Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Koda, Yamaha


amadeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stanąłem przed wyborem amplitunera, ale niestety kompletnie nie wiem jaki dzwiek mają te urządzenia. Szukam ampliunera a dobrym basie, dobrze rozciągniętym i wyraznym uderzeniem. Mozecie krotko opisac brzmienie powyzszych urządzen?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

miałem rok temu kodę av 502

bardzo ładnie grała

może się mylę bo troche czasu upłynęło, ale chyba ładniej od denona 1905 (mój gust!?!)ale to pominiemy.

 

ALE - chodzi o to, że na radio na niskiej głośności buczało coś!! jak podkręciłem zostało zagłuszone,

 

oraz: włączłeś/wył. lampkę w pokoju a ampli strzelał nieprzyjemnie. (one są/były jakoś na wysokich prądach)

 

takie są moje doświadczenia z kodą

pozbyłem się.

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Jeśli nie miałeś dotąd osobiście do czynienia z danym AV lub ma być to Twój nowy zakup od dłuższego czasu - NIE KUPUJ NIC PRZYNAJMNIEJ PRZEZ NAJBLIŻSZY KWARTAŁ - to jest jedyna sensowna rada.

 

Później zastosuj się do poniższych 12 przykazań:

 

1. Przeanalizuj do czego Ci to potrzebne: do słuchania muzyki, oglądania filmów, radia itp.

 

2. Zastanów się jakiej muzyki słuchasz.

 

3. Zastanów się ile masz pieniędzy i ile ewentalnie możesz dozbierać przez najbliższe 3 miesiące.

 

4. Jeśli słuchasz wyłącznie muzyki z CD - odpuść sobie KD i rozejrzyj się za dobrym zestawem stereo.

 

5. Jeśli chcesz coś do wszystkiego: muzyka, filmy, radio i twoim marzeniem jest AV użyj przeszukiwarki i pomału zacznij czytać opinie ludzi o różnych AV nie tylko Kody i Yamahy, ale również HK, CA, Marantza itp.

 

6. Czytaj dalej nawet jeśli po tygodniu będziesz na 100 % pewny że chcesz kupić określony AV np. HK.

 

7. Zapoznaj się z budową i funkcjonalnością urządzeń czytajac AudioVideo, HI-FI, Audio itp. lub skorzystaj w tym celu z Internetu.

 

8. Jak już w przybliżeniu będziesz wiedział jak grają według opinii osób z forum poszczególne egzemplarze przygotuj się na wędrówkę po sklepach. Nie mam na myśli hipergówna w stylu MM, tylko sklep gdzie w ciszy i spokoju będziesz mógł posłuchać danego zestawu.

 

9. Pamiętaj że duże znaczenie mają same kolumny.

 

10. Nawet jeśli bardzo, ale to bardzo się spodoba Ci ten pierwszy AV - NIE KUPUJ, tylko posłuchaj następnego. To samo z drugim, trzecim i następnymi.

 

11. Jeśli po usłyszeniu na własne uszy stwierdzisz, że wykrystalizowały Ci się dwa konkretne egzemplarze NADAL NIE KUPUJ ŻADNEGO Z NICH. Skofrontuj to co sam usłyszałeś i to co wiesz o ich budowie i funkcjonalności z opniami ludzi z forum i zadawaj ewentualne pytania, jak czegoś nie wiesz.

 

12. Nawet jeśli będziesz już na 100 % pewny, będziesz miał pieniądze i Twój ukochany AV będzie stał w sklepie naprzeciwko poczekaj jeszcze dwa tygodnie.

 

Potem idź i kup to co wybrałeś. W takim wypadku istnieje szansa że Twój wybór nie będzie przypadkowy.

 

Punkt 12 odpada w wypadku jeśli okaże się że jest to promocja.

 

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bardzo dobre rady; mogę tak napisać, bo już mam swój zestaw, gdyby te rady były kierowane do mnie, to nie wiem, czy bym wytrzymał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK mają dość dobry bas. Pioneery mają aksamitny dźwięk, ale pozbawiony szczegółów. CA jest chyba najbardziej szczegółowy, ale nadaje się do wyszukanej muzyczki, nie do "ostrego rąbania". Czytaj dalej inne wątki i bądź cierpliwy. Zobaczysz potem że miałem rację. ;)

 

yamen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ostatnio Onkyo 601 w MM za 1700 PLN,

czy warto po niego sięgnąc (to już starszy model)

porównuje z Y557/457 podobna cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.