Jump to content
IGNORED

Nowe wyskalowanie tunera ...

nikx

Recommended Posts

Mam prośbę czy ktoś z was ma dokładne wyskalowanie nowego zakresu na starej skali ???

Chciałem przerobić sobie starą skalę na nowy zakres. Dokładnie chodzi mi o to która częstotliwość starej skali odpowiada nowej ??

Czy takie porównanie (dopasowanie) jest możliwe i powtarzalne?

Pozdrawiam

Nikx

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie istnieje cos takiego . Stary zakres , czyli OIRT mial szerokosc ok. 9 MHz , nowy CCIR 20 MHz . Jezeli przestrajales radio konwerterem masz tylko wycinek pasma . Przy przestrojeniu przez wymiane elementow w obwodach rezonasowych mozliwe jest uzyskanie oczywiscie duzo wiekszej szerokosci zakresu odbieranych czestotliwosci , ale wymaga to duzej wiedzy od osoby , ktora to robila . Jezeli uzyskala pelne pasmo to i tak skala nie jest liniowa . Pozostaje Ci poszukanie kogos z generatorem w.cz. i wyskalowanie radia na piechote .

Hidden Content

Oprocz przestrojenia istnieje jeszcze rozwiazanie w postaci konwertera. Pasmo dzieli sie na 2 podzakresy przelaczane (najczestsze rozwiazanie). Abstrahuje od jakosci...

Hidden Content

Dwuzakresowy konwerter... to już prawie cale pasmo ale może być mało... widziałem też 3-zakresowe tylko ciężko się w tym później połapać. Konwerery są nie za dobre bo wprowadzają dodatkowe szumy i odbiór nie jest jednak najlepszy. Jeśli można to najlepiej chyba wymienić całą głowicę UKF, tylko czy warto. Po przestrojeniu samej głowicy może ona nie obejmować całego zakresu 88-108 MHz, ale i tak jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli na skrajach pasma nic nie ma ciekawego. Można spróbować wyskalować przy użyciu np 2giego radia z syntezą, na postawie częstotliwośći odbieranych stacji.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.