Jump to content
IGNORED

pass x200

bartekzajk6

Recommended Posts

Witam wszystkich!!!Zabawe z diy zaczalem 2 lata temu i moj pierwszy projekt ktory wykonalem to wzmacniacz klasy T na kosci ta-0103a ,ktory rok temu zakonczyl swoj zywot(wybuchl stabilizator trudno dostepny w polsce).Po "ta" przyszla pora na GC w bi-ampingu (lm3876 na gore i srednice a 3886 na bas).Co do brzmina to moim zdaniem wygral GC jedyne czym ustepowal "ta" to moc i przestrzen ktora "ta" posiadal jak stadion :).GC gara do tej pory, lecz mam ochote zbudowac wzmacniacz w klasie A i znalazlem Pass x200 (projekt "ULI" z forum Diyaudio.) jest to wzmacniacz dosc kosztowny i pracochlonny wiec zdacydowalem sie o Wasza porade a mianowicie co o tym sadzicie I czy warto?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hmm, pisałem m.in o tym czy jakoś bardziej można uzyskać większe wzmocnienie... dla poważnego odsłuchu wieczorkiem muszę odkręcać pre na jakąś godzinę 3cią... i tak jest mnustwo szczegułów, pojawiły się talerze, inne wybrzmienia.. talerzyki tak cudownie plumkają ;))) ale.. jak ty np zmieniłeś ten wejściowy rezystor w BLSie i ci jeszcze więcej wylazło .... może i u mnei da się coś takiego zrobić aby słuchać dość głośno np na godzinie 10ej..

Jesli do tej pory nie robiłes klasy A, to X200 jest dośc trudny na pierwszy raz. Wielka moc i wielkie prądy to jedno, dokładne sparowanie tranzystorów to drugi problem. Układy 'X' są pod tym względzie bardzo wymagające i tylko wtedy dobrze działają. Robiłem AX czyli takiego symetrycznego Alepha i wiem, że jest to problem.

Alephy są znacznie łatwiejsze i satysfakcja z dźwieku bardziej prawdopodobna.

Naprawde duże prądy w zasilaniu to zupełnie inne wyzwania konstruktorskie i sam schemat nic nie gwarantuje.

Sam nie robiłbym 200W w klasie A.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.