Skocz do zawartości
IGNORED

Zróbmy forumową listwę sieciową


genki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Ostatnio dużo się mówi o akcesoriach zasilających, więc można by sie pokusić o zrobienie listwy. Wystarczy znalezć kogoś kto zaprojektuje (narysuje) obudowe, zrobi ją potem, pomaluje, znaleźć dobra gniazdka sieciowe, okabliwania, gniazda, wtyki, filtr i gotowe. Zrobie rozeznanie w temacie. Są chętni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne gniazdka sieciowe juz znalazłem mają w RCMie FI-E30 za 75zł. Takie identyczne jak w listwie Power labsa POWERPORT. Trzeba tylko przemyśleć ile gniazd ma być w takiej listwie. Chyba najwieksze schody będą z obudową... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze do podstawowej wersji takiej listwy to wystarczy troszeczke przewodow 1.5 (2.0) kwadrat, system porzadnego ich zarabiania na zlaczach oraz pierscien ferrytowy, zeby na nim 6-10 zwojow dalo sie okrecic. Do tego wtyki, gniazda (jakie kto woli), ew. ekranowany zewnetrzy przewod jesli ktos chce - a wtedy moze i metalowa obudowa. Ewentualny dodatkowy filtr w wersji bardziej rozbudowanej listwy.

 

O ile pamietam stare listwy lestara (czarne) mialy w srodku szyne polaczeniowa, poszukac czegos takiego starego, wywalic plytke, ew. bezpieczniki zostawic, dodac ferryt, zmienic kable ewentualnie, gniazda, wtyk - i juz jest ladna listwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody to narazie problem, szczegolnie z miedzi beztlenowej posrebrzane w teflonie.. najgorzej jednak bedzie z obudową. znalazłem firme co robi obudowy. Wysłałem im odręczny rysunek na szybko, zobaczymy co powiedzą jeśli chodzi o cene. Czytałem gdzieś ze robią niskoseryjne produkcje, tylko najdroższy w nich jest pierwszy prototyp. Zobaczymy co przslą??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem odpowiedź z Armela ze muszą dostać rysunek techniczny z wymiarami, tolerancją i coś tam jeszcze. To co im przesłałem kalkulują na pierwszą sztukę za 500złotych, bo jednej sztuki nie zrobią, podobno na arkuszu blachy musi sie zmiescic wiecej sztuk. Przy 10-20 sztukach moze zejsć do 400zł. Może ktoś z was zna jeszcze inne zakłady, bo drogo to wychodzi, a oni podobno zawaleni robotą :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można znależć dobre zabezpieczenie przepięciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. zabezpieczenia fajne. Inne elementy też może sie skompletuje. Gniazda są do nabycia, kable.... hmm, coś sie wymyśli, potem filtr. Tylko z obudową jakoś trzeba sie uporać, nie sądziłem że bedą takie schody. Czy jest ktoś kto ustali zeznania i zrobi rysunek techniczny listwy? Bo bez tego ani rusz. Tak naprawde jestem estetą. nie chciałbym mieć listwy w obudowie od doniczki :-). Musi być metalowa, solidna i polakierowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obudowy: można zrobić obudowę o konstrukcji "podwójne C" - nie wiem jak to inaczej określić. Obudowa składa sie w dwóch blach w kształcie litery "C". Łatwo jest wiec ja wykonać, dwa kawałki zagiętej blachy. Wiem gdzie w warszwie jest zakład, gdzie prawdopodobnie mogli by coś takiego zrobić (chwilowo nie pamietam nazwy ulicy, jak bedzie ktos zainteresowany to sie dowiem). Z arkusza blachy by to pocieli, powiercili, powyginali. Koszta chyba nie były by takie duże. Potem tylko do lakierni proszkowej i obudowa jest.

 

P.S. To jest ogolny zarys konstrukcji - trzeba go troche zmodyfikować, zeby dało to sie skręcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge rzec jedno slowko w temacie firmy Armel to nie polecam. Moze sie zdarzyc, ze dostaniesz to czego nie zamowiles (pani w handlowym, ktora przyjmuje zamowienia to jakby cos brala bo taka rozkojarzona a do tego nie zna oferty wlasnej firmy) a do tego jeszcze uszkodzone i nie w transporcie a juz w ich magazynie. Z ludzi sobie zarty robia i do tego zeby zwrocili kase bedziesz czekal miesiac a ile na telefony wydasz to juz nie wspomne. W koncu sie zdenerwujesz i jak postraszysz ich urzedem konsumenckim to sprawe zalatwia w 2 dni. Dlatego radze sie zastanowic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo ma rację. Dziwna firma. Mają klienta w d... Ostatnio chciałem od nich obudowę, ale żeby nie była pomalowana. Czekałem tydzień na odpowiedź i odpisali mi, że nie mogą takiej zrobić. Dziwne!!!! Przymknąłem oko. Pomyślałem, że zgodzą się na małą modyfikację polegającą na tym, że dolną podstawę zrobią z grubszej balchy. I co. I odpisali mi, że też nie zrobią. Kiedyś wcześniej chciałem grubszą pokrywę górną o 0,2mm i powiedzieli, że nie zrobią w niej otworów wentylacyjnych, bo szkoda im maszyn. Naprawdę ciężko z nimi się dogdać. Życzę powodzenia. Ja już z nimi zakończyłem współpracę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, można się wkurzyć, bo Armel cen też chyba nie ma najniższych:(. Czy u nas już nic nikt nie potrafi zrobić? Niewierze. Przecież jak coś nie bedzie zgodne z tym co chciałem to mozna nie przyjąć do odbioru obudowy? Chyba że bedzie błąd w rysunku.. Natomiast kabli z miedzi beztlenowej posrebrzanych w teflonie nie znalazłem w necie, nie ma szans.. ale są normalne kable od Lappa.

 

>Przemek, mam pytanie, a zrobiłbyś rysunek obudowy? Bo ja o tym nie mam za bardzo pojęcia od czego zaczac. Czy ta firma ma maszyny numeryczne? Pytam bo kiedyś widziałem jakąś obudowę wierconą i zaginaną ręcznie i przyznam, że efekty są raczej nie do przyjęcia, wolę zapłacić już więcej byle by to dokładnie było zrobione. Jeśli możesz to wrzuć namiar na ten zakład, przećwicze ich:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej, jeśli chodzi o kształt obudowy, gustowałbym w takim czymś jak te listwy co były w Hifi, jak Isotec, PAL, taki zwarty prostokącik z gniazdkami, jest chyba najfajniejszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>genki

 

Prostokącik jest zdecydowanie najlepszy !!!

 

A ciekawe i niedrogie gniazda schuko można kupić w Bals Polska. Mam gdzies w domu ich katalog.

Jak znajdę to podam ich symbol i jakieś fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To są chyba te gniazda, albo bardzo podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gniazdka gdzieś widziałem w Obi czy Castoramie, nie są tragiczne, ale łatwo dostępne. Mnie sie podobają te Furutecha co są w listwie Pala, sa drogie ale już tu bym nie oszczędzał. Zależy jeszcze ile gniazdek przewidujemy, choć faktycznie zaczyna to wszystko drogo wychodzić, obudowa 400zł, np. 6 gniazdek 450zł, a jeszcze nie mamy okablowania, filtra, lakierowania i innych pierdół.. :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, jak chce sie mieć coś dobrego to nie można oszczędzać. Ważne że można dostać te gniazda Furutecha w RCMie. A reszta.. coś sie wymyśli, 6 gniazd, nawet 4 by starczyły, mozna zrobić dwie rózne obudowy, zależy jak rozbudowany system mamy. Mnie w tej chwili wystarczą 4 ale zaraz sie okaże że wypadało by zasilić telewizor, dvd, cały system audio... moze zrobić wersję 8 gniazdkową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto cały link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w takiej listwie miałby sie znaleść filt RLC.. Proponowałbym wrzucić "sprawdzony" schemat takiego filtru i wzorki na wyliczenie odpowiednich wartości elementów. Wtedy moglibyśmy coś ustalić i policzyć..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie ciekawie , bo za chwile dogonimy w kosztach gotowe produkty . Gniazda 450 obudowa 400 , do tego filtr , przeciwprzepieciowka . Proponuje zatrudnic do czesci "ekonomiczno-kalkulacyjnej" kolegow ktorzy tak pieknie podliczali zarobki PAL-a . Chcialbym zrobic sobie tez listwe DIY i juz dawno sie przymierzalem , ale pewnych spraw sie nie oszuka . Na przewody w teflonie nie ma co liczyc trzeba zamowic cala szpule co daje absurdalne koszty , bo zuzyjemy moze metr . gniazda z RCM-u tez nie sa tanie itd. Projekt powoli robi sie papierowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. chodzi mi o to, ze jest wiele schematów filtrów z różnymi wartosciami elementów i nie wiadomo który wybrac.. Np. juz na samej stronie filtercon jest wiele filtrów i nie wiadomo ktory bedzie lepszy do naszych potrzeb..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genki:

Firma ta ma maszyny ręczne, ale widziałem jej wyroby i raczej nie było sie do czeczo przyczepić. Ten zakład zajmuje sie tylko gięciem i cięciem blach. Dowiem sie na jakiej to ulicy i powiem, może jutro już bede wiedział.

Rysunek mogę zrobić, ale bedzie trzeba z nimi pogadac i to już oni beda sie musieli postarać, żeby nie było szpar na łączeniach, czy żeby cos nie odstawało. Nie wiem jak sie zmieniaja wymiary po wygięciu blachy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry-pa: z tymi przewodami nie masz racji, poczytaj inne wątki.. ponad 40 osób zebrało sie w grupowym zamówieniu i kupilismy 310 metrów kabla.. poza tym wydaje mi sie, ze o obudowe każdy sam sie zatroszczy tak jak w wątku o GainClonie i DAC'u (i innych). Potrzebny jest sprawdzony schemat, logicznie wyliczone wartości elementów i reszta sama sie dalej potoczy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>WarriorR

Jedyny element zmienny w funkcji pobieranego pradu to indukcyjnosc dlawika . Pojemnosci kondensatorow pozostaja bez zmian .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem schematy gdzie się wszystko zmieniało.. pojemność albo 22 albo 47nF, upływność (rezystancja) raz była, a raz nie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Projekt powoli robi sie papierowy .

 

Nie jestem pewien, czy autor wątku sam cokolwiek chciał zrobić, by go zrealizować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.