Jump to content
IGNORED

interkonekt do nada 320 i dvd denon 700

wiktor3

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę jaki interkonekt użyć do nada 320 i (dvd denon 700 narazie). Kolumny audio academy phoebe, a kable głośnikowe monitor atmos 195 air.Mój pokój ma 16m2. Czy dobrze by się sprawdził np. albedo blue?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niektotym to humor dopisuje, oj tak;)

Niski nad, niskie dvd denon i intekonekt za kilkaset zl. Tylko po co?

Jest tyle lepszych sposobow na poprawe sobie humoru. Zrob sobie diy z porzadnego kabla mikrofonowego lub kup taki na allegro i to beda duzo madrzej wydane pieniadze.

Pozdr.

Hidden Content

Mike152 ja tak srednio wierze w mozliwosc uslyszenia roznic na takim sprzecie.

Gust tu nie ma zbyt wiele do gadania , bo to jedna wlk. autosugestia;) Moze w sprzecie wyzszej klasy jest inaczej, ale tam tez ludzie rozne rzeczy sobie wyobrazaja.

Hidden Content

eMil Humorystycznie to może grało wcześniej moje kd. w trybie stereo, ale po wyzbyciu się kd. na rzecz stereo to jest dla mnie duży przeskok. I dlatego chcę troche lepszy kabelek, a na klocki droższe przyjdzie czas.

Hidden Content

>Niestety to znowu dyskusja o gustach, czyli temat rzeka.

Niestety nie o gustach, tylko o gusłach - chyba że traktujesz kable wyłącznie jako ozdobę, ale w takim razie raczej nie jesteś żonaty ;-)

Ech ... w homeopatię i różkarstwo też święcie wierzą całe pokolenia, tylko dziwnym trafem, homeopaci i różkarze jak ognia wystrzegają się rzetelnych badań skuteczności swoich zabiegów.

Hidden Content

Cypis uogolniasz. Jakiej wrazliwosci? Wrazliwym to trzeba byc, ruszyc glowa i zrozumiec, ze polecane przez gazetki interkonekty za prawie polowe ceny odtwarzacza to juz nie rozrzutnosc lecz glupota. Sprawny marketing i tyle.

Hidden Content

Niektórzy uznają mnie tutaj chyba za profana, ale podejmę próbę zwalczania ciemnoty: parę dni temu miałem przyjemność uczestniczyć w nagraniach nowej płyty Piotra Kałużnego i "Izby" Izbińskiego. W skrócie łańcuch miał się następująco:

Piotr Kałużny -> koncertowy Stainway w auli szkoły muzycznej (>200 tys. zł) -> dwa mikrofony Sheps (ok. 15 tys. zł) -> pyta (opiszę później) -> RME Fireface 800 (chyba z 7 tys. PLN) -> Cubase na PC.

Dzień wcześniej był poświęcony na dobór mikrofonów i ich ustawienia. Cóż ... Neumanny dostały porządnie w tyłek, choć nie był to ich jakiś topowy model (parę tys. zł) - ale różnicę słychać wyraźnie. Preampy mikrofonowe z jednego z najdroższych mikserów Mackie - dostały w tyłek. Różnice słychać wyraźnie na średniej klasy monitorach, trochę też słuchałem na HD600. W każdym razie surowy materiał, prosto z mikrofonów, na 24 bitach brzmi naprawdę zajebiście - w domu - raczej sobie nie wyobrażam tego osiągnąć.

A teraz pyta, czyli z 20 metrów symetrycznych kabelków, niewiele grubszych od zapałki, nawet nie wiem czy ekranowanych. W każdym razie przypominają PRL-owskie DIN-to-DIN, na których nagrywałem z radia na ZK140. Powtórzę jeszcze raz: z mikrofonów, a nie z CD i 20 metrów a nie 20 cm.

Pozdrawiam wszystkich audiofilów i szamanów ;-)

Hidden Content

eMiL Oczywiście liczę się z wydanymi pieniędzmi bo mam rodzinę. To w takim razie doradż jak możesz oczywiście, jak zrobić wlasnoręcznie tanio i dobry kabelek bo jestem zielony.

Hidden Content

>eMiL Oczywiście liczę się z wydanymi pieniędzmi bo mam rodzinę. To w takim razie doradż jak możesz

>oczywiście, jak zrobić wlasnoręcznie tanio i dobry kabelek bo jestem zielony.

Sorry że się wtrącam, ale chyba najtaniej i najprościej użyć tego, który kupiłeś z urządzeniem. A jeśli nie masz, to najbliższy sklep ze sprzętem RTV - kosztuje to grosze. Wadą najtańszego śmiecia bywają niezbyt wymiarowe wtyki, zdarzyły mi się takie, które nie trzymały się w gniazdach. Ale już np. hama robi wystarczająco porządne.

Hidden Content

Acha - ale to zagra tylko pod warunkiem, że kabel zasilający będzie pozłacany, a jego producent zatrudnił wykwalifikowanego czarodzieja, który na odpowiednim etapie produkcji wypowiedział nad kablem (koniecznie jeszcze gołym) odpowiednie zaklęcie ;-)

Hidden Content

Nie no oczywiscie, że nie ma co bawić sie w kabelki wartości wzmacniacza :-) Ja jednak majac swoj budzetowy sprzet bawiłem sie kabelkami oczywiscie do pewnych granic cenowych, adekawtnych do tegoż zestawu. I niestety nie uważam sie za szamana ani czarodzieja, ale jednak różnice słyszałem. Jednak faktem jest, ze po pewnym czasie znudzilem sie ta zabawa i poprzestałem na tym co jest w "o mnie" Teraz już tylko słucham.

Hidden Content

Proponuje abyś zakupił Phobos'a Audionovy, jest to całkiem przyzwoity interkonekt za niewielkie pieniądze.

Na allegro nowy dostaniesz za ok. 66 % ceny sklepowej....

pozd.

Hidden Content

a ja się zapytam przekornie kto z doradzających miał przyjemość słuchać właśnie tego zestawienia? jeśli nikt to moja rada - wypożycz kilka konektów ze sklepu i posłuchaj sam u siebie.

Hidden Content

watek o kablach diy:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.