Skocz do zawartości
IGNORED

pass x200


bartekzajk6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!Zabawe z diy zaczalem 2 lata temu i moj pierwszy projekt ktory wykonalem to wzmacniacz klasy T na kosci ta-0103a ,ktory rok temu zakonczyl swoj zywot(wybuchl stabilizator trudno dostepny w polsce).Po "ta" przyszla pora na GC w bi-ampingu (lm3876 na gore i srednice a 3886 na bas).Co do brzmina to moim zdaniem wygral GC jedyne czym ustepowal "ta" to moc i przestrzen ktora "ta" posiadal jak stadion :).GC gara do tej pory, lecz mam ochote zbudowac wzmacniacz w klasie A i znalazlem Pass x200 (projekt "ULI" z forum Diyaudio.) jest to wzmacniacz dosc kosztowny i pracochlonny wiec zdacydowalem sie o Wasza porade a mianowicie co o tym sadzicie I czy warto?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Pass nie jest zły :) Passy to dardzo wdzięczne klocki , tak jak napisałeś ... trzeba się poświęcić ale warto ... ma sieza to wyrafinowane cacko na całe życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonałem Alepha5 i jestem bardzo zadowolony, dużo pracy to wymagało ale jak przedmówca to ujął.. opłaca się !!! moim GC zachwyca się kumpel Acoustic teraz ;)... czy jest lepszy Aleph5 od X200 nie wiem ale będę śledził ten wątek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To moze i ja 30ke przyprowadze?

 

Zapraszamy, tym bardziej, że przyda się posłuchac dobrych tranzystorów...Na razie klub przez dwa tygodnie nieczynny - SAPRa porwała małzonka na urlop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, pisałem m.in o tym czy jakoś bardziej można uzyskać większe wzmocnienie... dla poważnego odsłuchu wieczorkiem muszę odkręcać pre na jakąś godzinę 3cią... i tak jest mnustwo szczegułów, pojawiły się talerze, inne wybrzmienia.. talerzyki tak cudownie plumkają ;))) ale.. jak ty np zmieniłeś ten wejściowy rezystor w BLSie i ci jeszcze więcej wylazło .... może i u mnei da się coś takiego zrobić aby słuchać dość głośno np na godzinie 10ej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BLS zmienialem rez wyjsciowe do masy w drabince .

Ty mozesz zmniejszyc wartosci dzielnika na wejsciu, czyli jak 47k i 100k do masy, tosprobuj zmniejszyc te wartosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, będę próbował ;) niemniej jednak rozumiem już co to lampa ;) boję się że np Aleph P1.7 może odebrać mi to coś, jednak powiadają z pre Passa powinno być o wiele lepiej, co o tym sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, zawsze może być lepszy dźwięk... ciekawe za 5 lat co będe mial w domu hehe o ile choroba nie minie... ale nie zapowiada się... nie wiem czy czytałeś wątek o tej listwie za 1250zł ;))))) bardzo się ubawiłem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1>jezeli dobrze zrozumialem to ten x200 jest slabszy brzminiowo od alpha.Teraz juz sam nie wiem co mam juz budowac czy jakiegos Alepha czy tego x200 , a laminat juz czeka.Moze ktos by potpowiedzial co do trafa ,moze 2 600w?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo nie porównuję, tylko są to zupełnie inne konstrukcje. AX do klasa AB o dużej mocy wyjściowej a Alephy single ended A raczej znacznie słabsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli do tej pory nie robiłes klasy A, to X200 jest dośc trudny na pierwszy raz. Wielka moc i wielkie prądy to jedno, dokładne sparowanie tranzystorów to drugi problem. Układy 'X' są pod tym względzie bardzo wymagające i tylko wtedy dobrze działają. Robiłem AX czyli takiego symetrycznego Alepha i wiem, że jest to problem.

Alephy są znacznie łatwiejsze i satysfakcja z dźwieku bardziej prawdopodobna.

Naprawde duże prądy w zasilaniu to zupełnie inne wyzwania konstruktorskie i sam schemat nic nie gwarantuje.

Sam nie robiłbym 200W w klasie A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.