Jump to content
IGNORED

Rozmnażanie w krzakach


Zbig

Recommended Posts

Moja małżonka zakupiła wczoraj za jedyne 41,99 zł książkę Petera Hiscocka ”Akwarium inspirowane naturą” wydaną w Polsce przez ARTI. No to otwieramy na przypadkowej stronie i czytamy. Wypadło na 96-97.

 

”Jeziora znajdujące się w regionach o umiarkowanym klimacie Europy to środowiska wielkiej ilości zwierząt i roślin czasem ściąganych z otaczających obszarów.”

 

”Na mieliznach i wśród trzcin tętni ożywione życie”

 

”Ilość substancji odżywczych jezior stale wzrasta dzięki recyklingowi resztek w zamkniętym środowisku, bezustannym pobieraniu składników pokarmowych z otaczającej oraz dopływu wody deszczowej, a także przez produkcję biomasy w wyniku fotosyntezy roślin i glonów.”

 

”Małże i drobne skorupiaki np. dafnia ”pasą” się na glonach otwartych wodach planktonem – wszystko, są to istotne źródła pożywienia wielu ryb.”

 

”Larwy, robaki, ślimaki, skorupiaki i – wszystko rozwija się w urodzajnym dnie jeziora i tworzy dietę wielu małych ryb w jeziorze.”

 

Zachowałem oryginalną pisownię. I tak jest w co drugim zdaniu. Oczywiście jakość druku i zdjęć na najwyższym poziomie. Jutro idę zwrócić to gówno. Jak widać nie tylko remastering jest trudną sztuką. Tytuł wątku też jest wzięty z ww. książki – jakby ktoś miał wątpliwości, chodzi o rozmnażanie ryb :-)

 

P.S. Na koniec jeszcze hicik z innej strony: ”Czerwony kolor samca ciernika wzwodni się, kiedy ryba będzie w okresie godów.”

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.