Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zoller Imagination


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tą stronkę znam bardzo dobrze ale chodzi mi tu o oznaczenie dokładne głośników

 

u mnie jest:

Focal Audiom 7k2 ,

Focal Tc 120tdx

2x Focal 10c01 - tzw mały onken z wklęsłą gumą

 

moje wyglądają na samoróby i dlatego pytam bo niestety w necie zero informacji na ten temat

 

wie ktoś jak skontaktować sie z Zollerem?

bo kiedyś wysłałem wiadomość na maila z jego forum i brak odpowiedzi do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Co by klub miłośników konstrukcji Manfreda nie zamarł chciałbym go troszkę rozruszać :-)

Kto miał kontakt z "nową" wersją Imagination, tzn. z tymi już nie na Focalu tylko przetwornikach rodem z Azji. Czy jest szansa gdzieś tego posłuchać? Jak to wypada w kontekście starych Img?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam Klubowiczów,

 

Skorzystam z gościnności i zaproponuję fajne kolumny na sprzedaż. Co prawda nie są to Imagination....

ale Temptation 2000.

Naprawdę super kolumny. Jak ktoś jest chętny to zapraszam na priva.

 

Pozdrawiam fanów Manfreda!

Edytowane przez zoller12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie,

 

Tani a rewelacyjny tweak naszych smuklych pieknosci-gniazda. Wymienilem ten taniutki zlom na CMC USA.Efekt-pooowalajacy:nasycenie i rozseparowanie barwnych dzwiekow na szerokiej scenie.Tak niewiele a tak duzo!

Ps juz kombinuje nad wymiana w piecu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.Czy ktoś z forumowiczów może wypowiedzieć się na teamat tego ogłoszenia

http://olx.pl/oferta/kolumny-zoller-imagination-2-CID99-ID8WnDX.html#049f84de55 ?

Mam na myśli stan techniczny, wiarygodność sprzedawcy .Mam jeszcze jedno pytanie:jak dżwięk zoller imag. 2 ma się do pierwszej wersji na focalach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Chciałbym przestrzec tych którzy chcieliby kupić jakieś Zollery od Pana z Allegro, który sprzedaje pod nickami:

euphonia, phaselinear, acousticend, wiaper. Może ma też inne konta.

Facet starsze modele kolumn Zollera np Temptation, Expression, Evolution, Solution te z czarnymi głośnikami z neoflexu, przerabia na te nowsze wersje z kewlarowymi głośnikami. Nie robi tego wymieniając całe głośniki. Wymienia same membrany... Takie membrany wraz z zawieszeniem na Allegro kosztują niecałe 20 zł za sztukę (i są przeznaczone do Tonsila), tak że koszt przerobienia kompletu kolumn to 100 parę złotych, plus robota, a przez to można wołać parę tysięcy więcej, co też ów Pan czyni. Nie będę pisać ile wspólnego mają tak spreparowane głośniki z oryginałami.

Żeby nie było że pomawiam bezpodstawnie, proszę porównać jakie kopułki są w oryginałach, zawieszenia na głośnikach Audiom powinny być szmaciane w kolumnach Solution, a nie gumowe. Najistotniejszy jest jednak fakt, że ten Pan sprzedaje też same głośniki kevlarowe niskotonowe do Solution, Evolution i na zdjęciach tyłu tych głośników w aukcji jest oznaczenie: 10N500. Jest to oznaczenie głośnika o membranie z Neoflexu (litera N, przy membranie kevlarowej powinna być litera K). Można poczytać o tym tu:

http://www.hifi.pl/slownik/neoflex.php

Mam też inne dowody na to co piszę, ale nie będę o tym pisał na publicznym forum.

A jeszcze co do Imagination skoro już piszę w tym wątku. To ten Pan ma dwie pary tych kolumn. Jedne wyglądają na oryginały i pewnie takie są. Ale drugie te bez oznaczeń to jest wyrób DIY z Niemiec:

http://www.ebay.de/itm/131540293552?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ja nie sądzę żeby ktoś mu kupił te kolumny, bo życzy sobie chore pieniądze, ale jakby ktoś kiedyś chciał to mam nadzieje że najpierw to przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wszystkie zawieszenia w Solution są gumowe (oczywiście z wyjątkiem Tioxid).

 

Faktycznie na Allegro ostatnio wysyp Zollerów. Albo kombinowane jak piszę Stefan albo kity.

 

np. temptation http://allegro.pl/zoller-temptation-focal-hiend-i5777103633.html te kolumny w oryginale ( nie kicie) miały na górze tioxid 90 z korektotami fazy tutaj są kevlarowe. Być może na początku w kicie Zoller sprzedawał te głośniki ale ja bym tego nie kupił za "Chiny" cena ... chora. Te kolumny mogą mieć około 20 lat... W oryginale grały przepięknie . Słuchałem ich 14 lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A toś mnie zaskoczył z tym audiomem.

Byłem przekonany, że to są szmaty. To jest specjalnie zrobiony głośnik dla Zollera? Bo oryginalnie audiomy

są na szmacianych zawieszeniach.

Jak na gumowych to sorry. Mój błąd. Ale to z zamienianiem membran czarnych na kewlarowe przez owego Pana jest faktem i tego jestem pewien.

 

To ja jeszcze pytanie mam, bo widzę, ze kolega bardziej ogarnięty w tym temacie.

Temptation te na czarnych membranach z neoflexu to jest konstrukcja Focala czy Zollera,

bo jestem prawie pewien, że Zollera, ale tak jak piszę prawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem prawie pewien że przetworniki z membraną z neoflexu były Zollera :-)

Kolumny które bazowały na kitach odbiegały brzmieniowo od późniejszych konstrukcji. System Metropolis zapoczątkował tak naprawdę "karierę" małego Manfreda (ale bardzo sympatycznego).... Przynajmniej ja to tak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.