Jump to content
IGNORED

wpływ mocnych dzwięków na głośniki ?

fobi

Recommended Posts

witam, temat może nieco mało finezyjny i audiofilski ale jakoś nie daje mi spokoju. A więc w ramach eksperymentu postanowiłem wczoraj podpiąć pod wzmacniacz laptopa i obejrzeć w ten sposób film.

Ciekawy byłem jakości dźwięku który można wydobyć z divixa oraz kabla jack>rca(taka mała fanaberia).No i jako widocznie miałem chwilę zaćmienia bo podłączyłem jacka do laptopa który był już włączony z maksymalnym poziomem głośności podczas gdy wytki tkwiły już w wzmacniaczu... Film nie był jeszcze odtwarzany(całe szczęście) więć usłyszałem głośne "buu,trzask" trwające ułamek sekundy podczas wkładania do gniazda.Potencjometr na sprzęcie był pomiędzy 10 a 11,czyli relatywnie duża moc(ogólnie to piano cr więc nie ogromna)

Zabolało.... naprawdę... dopiero co wygrzane kolumienki...

Nic się nie spaliło,nie trzeszczy itp ale ciekawy jestem czy macie jakieś doświadczenia z takimi pechowymi nagłymi i mocnymi dzwiękami i ich wpływem na głośniki w kolumnach.

Ja tak miałem wiele razy. Często podłączam wieżę bezpośrednio do karty muzycznej przy włączonych obu sprzętach. I jak dotąd nic a nic. Żadnego wpływy. Basik pozostał miękki, wysokie tony klarowne. Po prostu nie zmieniło mi to charakterystyki głośników mimo dosyć dużego wychylenia membran.

Pozdr.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.