany przez Jarre'a rosyjski intrument elektryczny? Piszę elektryczny bo z elektroniką to nie ma wiele wspólnego ale z prądem i cewkami już bardzo. Fajny pomysł ale trudno to zastosować w muzyce pisanej - prymitywne jak cep ale jednak działa. Ten koncert także.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr

 

Własnie sam sie zastanawiałem nad działąniem takiego instrumentu. Nie bede zgadywał jak to działa, bo moja dedukcja moze byc smieszna i jeszcze wykaze sie jakims powaznym brakiem wiedzy teoretycznej- a po co mi to:) Dlatego licze, ze sam mi to wyjasnisz (i pewnie wielu innym ciekawym tego)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kocert jarre`a to nie tylko koncert

TO POKŁON !!!@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W STRONE CZEGOŚ CO WIĘKSZOŚC POLAKÓW UWAŻA ZA COŚ NORMALNEGO!!!!! -----I dlatego odbiera tylko i wyłącznie w kategoriach muzycnych

A ja te czasy pamiętam! I nie to żebym był kombatantem ( słowo zdezauowane)

Ale nikomu nie życze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tam katastrofa, koncert byl bardzo udany. Ogladalem do w TV i pare razy sie mocno wzruszylem, a co dopiero gdybym byl tam na miejscu. Widac bylo, ze Jarre sie mocno zaangazowal osobiscie, te rozmowy z publicznoscia i dedykacje cos pieknego. No i gral, gral widac bylo, ze chce zostac jak najdluzej. Sam spektakl taki sobie, moze mogli sie bardziej przylozyc, zwlaszcza do oprawy wizualnej, ale generalnie bylo to jak najbardziej godne uczczenie 25 rocznicy powstania Solidarnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert był całkiem przyzwoity, żałosne próby błyszczenia na forum poprzez "jechanie" po wszystkim na oślep proponuję przećwiczyć w domu kiedy żona przyniesie np. nowe buciki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi , jak gość mówił o Stoczni, J.P.II ,Stoczniowcach SOLIDARNOŚCI to nie bede kłamał ale sie wzruszyłem , odrazu tamte czasy sie przypominały , różne wydarzenia , a wierzcie mi że też dużo widziałem i przeżyłem bom sie wychował obok Kościoła w Bieńczycach w Nowej Hucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch

o mnie | ignoruj

 

stat: 414 / 785 / 1 27 Sie 2005, 00:12

Kocert jarre`a to nie tylko koncert

TO POKŁON !!!@!!!

W STRONE CZEGOŚ CO WIĘKSZOŚC POLAKÓW UWAŻA ZA COŚ NORMALNEGO!!!!! -----I dlatego odbiera tylko i wyłącznie w kategoriach muzycnych

A ja te czasy pamiętam! I nie to żebym był kombatantem ( słowo zdezauowane)

Ale nikomu nie życze!!!

 

------------------

 

I o to chodzi ----------------- sie tyczyło tego posta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się koncert podobał. Moi sąsiedzi wysłuchali go z przymusu :-)) Mała wtopa Jarra z akordeonem. Widać było jak się spóźnił z jednym wejściem. Proszę niech mi ktoś wyjaśni czy: 1. Laserowa harfa to instrument czy gadżet? 2. co to za rosyjski instrument? jak się nazywa i jak działa???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych.Nie wklejam kto chce niech popatrzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mogło być inaczej, lepiej, nie ze wszystkim co widziałem i słyszałem oglądając ten koncert w TV się zgadzam. Znając wcześcniejsze dokonania Jarre'a studyjne i koncertowe - kieyś mu lepiej to wychodziło, było prościej ale przekonująco. Zastanawim się jak ludzie odebrali grę na thereminie - dla mnie to żadna mowość ale dla milionów - szok!! :-) Za dużo krótkich utworów, zamiast pewnej ciągłości myśli muzycznej, spójności. Najważniejsze z całości będzie chyba przesłanie, myśl jaka przyświecała koncertowi, uczczenie rocznicy sierpia '80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde uwazacie, ze - historyczna - rocznica mogla sie obejsc takim wk... koncertem, podczas ktorego jarre nawet sie nie spocil, bo mu niespecjalnie zalezalo. lechu znowu byl wielki mowiac, ze artysta nasz jubileusz przezywa po francusku:-) tylko dlaczego lechu wystapil w roli kukly. k**wa mac, oczywiscie.

ps pzdr glupek wiejski majo. wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpaczliwie jest gdy w Paryżu trwa święto piosenki francuskiej :-) Takiego gówna nigdy nie słyszałem i Jarre na szczęście nie udaje ofiar losu jak Edith Piath, Charles Lejnamur czy inne mutanty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie byly te specjalne kompozycyje na uroczystosc? to byly te wk... remiksy ze stocznowcami jako podklad filmowy. spawarki i kucie mlotem w jakis gadzet el? ten wk..., tani, lzawy motyw z papiezem w tle? gdyby to jp II widzial i slyszal, to pewnie tylko usmiechnalby sie uprzejmie. tak jak na mysl o bono. no, wiekszej tandety dawnom nie widzial i slyszal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>majo nastepnym razem skoro koniecznie chcesz ogladac, to lyknij troche valium czy cos, i juz wszystko bedzie nieco mniej "wk..." :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ow 'rosyjski instrument' to teremin (ang. Theremin). I jest to instrument zdecydowanie ELEKTRONICZNY a nie elektryczny. A juz najbardziej dokladnie: 'radiotechniczny';).

 

Zasade dzialania mozna znalezc latwo: dudnienie wynikajace z heterodynowania dwoch nachodzacych na siebie fal radiowych wysokiej czestotliwosci modulowane przez opor ciala grajacego (antena pionowa) wzmocnione lub zniwelowane przez zmiany amplitudy jeszcze innej czestotliwosci kontrolowanej w ten sam sposob (antena pozioma)

 

Pozdrawiam.

 

PS. czy mi sie zdaje, czy Jarre powiedzial, ze to Stalin wyslal w 1920r. Teremina do USA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moge dodac, ze Jarre bynajmniej do wirtuozow tego instumentu raczej nie nalezy;). Jak to mawial moj znajomy: technika pokonala czlowieka;)

 

>Majo - zgadzam sie z Toba w sumie na 99%;). Ten 1% to margines wynikajacy z tego, ze nie przyszloby mi do glowy tworzyc na ten temat watku...;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi edsonie, mam taki irytujacy nawyk - cos zobaczyc do konca, a potem sie wypowiedziec. z doswiadczenia wiem, ze wypowiedziec sie niecenzuralnie jest o wiele szybciej w tresci niz mendzic przez caly tydzien i udawac kulturke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.