Skocz do zawartości
IGNORED

wpływ mocnych dzwięków na głośniki ?


fobi

Rekomendowane odpowiedzi

witam, temat może nieco mało finezyjny i audiofilski ale jakoś nie daje mi spokoju. A więc w ramach eksperymentu postanowiłem wczoraj podpiąć pod wzmacniacz laptopa i obejrzeć w ten sposób film.

Ciekawy byłem jakości dźwięku który można wydobyć z divixa oraz kabla jack>rca(taka mała fanaberia).No i jako widocznie miałem chwilę zaćmienia bo podłączyłem jacka do laptopa który był już włączony z maksymalnym poziomem głośności podczas gdy wytki tkwiły już w wzmacniaczu... Film nie był jeszcze odtwarzany(całe szczęście) więć usłyszałem głośne "buu,trzask" trwające ułamek sekundy podczas wkładania do gniazda.Potencjometr na sprzęcie był pomiędzy 10 a 11,czyli relatywnie duża moc(ogólnie to piano cr więc nie ogromna)

Zabolało.... naprawdę... dopiero co wygrzane kolumienki...

Nic się nie spaliło,nie trzeszczy itp ale ciekawy jestem czy macie jakieś doświadczenia z takimi pechowymi nagłymi i mocnymi dzwiękami i ich wpływem na głośniki w kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem wiele razy. Często podłączam wieżę bezpośrednio do karty muzycznej przy włączonych obu sprzętach. I jak dotąd nic a nic. Żadnego wpływy. Basik pozostał miękki, wysokie tony klarowne. Po prostu nie zmieniło mi to charakterystyki głośników mimo dosyć dużego wychylenia membran.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.