Skocz do zawartości
IGNORED

Jeden skok, a nasze klocki ;-)


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie ciekawe pytanie ;-)

Czego byśmy teraz słuchali gdyby pan L.Wałęsa swego czasu przez płot nie skoczył ;-) ???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mniej więcej tego samego co teraz.

 

Komunizm nie zawalił się przez skok Wałęsy. On się zawalił z własnej niewydolności. Bratnie kraje obyły się bez swoich Wałęsów.

 

A komuniści nie oddali władzy, bo zostali pokonani przez Solidarność czy innych opozycjonistów. Oddali ją, bo zrozumieli, że tak będzie im się lepiej opłacać, że kapitalizm opłaci się również im - uwłaszczenie nomenklatury itd. Szczęśliwie mieli komu ją oddać - z gwarancjami bezpieczeństwa i dobrych pozycji dla siebie.

Wyraźniej widoczne było to w ZSRR.

 

No i dobrze - przynajmniej uniknęliśmy scenariusza rumuńskiego, kubańskiego albo i koreańskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less => pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

 

 

Myślę ,że latałbym do Peweksu po taśmy do magnetofonu w cenie 1/10 mojej wypłaty za sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Wałęsa , byłby ktoś inny, ale dobrze się stało, bo przy ówczesnej inflacji zarabialibyśmy dolara, a wtedy to i na altusy by brakło, swojądrogą myślę że i tak komunizm musiał paść, praw ekonomi nie można naginać w nieskończoność i dobrze, że udało się to u nas zrobić w sposób , powiedzmy , dość kulturalny. co do starej gwardii, która , jak zauważył ktoś wcześniej, nieźle się poukładała w nowej rzeczywistości, to raczej normalne i ja im tego za złe nie mam, nie wszyscy strzelali do robotników, a zważając na ich średnią wieku, to długo tu nie zabawią,

 

Ale smutny wątek się wkradł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarabiałem wtedy 17$ .

Bardzo lubiłem wędkować (i lubię) i połowę wypłaty zostawiałem w Peweksie, jeden Mepsik(to taka blaszka na szczupaka) kosztował ok.2 $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jaka była tragedia jak trafił się zaczep i blaszkę szag trafił:).A wracając do sprzętu to w pewexie nie był taki drogi w stosunku do cen zachodnich był nawet b.tani,podobnie rzecz miała się z zegarkami -za 400dolców ku[powałes omegę konstelację,która np.w niemczech warta była 2000marek.Szkoda tylko,że zarobki były takie niskie-to było chore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ryb bylo więcej....nasz wczesny kapitalizm im malo służy...

Może by założyć watek wędkarski na bocznicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull

Widzę że mamy wspólne zainteresowania, tyle że ja "tyczkarz" jestem.

Zarabiałem 40 USD a tyki kosztowały.........hohoho i jeszcsze trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadę na rybki pojutrze, piękny, mały, cichy, prywatny stawik z mnóstwem zaczepów i karpiki od 5 do 10 kg.

pozdrawiam kolegów wędkarzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

 

"Less => pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

Myślę ,że latałbym do Peweksu po taśmy do magnetofonu w cenie 1/10 mojej wypłaty za sztukę."

Zgadzam się w 100% (o ile istniałby Pewex).

Poza tym niektóre Meppsy teraz to i po 3 dolary wychodzą, ale fakt że jest inna relacja niż 20 lat temu.

Sorry za offtopic, ale trochę rybek jeszcze jest (zdjęcia z tego roku i wcale nie największych - nie miałem aparatu).

 

>Pitdog

 

Nadal chodzisz na siłkę?

A co z rybkami - łowisz czy tylko zjadasz:), wszak to cenne białko, nie mówiąc o kwasach tłuszczowych omega trans...

Ale proponuję rzeczwiście przenieśc ten temat na bocznicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5598-100003906 1170273858_thumb.JPG

post-5598-100003907 1170273856_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Czego byśmy słuchali:

-kolektywu

-milicji

-

radmorów(to górnicy , hutnicy i stoczniowcy:)

altusów

fonic- i , trzeszczących płyt winylowych - wiadomo brak dobrego granulatu bo dobry za dewizy na zachód poszedł

I bezpłatnych płyt w radio:)))))))))) - jedyna rzecz za którą tęsknie- nagrywanych na kasety droższe od oryg, CD(dzisiaj) - takie kuriozum jak z Alternatyw

No bo to nasze życie wtedy to Alternatywy były!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A tak apropos Radmora>

Miałem ten Polski hajfaj po znajomości załatwiony w Bielskim salonie unitry.

PO ZNAJOMOŚCI - wiecie ile czekałem? 6 m-cy :))

Jeszcze jedno co było wtedy fajne , to to że jak się zepsuł i zawiozłem go do serwisu do Sosnowca , to w drodze z tramwaju zaczepił mnie facet i dawał w ciemno ( nie wiedział co jest zepsute) trzy razy więcej niż cena państwowa :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jacch

Pamiętam ten serwis w Sosnowcu.A słuchali byśmy tego co słuchamy,inna sprawa to na czym, ja wtedy mialem większe możliwości finansowe niż teraz.Ale nie tęsknie ,czasem tylko ,ech młode lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek11 =>

Jak to wy teraz nazywacie "siłka" :-)

Bawię się w to dobrze już ponad 20 lat ,a jeszcze 2-3 lata temu Szymiec ( organizator zawodów Strong Man) zaczepił mnie na siłowni z propozycją uczestnictwa, ale tylko się uśmiechnełem , nie ta waga, nie ten wiek ,

a i do apteki mam inny stosunek.

 

Ryby i owszem

Karp 14 , 11.70, 7.40, 5.80, 4,5 kg za tego pierwszego dostałem srebrny medal Wiadomości Wędkarskich

Okoń 1.30 kg.

Dorsz 8 kg

Rekin nie był duży

Szczupaki dużo, ale bez olbrzymów

 

Ale się chwalę ;-)

Chyba trzeba założyć wątek na bocznicy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Ja zarabiałem wtedy 17$ .

Bardzo lubiłem wędkować (i lubię) i połowę wypłaty zostawiałem w Peweksie, jeden Mepsik(to taka blaszka na szczupaka) kosztował ok.2 $ "

 

Moj kolego bedacy w tym okresie kupe lat w kadrze narodowej mial taki kolowrotek bezkablakowy (nie mylic z betoniarka z otworem na srodku gdzie mamy do czynienia z dwukrotnym zalamaniem zylki - w tym kolegi, zylka spada bezposrednio ze szpuli ) firmy Abu Garcia, model Diplomat 602. Mial go zalozonego do weglowki odleglosciowej firmy Hardy. Gdy wybralem sie z nim na ryby i wzialem to cudo do reki, to po wykonaniu kilku rzutow i holu kilku rybek, mialem juz dosyc moich Germinek - bylem zalamany i odechcialo mi sie lowic...taka przepasc dzielila komfort lowienia jego zestawem, a moim. No ale kto - oprocz kadrowiczow - w tych czasach widzial na oczy dobra weglowke ? Kolega ten sprowadzil z UK tylko same blanki, a uzbrajal je w przelotki Fuji (1/3 wartosci kija) na miejscu w kraju jego kadrowy kolega. Zaplacil wtedy tylko za te blanki 100 USD (ja w tym czasie zarabialem ok. kilkanascie USD). Bedac w Poznaniu (gralem wtedy w zespole muzycznem na jakiejs imprezie) wyskoczylem do Pewexu no i.......zobaczylem ten sam model kolowrotka (ostatnia sztuka). Serce zaczello mi niezle pikac jak zobaczylem cene...36 USD i szpula zapasowa 5 USD - horror. Wrocilem na impreze, no ale grac nie moglem....z powrotem do Pewexu i kupilem (doprawdy nie pamietam skad - bedac na tej imprezie - wytrzasnalem te USD - moze od kolegow z zespolu pozyczylem ). Po zakupie serce rowniez mi niezle nawalalo i mialem klopoty z dokonczeniem imprezy...co ja zonie powiem. Po powrocie do domu nic zonie nie powiedzialem tylko od razu do kolegi, zobaczyc jak sie go rozbiera. Niestety zona kolegi od razu przekazala informacje mojej o zakupie. Na szczescie reakcja mojej zony byla bardzo lagodna - miala pretensje nie o to, ze kupilem, ale ze nie powiedzialem od razu o zakupie. Potem zaczela sie choroba na wedke odleglosciowke, jazdy po calej Polsce po hurtowniach i w koncu zakup wymazonej w Berlinie po obwiezieniu mnie przez szwagra i siostre chyba po wszystkich sklepach wedkarskich w tym miescie. Bylo to troche pozniej bo bodajze w roku 1992, ale cena 420 DEM za odleglosciowke w tych czasach tez przyprawiala o zawrot glowy. Takie to byly czasy i ceny.

Ladna opowiesc na temat "Audio" ? :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za półtorej wypłaty (24$) kołwrotek Mitchel 300, wtajemniczeni wiedzą co to było ,

nie miał łożysk, przekładnia ślimakowa i samo-smarujące brązy.

Marzyłem o tym ABU z książki Mikołajczyka "Wędkarstwo Jeziorowe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

Ja bawię się w to trochę krócej niż Ty, bo 15 lat, ale Twoje "wy to teraz tak nazywacie" trochę mnie mierzi.

Młodziaki tak to nazywają a ja nie mam nic przeciwko tej formie to i sam się do niej przyzwyczaiłem.

Szymiec nic mi nie proponował, ale coś wiem o pocie i zawrotach głowy po serii przysiadów.

Co w końcu z tymi rybami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

Juz wiem co z tymi rybami.

Z książki Andrzejczyja uczyłem sie łowic i mam ja do dzisiaj (super zdjęcia)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tomek11 chadzam w rozne miejsca :)

 

ryby kiedys z dziadkiem lowilem, pamietam jak wygral z programie dla wedkarzy jakis super hiper kolowrotek, i zainstalowal go na mojej wedce - fajnie dzialal. z dziadkiem lubilem lowic, przewaznie mialem niezle branie.

 

do jakiegos czasu mysle, by sie wybrac, nawet mnie zapraszaj ana jakies lowiska tam czy siam, tylko brak czasu, lub raczej mobilizacji. ciagnie mnie do kontaktu z przyroda, jeziorkiem jakims. ryby to przy okazji by bylo, w sumie mnie to nie pasjonuje, ale zarzucic wedke moge, czemu nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.