Jump to content
IGNORED

Kompletowanie głośników do kina domowego


mikej

Recommended Posts

Mam dwie kolumny tonsil Soundfinder 130 (moc znamionowa 70 W, maksymalna 130 W). Chciałbym złożyć zestaw 5.1 w oparciu o te kolumny. Mam możliwość kupienia zestawu center (80/40W) + tylne satelity (50/20W) z zestawu Tonsil Mistral.

Czy moje kolumny będą pasowały do tych głośników? Czy można w ten sposób zrobić dobry zestaw 5.1? Czy jeżeli nie będę kupował na razie subwoofera, ma to jakikolwiek sens (jako 5.0)?

 

Do tego musiałbym dokupić jeszcze amplituner (mam wzmacniacz stereo). Zależy mi na niskiej cenie. Zastanawiam się nad amplitunerem Eltax AVR-200. Jego moc maksymalna to 5x60W i 120 na SubW. Czy można do niego w ogóle podłączyć takie głośniki (impedancja pasuje, ale Sundfindery mają większą moc, maksymalną ponad dwukrotnie).

 

Jaki możecie mi polecić amplituner do +/- 600 zł (używany)?

 

Zastanawiałem się też, czy nie lepiej kupić zestaw głośników komputerowych z dekoderem DD i DTS (Creative). Ale ich moc jest śmiesznie niska (satelity po 6W). Ewewntualnie osobno dekoder i do tego jakieś trochę lepsze głośniki.

 

Zależy mi na w miarę dobrej jakości dźwięku, niekoniecznie rewelacyjnej. Głośniki chciałbym podłączyć do Xboksa (przez kabel optyczny), który działa jako odtwarzacz DVD/DivX. Mam pokój 16m2, w którym jest raczej sporo mebli przy ścianach.

 

I jeszcze jedno: myślałem też o używanym amplitunerze ONKYO TX-DS484 (700zł...), ale ma podane w specyfikacji: "5 x 100 W/ch, at Continuous 6 ohms, 1 kHz, EIAJ". Czy do takiego zestawu głośników będzie pasował (mają po 8 Ohm i z wyjątkiem przednich, mniejszą moc)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.