Skocz do zawartości
IGNORED

Oddzielanie zasilania w CD


PrzemekElektro

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zrobic oddzielne zasilanie dla torów analogowego i cyfrowego.

Jakich elementów użyc?

Jak stabilizatory planuje 7905,

jakie kondensatory najlepsze beda na filtracje i jakie diody dac na mostek prostowniczy?

Czy kondensatory wszystkie na płytce zasilacza, czy moze 100n podlutowac bezposrednio od spodu płytki pod układ scalony?

jakie kable? czy zwykłe z miedzi beztlenowej starcza? no i jak je prowadzic, czy pojedynczymi zyłami, czy moze w postaci skretki (razem z masa), a jak jako skretne to czy mase podłanczac obustronnie, czy tylko z jednej strony (zeby zlikwidowac zbedne pętle na masie)

Cd to onkyo 7511.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne modyfikacje przeprowadziłem tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) był to rotel 951 ale poczytaj, moze coś zyskasz...

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to w swoim

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam PrzemekElektro mam taki sam cd jak ty,poloecałbym ci na samym początku wywalić gniazdo do którego wciska sie popielatą taśme od trafo, co do stabilizatorów 5v i 8v radziłbym ci ich niewymieniać bo są dosyć dokładne to samo z wywaleniem stbilizatorów na tranzystorach jezeli niemasz stabilizatorów low drop to ich nieruszaj bo jest za małe np. zasilające (12-14V)mozesz np. równolegle do zenerów dolutować diody zenera 3,3V co podniesie ci nap. zasilające wzmacniacze op.do 11V.W częsci cyfrowej polecam ci kondensatory tantalowe 220u/6,3V a w analogowej Panasonic FC (w zasadzie wszystkie kondensatory Rubicon VX wskazane było by wymienić ze względu na kiepskie tłumienie przez nie szumów). Na wyjscie cinch polecam tez Panasonic FC np.100u/25V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz:

Co do satbilizatorów - nie chce ich wymieniac, tylko dorobic. chodzi o to, zeby czesci cyfrowe i analogowe miały odzielne stabilizatory.

W dyskusjach powyżej były polecone LT1086CT lub LM1086, musze zobaczyc ile kosztuja w normalnym, bo w sklepie internetowym za LT chca 27 zł. Obecnie siedzą 7805.

Co do tych kondensatorów: ta sa chyba Rubicon CD-SE i Nichicon VX. Na wyjsciu sa obecnie 220u/50V (chyba te, sa najblizej gniazd), wymienie :) gniazdo wywale jak tylko cos zaczne lutowac - strasznie kiepski dostep, zeby cos zrobic trzeba cała płytke wykręcać.

Zastanawiaja mnie tez zwory J162 i J164, sama zwora idzie w lini prostej, jednak z kabla jest ułożona pętla, dziwne....

 

Wracajac do wyzej zlinkowanych tematów: tez odetne wyjscie cyfrowe, którego nie uzywam. W tym CD jeden układ jest fabrycznie zaekranowany blacha miedzianą, nie wiem, czy jest to DAC, nie chce odginac blachy, zeby jej nie urwac.

 

Ide szukac jakiegos manuala / schamatu, bo własnie stwierdziłem, ze "na oko" to ciezko cokolwiek grzebać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stabilizatory na tranzystorach zasilają stopień analogowy na wzm. operacyjnych i jednocześnie idą do stabilizatora dac (własnie ten pod miedzianą blaszką) jak również do pozostałych ukł. cyfrowych poprzez stabilizator na radiatorku.Najprostszym wyjsciem było by zrobienie odzielnych stabilizatorów +- dla wzm. operacyjnych a pozostawienie reszty w spokoju co do kondensatorów to sie pomyliłem oczywiscie ze chodziło mi o nichicony VX, Te na wyjsciu wymien na panasonic FC zdziwisz sie jaka jest różnica , szczególnie jak potrafi zejsc nisko bas a i na wysokich tonach jest róznica niema efektu loudnes,tymi pętlami z drutu idzie zasilanie, w cześci cyfrowej mozna spokojnie zastąpic je zworami z drutu np.srebrzanki ale te idące od stabilizatorów polecałbym ci zostawic bo mozesz mieć dziwne efekty.Wymień też wzmacniacze bo te jrc są kiepskie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze jestes zorientowany, wiec moze masz schemat tego CD? jakos nie moge znaleść do tego modelu :(

Co do stabilizatorów - własnie o takie rozwiazanie mi chodziło :)

Wzmacniacze - planowałem je wymienic po przerobieniu zasilania, ale może jednak zmienie kolejność...

A moze ktos wie, gdzie w warszawie mozna kupic te Panasoniki? (dopiero sie zabieram za przeróbki, wiec nie wiem gdzie sie porzadne elementy kupuje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat mam ale w kiepskiej rozdzielczosci a niestety np. 7500 to nie to samo co 7511 inny dac i zasilanie co do kondensatorów poszukaj niejakiego Javoreczka na Allegro, podobno dużo ludzi od niego kupuje przez internet a co do wzmacniaczy jak niebedziesz szalał to kupisz OPA 2134 za 10-20zł szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znaleść takiego użytkownika. Znalazłem Panasoniki u kogos innego, ale jakos wole sklepy stacjonarne, jak sie dolicza przesyłke to opłaca sie kupowac tylko wieksze ilości, a chwilowo nie mam na takie inwestycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

podeślesz mi jeszcze ten schemat? zawsze sie do czegos przyda....

moj mail to: [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego onkyo i serwisówkę mam i chyba skany. U mnie też na końcu opa2134, zmieniłem kondensatory na zasilaniu, dodałem kilka MKC, na wyjściu elna silmic 220/25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Były, święta, było troche czasu, trzeba było pogrzebać. Odświeżam wątek.

 

Wymieniłem wszystkie diody w zasilaczu na BYV27/150. Zastanawiam sie, czy zbocznikowanie ich przyniesie jakieś korzyści. Z kondensatorów mam:

ERO MKT 1818

WIMA MKT

WIMA MKS-3

WIMA MKS-4

WIMA MKS-33

WIMA MKP-4

Które najlepiej się nadadza?

W CD siedzi też sporo kondensatorów "plastic film", czy wsadzenie zamiast nich czegoś z powyższych da jakieś zmiany? one siedzą też w części analogowej, co mi się bardzo nie podoba, chętnie bym na jakąś wime je wymienił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, te w cd są zielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak ten czerwony to są kondensatory ceramiczne, w zalewie szklanej :-) Możesz wymienić na jakie chcesz z tych co masz lub dolutować do nich od spodu płytki równolegle (zbocznikować).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem je 20 minut temu, więc sam jeszcze nie wiem :) Koszt niewielki, warto sprawdzić. Jutro odbieram elektrolity, więc o wymianie samych diód niewiele będe mógł powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciały kondensatory :)

 

Robie oddzielne zasilania dla każej sekcji, każda na oddzielnym trafie. Zastanawiam się nad stabilizatorami.....

Na op-ampy chwilowo są zasilane napięciem 12V, ale nie wiem, czy nie będe potrzebował 15V (opy też się wymieni z czasem). Peter zachwalał LM2937/LM2990, jednak LM2937 nie ma w Semiconductors Banku, więc odpada. Z tych dostępnych u nich można jedynie dobrać LM2990 i LM2940, jednak mają one różny spadek napięcia (0,5 i 0,6V) więc pewnie trzeba by dorobić jakąś regulacje. Czy może dać zwykłe LM317 / 337 ??

A do zasilania daca co wstawić?

Kolejny problem to fakt, że w tym sklepie nie ma żadnych na 15V....

Dlaczego się uparłem akurat tam? Bo tam mam po drodze, a nie mam czasu na jeżdzenie po sklepach i szukanie.

Czy trafo 2x15V starczy do uzyskania napięcia 15V ? po wyprostowaniu napięcie i tak jest większe, to powinien być zapas... więc może starczy 2x12V? (po wyprostowaniu wychodzi ~17V)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnym spadkiem napięcia (0.5 i 0.6V) sie nie przejmój, to bez znaczenia. Można dać zwykłe LM 337/317. Do DACa daj lepsze w skcji analogowej, do cyfrówki moga byc gordze bo ona i tak mocno "śmieci". Z transformatora 2x15V AC spokojnie uzyskasz 2x15V DC a nawet więcej i to za stabilizatorami (do ok. 20V). 2x12V też powinno wystarczyć. Transformatory robione są z pewnym "zapsem" na pełne obciażenie. Nie przesadzałbym z liczbą transformatorów. Jeden na Serwo i wyświetlacz - ten co jest, jeden na elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą izolację przed śmieciami będą miały trafa EI nawijane "dwusekcyjnie", tj. osobno wtórne i osobno pierwotne. Wydaje mi się, że dwa trafa powinny wystarczyć, chyba że dojdzie zegar (wtedy pełna opcja to 3 trafa ;) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie za niedługo będzie wyglądał mój CD720. Zasilanie opa na LM317/337 (płytka Veterana) i dac na LT1086CT-5. To z jednego trafa z toroidów (2x15V+5V). Zegar (Rekina) będzie też na LT1086. W mostkach diody BYV26C, niestety nie Vishay'a bo nigdzie nie można ich dostać w rozsądnych cenach. Mam nadzieje że efekt będzie odpowiedni w stosunku do poniesionych kosztów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.