Skocz do zawartości
IGNORED

czym testujecie??


arongol

Rekomendowane odpowiedzi

witam tak jak na w stępie chciałbym się dowiedzieć jakich płyt-utworów uzywacie do testowania swoich nowych zabawek i co owe płyty-utwory miały by testować? pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę Ci powiedzieć że takich płyt ,utworów miałem mnustwo przez 25 letniej przygody z muzyka , a raczej

dzwiekiem - na początku był to dark side ... potem inne które wydawały się tego godne

obecnie uwazam jest to bezsensu , zabawa dla samej zabawy , to wogle nie jest konieczne , muzyka ta dobra

naprawdwę dobra , obroni sie sama , bez wzgłedu czy mam kloca 10000 zł czy klocka 1000zł

ta cała zabawa w audiofilizm niektórym przysłoniła sens słuchania muzyki

trzeba dojrzeć i zrozumieć że rozmineliśmy się w pewnym momencie z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje ale audiofilizm to bardzo ciężka choroba i niełatwo się wyleczyć (ja jakoś niepotrafię chociaż się staram :() niewieze jednak że nie masz takiej płyty lub płyt które wkładasz do cd i słuchasz efektu analizując poszczególne zakresy lub przestrzeń (tak dla formalności)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arongol>

Staram się - choć nie zawsze to możliwe - wybrać do testu przynajmniej jedną płytę, z muzyką którą znam nie tylko z płyty, ale również z koncertu, najlepiej całkowicie akustycznego. Przy okacji, jeśli płyta jest dobrze zrealizowana... Taką pozycją od jakiegoś czasu jest krążek Oleś/Jorgensmann/Oleś - Miniatures (polska Not Two ją wydała;-)). Dlaczego ona i dlaczego w ogóle taka płyta? Przede wszystkim, by ocenić czy sprzęt przekazuje barwę w zadowalający sposób. By ocenić, czy jestem w stanie stwierdzić, że potrafię stwierdzić, że słyszę muzyków, których doskonale znam, a nie jakieś ich podróbki.

Nadto biorę jakąś płytę ze stajni CIMPa. Najlepiej taką, gdzie słychać, jak muzyk chodzi, rusza się przed mikrofonem. Te płyty także ze względu na dynamikę.

Dalej - jakąś płytę z fortepianem. Niekiedy jest to Ragged Jack kapeli pod nazwą Saft/Vu (Avant). Przy okazji tej płyty równie dobrze wychodzi dynamika.

Dodatkowo jeszcze jakaś płyta z nujazzem - najczęściej jest to Khmer Nilsa Pettera Molvaera, bo również dynamika, schodzenie basu, jego "punktualność", ale także np. rozplanowanie dźwięku itp. Jest np. na tej płycie utwór (nie pamiętam już który 1 albo 3), na którym jest dość nisko schodzący bas. Jeśli wzmacniacz nie jest w stanie kontrolować kolumn, to pojawia się jedna linia basu (taka "magma"), tymczasem każdy z tych dźwięków winien mieć swój początek i koniec. Atak, rozwinięcie, wybrzmienie. Także w tym celu stosuję jeden z utworów z Us Petera Gabriela.

No i przydają się jakieś większe zespoły ostatnio bywają to większe zespoły Cecila Taylora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest bez sensu ... każdy ma inny gust , w muzyce zwraca na co innego uwage, i lubi inną muzyke ...

Poza tym sory ...ale nie usłyszysz różnicy po przesłuchaniu 10 mega obsłuchanych kawałków bo ułuch Ci sięnie przestawił ...

 

Jeśli chcesz sieprzekonać czy dany sprzęt Ci pasuje czy nei to weź go do domu na 2 tygodnie i wtedy pogadamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo

i oto chodzi każdy ma inny gust i na co innego zwraca uwagę, ja wiem czego mam słuchać abym wiedział co kupiłem(właśnie testuje kabelki Sonus Oliva)ale chciałem poznać wasze gusta i na co zwracacie uwagę przy zakupie nowego dajmy na to wzmacniacza (nie kazda płyta zawiera sejsmiczne rejestry itd)

a w wyszukiwarce wyskakują jakieś bzdety

pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to być płyta, którą bardzo dobrze znasz. I jest to chyba podstawowe kryterium. Na muzyce, której nie znasz nie ocenisz zbyt dobrze swojego systemu - a już na pewno nie ocenisz czy odsłuchiwany klocek jest lepszy od tego, który masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to być płyta, którą bardzo dobrze znasz. I jest to chyba podstawowe kryterium. Na muzyce, której nie znasz nie ocenisz zbyt dobrze swojego systemu - a już na pewno nie ocenisz czy odsłuchiwany klocek jest lepszy od tego, który masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nei ma sensu ... jak dla kogoś priorytetem jest bas to nie odsłuchuje na klasyce, jak dla kogoś priorytetem jest wokal to nie odsłuchuje na technie ...(fujjjjj)

 

Dla mnie nigdy w życiu nie będzie zrozumiałe jak można usiąść do sprzętu, zarzucić 3 kawałki i stwierdzić czy gra bardziej pod Nasz gust czy nie ... chyba że będie to skok np Pioneer na Jadisa albo Wadie...

 

Zgodze siez tym że płyte trzeba znać, ale jeśłi w domu masz gorszy sprzęt niż ten ktory odsłuchujesz, to defakto nie znasz tej płyty bo na odsłuchu (na lepszym sprzęcie) zabrzmi ona całkiem inaczej i co ?? I ma siękaszane w głowie ... pierwsze wrażenie jak najbardziej nie może być punktem odniesienia gdy w gre wchodzą tysiąca złotych ... chyba że ktoś podpala fajki dolcami ....

 

Same odsłuchy tak samo nie mogą być wiarygodne jeżeli są gdzieś indziej, niż w naszym pokoju którego "brzmienie" znamy na wylot, co sprowadza siew efekcje do tego co pwoiedziałem ... jak sięnie przytarga sprzętu do domu na 2 tygodnie to można sobie pobujac w obłokach na takich pseudo odsłuchach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe można przyjąć kryterium 'designerskie' - np. ten wzmak mi się podoba, więc go kupuję. I odwrotnie - ten jest obrzydliwie paskudny więc nie wydam na niego 10tyś!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo

a ty ciągle swoje ciekaw jestem jak zakupiłeś swój sprzęt nie testując go? W gruncie żeczy każdy odsłuch nowego klocka to swoisty test z udziałem wybranych płyt bo chyba nie odsłuchujesz wszystkich posiadanych,a co do klasyki to bym się z tobą nie zgodził ,jest sporo nagrań w których bębny wielkie schodzą bardzo nisko ,a tecninawa to naprawdę fuj z tym że niekażda elektroniczna to techniawa(co oczywiste) ale zastanawiam sie czy kiedyś słyszałeś rytm electro mylony przez niektórych laików z techno który idealnie nadaje się do testu basu jak nie a chciałbyś to mogę podesłać jakieś mp3

pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam "koziołka matołka" oraz "kabaretu dudek". jest tam piekna scena i wspaniała - chociaż mająca swoje lata realizacja. barwa głosów i instrumentów. kiedyś zabrałem kabaret laskowika "z tyłu sklepu", ale to nie było to, bo miałem tylko przegrane na CDR ze starej kasety magnetofonowej. jak to pisali sławni polscy wierszokleci "panie sumie, w sumie pan nie wiele umie". cytat jest wprawdzie nie na temat, ale bardzo go chiałem użyć, a nie znalazłem zgrabnego momentu do wprowadzenia go. pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

permenides

a ja myślałem że do testów używa sie najlepiej nagrań mono a koziołek jest przecież w stereo :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupuje sprzęt to najpierw zagłębiam siew opinie, a potem biore klocka do domu i tak jak wąpisz, tak ja słucham wszystkich płyt ...a konkretnei ... słucham tak samo jak na swoim starym sprzęcie czyli na zasadzie:

Wchodze do pokoiku odsłuchowego i sobie myśle ..."na co dzisiaj mam nastruj... może jazz ?? eeee nie ... nie ale może jakiś rock...o tak:) " Wrzucam rock i słucham

Jak posłucham i będe miał dobry humor to mi siępodobało, jak zły to mi sięnie podobało ... Poprostu oceniam sprzęt po normalnym użytkowaniu ... a nie jakieś mega hiper super odsłuchy ... na takich odsłuchach jeszcześ bardziej podniecony tym co stoi przed Tobą, niż tym co siez tego co przed Tobą stoi wydobywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo

to wytłumacz mi po co wiele wytwórni audiofilskich produkuje płyty do testowania skoro jak uwazasz nie są takie potrzebne a tak na marginesie nawet pan Andrzej Stelmach na własne potrzeby sklecił sobie coś takiego a byli tacy co chcieli to dzieło kupić. Z drugiej strony każdy podchodi do tematu tak jak mu wygodniej jedni puszczają to na co mają w danej chwili ochote inni używają wybranych płyt (ja jestem tak po środku).

a wracając do tematu przy odsłuchach zakupionego ostatnio kabelka bardzo mi pomogła płyta Andreasa Vollenweidera "the Essential"a dokładniej 15 utwór gdzie słychać mnogość rozbłysków talerzy perkusyjnych i dopiero ten utwór dobitnie pokazał który kabelek jest lepszy (na innych płytach sprawa była mocno kontrowersyjna -ja i mój kolega niepotrafiliśmy wybrać zwyciezcy)

pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wovo

nigdy bym nie wydał wielkiej forsy opierając się na chwilowym zachwycie po jakiejś testówce, a ty podchyodziś do tego bardziej "melomańsko" niż ja .

Miałem nadzieje że uda mi sie zmusić was do podzielenia się ze mną doświadczeniem w stylu lubie taką a taką płytę ponieważ ma doskonałą wartość artystyczną a przy okazji doskonale wychodzi na niej np że na rozjaśnionym sprzęcie sybilanty są zbyt podkreślone itd itp

 

oj ciezko zwas coś wydusić oprócz kąśliwych żartów oj ciężko nic to pozdrawiam Arek

ps a może znajdzie się jeszcze ktoś kto by się podzielił swoimi doświadczeniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zagłądałem na forum odkąd ochrzanili mnie o reklamę (przyznaję - słusznie) wiec nie chciałem palnąć znów czegoś "reklamowego".

Ja swoją płytę "pokazową" zrobiłem z utworów z innych moich płyt (niekoniecznie audiofilskich) - wykaz jest tu:

 

ftp.rsmu.ru/upload/TestowaAudio/dwustronny.pdf

 

Pozdrowienia dla WSZYSTKICH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Stelmach

dziekuje że się pan odwazył,swoją drogą chciałem tym wątkiem sprowokować coś na wzór pana płyty- utwór i krótki opis tego co potrafi się za jego pomocą przetestowac,z marnym skutkiem "a miało być tak pięknie":)

pozdrawiam Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja płyta to pod mój gust + dobre nagrania - nie wycofujcie się z wątku, każdy ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie, może uda się stworzyć płytę "made in forum" (prawa autorskie ???).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle sięnapisałem na ten temat ale napisze może płyty które znam na pamięć i jużna nie jednych "odchłuchach" ze mnąbyły:

 

Era - "Era"

Zbigniew Preisner - "Głosy"

Hooverphonic - "A new stereophile tree"

Michael Jackson - "Dangerous"

Enigma - "The screen behind the mirror" szczególnie kawałek "Gravity ov Love"

Artrosis - "Pośród kwiatów i cieni"

Moonlight - "Floe" ( podziękowania dla McGyvera za pomoc w odkryciu tej płyty)

 

 

Szczególnie polecam tę pierwszą. Jest do ściagniącia bez problemów na eMuli w APE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to:

 

Sting: utwór "Fields of Gold"

 

Żebrowski, AMJ, Nosowska, Stankiewicz: album "Lubię kiedy kobieta..."

 

Michael Jackson: album "Thriller"

 

Sade: album "Lovers Rock"

 

... w kolejności dowolnej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Stelmach, 1 Wrz 2005, 09:49

 

>Dawno nie zagłądałem na forum odkąd ochrzanili mnie o reklamę (przyznaję - słusznie) wiec nie

>chciałem palnąć znów czegoś "reklamowego".

 

Taa, podejrzewam że gdyby zrobić ranking reklamowania się na forum to na pierwszych miejscach i tak byli by inni, tylko trzeba to robić w sposób nie bezpośredni;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.