Skocz do zawartości
IGNORED

kierunkowość kabla AQ 6+


jukol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zostałem chwilowo zmuszony do podpięcia kabla AQ type 6+, odwortnie do zalecanego kierunku, od strony wzm. mam zakonfekcjonowane widełki a od kolumn banany niestety nowy wzmak nie akceptuje widełek i jest odwrotnie. Mam wrażenie jakby cos głownie z basem było nie tak, jakby stał sie troche mniej mięsisty a bardziej dudniący/męczacy. Czy moze to bardziej jakas moja autosugestia czy rzeczywiscie istotne sa te kierunki kabla i co ewentualnie moze odwrotne zainstalowanie powodowac ? szkoda mi sie rozstawac z kablem lub niszczyc oryginalnej konfekcji.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jukol: Sprawdź czy podpiąłeś kabelki zgodnie z sugestią producenta... (masz opis na izolacji drutów, które do tweeterów, a które mają iść na głośniki basowe).

* * *

Kiedyś (świadomie) podpiąłem druty odwrotnie do opisów, by sprawdzić efekt. Ten był podobny jw. opisałeś.

Podłączać wbrew kierunkowi jednak nie próbowałem.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jukal kierunkowość kabla jest cholernie ważna, wyobraź sobie podobną sytuacje z rurą ściekową, po kilku latach obracasz jej odcinek i co sie dzieje? Jak spłukujemy "klocek" w kiblu to zajmuje mu to 2 razy więcej czasu. Jest to efekt wygrzania sie rury kanalizacyjnej. Podobnie z przewodem glosnikowym wolniej prąd płynie = mniej BASSSU.

 

Tak powaznie to zastanawiales sie kiedyś w którą strone płynie prąd do głosników :-) ?

Nabijam sie, wszyscy przecież wiedzą że w lewo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala uwaga ;)

na rysynku lewym gornym miales dawne polaczenie

prad biegl kablem 1 od A do B potem kablem 2 od D do C

 

obecnie zmieniles kierunek kabli i masz sytuacje jak na rysynku gornym po prawej

prad biegnie nadal od a do b a potem od d do c ale juz wbrew staremu kierunkowi kabla

 

jesli chcesz miec tak jak miales wczesniej to podlacz tak jak na dolnym rysunku czyli zamien lewy z prawym

prad nadal bedzie biec a do b potem d do c ale kierunkowosc kabla bedzie taka sama jak kiedys

 

Jest to prosty dowod na obalenie teori, ze kable glosnikowe sa kierunkowe . . . bo jesli tak to nie tylko trzeba by pilnowac biegunowosci ale takrze pilnowac ktory jest prawy a ktory lewy.

 

W interkonektach kierunkowosc moze mic znacznie ale wyniaka ona tylko i wylacznie z tego ze czasem po stronie wzmaka nie ma lutowanego ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.