Skocz do zawartości
IGNORED

Oznaczenia lamp (VB1,2...) u ASL'a.


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące oznaczeń (VB1, VB2, VB3 itd.) widniejących na wzmacniaczach firmy Antique Sound Lab (być może nie tylko tej firmy) pod każdym miejscem na lampę. Po co te oznaczenia są? Czy mają one tylko ułatwić życie użytkownikowi, czy też przyczyną ich istnienia są jakieś kwestie techniczne? No i w końcu, czy wpięcie lampy, która na opakowaniu ma przyklejoną nalepkę z napisem "VB1" do miejsca oznaczonego przez producenta jako VB2 może mieć jakieś przykre konsekwencje? Zdaje sobie sprawę, że moje pytanie może się niektórym wydawać infantylne, ale w temacie budowy wzmacniaczy jestem kompletnym laikiem i liczę, że ktoś odpowie na nurtujące mnie pytania. Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lampowy nie składa się np. tylko z lamp jednego rodzaju, ale z kliku róznych które różnią sie właściwościami np. elektrycznymi. Tak więc jesli na miejsce Vb1 wsadzisz lampę Vb2 to nie tylko nie może niezadziałać wzmacniacz, ale też uszkodzisz lampę. Producenci nie wkładaja lamp w wzmacniacz przy przedaży , co mogło by grozić uszkodzeniem mechanicznym lamp. Tak wiec przychodisz do domuciu, wypakowywujesz sprzęt, lampy z pudełeczek i wsadzasz sam sobie lampki do miejsc wyraźnie oznaczonych : kółeczko do kółeczka, kwadracik do kwadracika trójkącik do trójkącika. A te oznaczenia na wzmaku i na lampach to po to byś ich miejscami niepozamieniał.

 

 

 

Szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.