Skocz do zawartości
IGNORED

standy zrobilem sam


tomecz

Rekomendowane odpowiedzi

z projektu i wlasnego wykonania jestem zadowolony. Załączam ponizej kilka fotek jak to wyszło. Standy mają jedną wade - nie są zbyt ciężkie. Mialem za grubym drewnem po 2 cegly na kazdym stojaku (nie widac z przodu jak kiedys tam byly), ale mimo to kobieta cegly wywaliła. Pomysle jeszcze o jakis plytkach metalowych lub granitowych. Ponizej podaje kilka szczegółów wykonania, jezeli ktos jest zainteresowany zapraszam do lektury i zadawania kolejnych pytan. Aha, udalo mi sie wywalic TV z półki na ktorej teraz stoi CD.

 

Oto szczególy techniczne:

Stojaków nie wykona sie bez podstawowych narzedzi stolarskich. Pomijam tu oczywiscie dokładne piły i heblarke, tudzież koło z nałozonym papierem sciernym czy wiertarke. Potrzebne są specjalne klucze do trzymania podstawy z nogą i pozniej nogi z podstawką górną w momencie wiercenia dziur i skrecania. Dokładna piła potrzebna do idealnego scięcia nogi pod kątem prostym, co by sie nie odchylała od pionu i nie daj boze chwiała.

Bez tych narzedzi nie uda sie zrobic stabilnych standów. Tak sie składa ze mam wujka stolarza i wyszło jak wyszło.

Drewno, w zaleznosci od upodoban, warto wybrac z wyrazistymi słojami. U mnie jest modrzew. Na pewno ciekawie wyjdzie dąb. W jakosc sosny watpie, ale jak kto preferuje.

Na spodzie są 4 srubki robiące jako kolce. Tak podokręcałem, ze stand nie chwieje sie na nierównej podłodze. Tani to chwyt, ale akurat o to niską cene mi chodziło. Na razie odkladam na nowy CD. Pozniej pomysle o standach.

Gdyby ktos sie zainteresował tym niezmiernie prostym i tanim projektem, udziele kolejnych info.

 

 

No i zdjecia:

[obrazekLUKASZ-27284_1.jpg] [obrazekLUKASZ-27284_2.jpg] [obrazekLUKASZ-27284_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3-100007140 1170253686_thumb.jpg

post-3-100007141 1170253684_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta zdjec

[obrazekLUKASZ-27286_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta zdjec

[obrazekLUKASZ-27288_1.jpg] [obrazekLUKASZ-27288_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3-100007137 1170253690_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie oszczedzaj na steandach bo to przeciez podstawa polecam ci niedrogie a wykonane z nalezytom starannoscia VAP ja jestem z nich zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tomecz

Kiedyś zrobiłem podobne, z tą różnicą, że dodałem na spodzie jeszcze dwie deski , ze środkowej pozbyłem się drewna za pomocą piły włoskowej i nasypałem śrutu ołowianego. Całość skręciłem śrubami wpuszczonymi w górną deskę i zaczopowałem to drewnianym kołkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei odpowiem.

 

kornik -> tak

 

hiena -> AMC Cd 8 (kiedy nastepca???? hmmm, kto to wie)

CSA 8 - z Haydynami jakos grają

 

lukasz -> wiem wiem, jest to wazny element systemu. Wczesniej chcialem zabawic sie w DIY z kolumnami, ale zrezygnowalem ze wzgledu na duze ryzyko jak dla mnie. Na interesujące mnie stady musze wydac około 450 zł. Odkładam na CD. Z DIY jest wiele frajdy, nawet przy standach, chwilowo musimy sobie dac rade z "niefirmowymi" standami. Dociąże je czyms estetycznym i powinno byc niezle.

 

Zbig -> Juki stoją dla estetyki. W rogach z prawej strony jest zasłona a z lewej za drzwiami jest wysoki kosz wilkinowy. Nie jest to nic wyrafinowanego, ale nie slysze niczego niepokojącego w dzwieku wiec nie bede na razie zmieniał.

 

Generalnie monitory jako kolumny to swietna sprawa, a tak w nie kiedys nie wierzyłem.... ;-). Chyba juz nigdy w zyciu nie kupie podłogowych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover -> mialem w planie 2 dechy na spodzie, ale z jedną mi bardziej pasowało. Jak skrecilem na spodzie widac na zdjeciu. Na górze wpusciłem rowniez lekko łebki srub w deske i w tym momencie nie trą o kolumne. Planuje zrobic tam jakies 3 kolce miedzy kolumną a górą standów.

 

Nie mam dojscia do takiej piły o ktorej piszesz, wiec bede dociążał w inny sposób. Dociązyc czyms musze, bo brzęczy mi szyba w drzwiach przy nawet niezbyt glosnym sluchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tomecz

Taka piła włoskowa kosztuje jakieś 2 zł za sztukę . Pałąk ok. 10 PLN.

Na pewno widziałeś kiedyś taką piłkę - ma duży pałąk z rączką :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja też zrobiłem Standy sam także bardzo budżetowe. Rura chromowana a właściwie niklowana fi 50 mm, deski wycięte z blatu bukowego grubość 40 mm, przekładki między dolnymi deskami z rury także niklowanej fi 32 mm pozostałej z niużywanych nóg od stołu, kolce to część miernika z przemysłowej menzurki niestety koloru złotawego, ale prędzej czy później trafią do chromowania, na razie niestety przyklejone na Uhu tackta ( w tej chwili brak innego pomysłu na przymocowanie ).

[obrazekLUKASZ-46119_1.jpg] [obrazekLUKASZ-46119_2.jpg] [obrazekLUKASZ-46119_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-67-100006947 1170253851_thumb.jpg

post-67-100006948 1170253850_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>tomecz

cosik mi znojomo te VA wygądają :)

mamy taką samą okleinę, moim zdaniem najlepszą do przeciętnego mieszkania, bo różana byłaby nieco zbyt widoczna... ta jest kolorystycznie podobna do reszty mebli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że kornik nie powinien wpisywać się w tym poście ;-).

Może się to komuś nie spodoba , może ktoś pomyśli , że to reklama , ale napiszę co myślę.

Panowie te standy to kiszka . Ciężko żeby coś na tym dobrze zagrało (to się nie spodoba) . Mam w domu na zbyciu standy . Stalowe , malowane na proszkowo , czarne na regulowanych kolcach , wypełnione specjalnym piaskiem . Ważą chyba z 50 kg . Sprzedam za 250 zł . Jak ktoś pokaże mi coś lepszego od nich w sklepie za 600 zł , to jeszcze opuszczę .Na prawdę szkoda , że u mnie się marnują , a u was kolumny grają na czymś takim .(To była reklama).

Bez urazy .Naoglądałem się idola i taki się stałem surowy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde . Panowie nie mam cyfrówki . Postaram się poprosić kogoś znajomego, może się uda . Trochę się standów w sklepach naoglądałem i biorę odpowiedzialność za swoje słowa . Wyglądają dokładnie jak tańsze stand arty , z tą różnicą , że mają 2 kolumny (8cmx8cm)ustawione po przekątnych, nie 4 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć foto na forum to porównamy, a w gwoli ścisłości to moje rurki są wypełnione śrutem ołowianym ciężkim jak cholera. Po zważeniu kompletny stand ( razem ze śrutem ) waży 17 kg + 7 kg kolumny. 24 kg uważam za ciężar wystarczający a kolce regulowane są mi nie potrzebne podłogę mam w miarę prostą nic się nie chwieje a to chyba wystarczy z poziomnicą ich ustawiać nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale musieliśmy razem pisać post nie masz cyfrówki to zdjęć nie wrzucisz a szkoda chciałem popatrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zdjęciami to postaram się . A mój wpis (kiszka ) dotyczył bardziej standów tomecza . Też uważam , że standy poinny być ciężkie jak sytuacja w służbie zdrowia , a te drewniane na pewno takie nie są .

Ale to jest też optymistyczne . Bo skoro tomecz tak zachwala swoje Haydny , to jaką mu one sprawią niespodziankę jak je postawi na czymś lepszym !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha , jeszcze istotna informacja. Ja swoich standów nie robiłem sam . Zostały zamówione u fachowców którzy się zajmuje podobnymi rzeczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Cortazara, że się naoglądał i na tej podstawie formułuje swoją opinie jest zbyt pochopna. Mam ksero starego artykułu, bodaj tłumaczenie z prasy zachodniej na temat stendów. I wnioski mogą być kontrowersyjne.

 

Ogólne założenie jest takie iż należy stawiać kolumny na stabilnej podstawie nie wpadającej w drgania. Drgania te nie muszą być widoczne dla oka, ale jakoś obudowy rzadko robi się z granitu.

 

Co do podstawek Adasia, to kup "bluteka" i za jego pomocą przytwierdź kolumny do stędów. Szyby drgają Ci dlatego że wzbudza je fala dźwiękowa, a nie wykluczone jest że wpadają w rezonans. Najprościej usuń listwy mocujące i trochę cienkiego wałka z bluteka zrobi swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cortazar:

(Konto usunięte)

Właśnie dlatego krytykuje standy Adasia , że są lekkie i drewniane , bo to znaczy , że swojej funkcji spełniać nie mogą (tłumienie drgań).

Żeby była jasność , ja sam mam 2 lewe ręce i takiego standu jak Adaś sam bym w życiu nie zrobił .

Do Piterski : ja przynajmniej oglądałem i dotykałem , a kolega swoją opinię sformułował na podstawie artykułu z gazety . I to zagranicznej . I to starej . I do tego ksero ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że stara i ksero nie ma nic do rzeczy. Dokonywano tam testu wielu podstawek na słuch i co się okazało rozrzut opinii był taki iż nie można było jednoznacznie stwierdzić że lekkie stędy były gorsze od ciężkich sztywnych konstrukcji lub odwrotnie. To co widzisz też mimo woli wpływa na ocenę dźwięku. Robiłem kiedyś kilka eksperymentów z kolumienkami Tanoy i różnice nie były takie oczywiste. Zresztą każda kolumna może zachowywać się inaczej. Jedyne co to trzeba próbować. Nie twierdzę że twoje standy są złe, ale z drugiej strony Adam zrobił to na co go stać. Co do brzmienia to więcej uzyskasz poprawiając ustawienie tych kolumienek niż przez jakość podstawek. Koledzy na tych zdjęciach to wasze kolumienki stoją niemal w kącie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie moge z tym zrobic mieszkam jak mieszkam ( 1o,5 M2 ) a jakos muszę się poruszać po pokoju i tak wykorzystuje przestrzeń maksymalnie jak się da

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Cortazar;

(Konto usunięte)

Kurde trochę to trwało ale mam w końcu zdjęcie moich standów .

Od kiedy grają u mnie Guardiany standy stoją sobie sobie samotnie w sypialni pod oknem . Zaglądam do nich 2 razy na tydzień , żeby zetrzeć z nich kurz ;-). Tak więc moja oferta jest nadal aktualna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.