Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz sluchawkowy

kaszanka7

Recommended Posts

Moze dziwne pytanie, ale czy jezeli macie wzmacniacz sluchawkowy to wasze CD sa wyposazone w kilka wyjsci, tak ze nie latacie co chwile z kabelkami i wlaczacie je raz do wzmacniacza stacjonarnego, a raz do sluchawkowego - a co zrobic jak w CD jest tylko jedno wyjscie sygnalu - czy darowac sobie zakup wzmacniacza sluchawkowego?

pozdrawiam kaszanka7

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Przecież można zamontować dodatkowe równoległe wyjścia - to nic technicznie nie zmienia odtwarzacza a takie przekładanie kabli nie służy im samym ani samym gniazdom. Poza tym, bez przelotowości, połączenie ze wzmacniaczem jest krótsze i wygodniejsze. Prostota i wygoda też się liczy.

Hidden Content

Ano właśnie bo kupiłem V.A.L E10 i może być on stosowany jako przedwzmacniacz. Teraz sie zastanawiam czy wyprowadzic po prostu z CD i ewentualnie tunera wyjscia rownoległe do 320BEE i E10 czy też zastosować E10 jako przedwzmacniacz, zwłaszcza iż słyszałem, że sama końcówka mocy w 320BEE jest całkiem niezła, a pre nienajlepsze. Podejrzewam, że akurat z E10 nikt sie w ten sposób nie bawił, ale moze jednak ... ??

Hidden Content

Cypis

Zrób tak jak piszesz, jestem i sądze że nie tylko ja ciekaw wrażeń,a swoją droga może napiszesz parę słów o wrażeniach na temat E10 ? szczególnie w porównaniu do innych konstrukcji np. Pro-jecta (jeżeli porównywałeś). Sam mam chrapkę na E10 nie wiem tylko czy warto bo w Krakowie odsłuch na razie jest niemożliwy.

Hidden Content

Ano właśnie bo kupiłem V.A.L E10 i może być on stosowany jako przedwzmacniacz. Teraz sie

>zastanawiam czy wyprowadzic po prostu z CD i ewentualnie tunera wyjscia rownoległe do 320BEE i E10

>czy też zastosować E10 jako przedwzmacniacz, zwłaszcza iż słyszałem, że sama końcówka mocy w 320BEE

>jest całkiem niezła, a pre nienajlepsze. Podejrzewam, że akurat z E10 nikt sie w ten sposób nie

>bawił, ale moze jednak ... ??

Niewiem skad mas takie info o NADzie, lecz sekcja preampa jest w nim naprawde bez zarzutow - zreszta to radszej tylko selektor wejsc i potencjometr glosnosci jak preamp (przy wylaczonym korektorze). Ja akuratnie sie bawilem. VAL gra bardzo neutralnie. Jakies "lampowe" ocieplenia radszej niewystepuja.

"Przecież można zamontować dodatkowe równoległe wyjścia - to nic technicznie nie zmienia odtwarzacza a takie przekładanie kabli nie służy im samym ani samym gniazdom. Poza tym, bez przelotowości, połączenie ze wzmacniaczem jest krótsze i wygodniejsze. Prostota i wygoda też się liczy."

Rownolegle wysjcie obciazone impedancja drugiego wzmaczniacza powoduje rownolegle polaczenie impedancji wejsciowych oboch wzmaczniaczy - a wiec znaczace obnizenie impedancji ktora obciaza wyjsciowy wzmaczniacz CD.

Jezeli ktos slyszy wplyw kabli - to przy tym rozwiazaniu musi zamdlec.

Hidden Content

Faktycznie E10 gra bardzo sympatycznie jako wzamcniacz słuchawkowy. Niestety jako pre + końcówka NADC320BEE nie sprawdza się według mnie. Wyraźny bałagan, nerwowość, zapiaszczenie i przeostrzenie.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.