Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie o porownanie - nie strzelac! :-)


pawjer

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle nad wymiana swojego prawie 10 letniego wzmacniacza SONY serii 400 (na MOSach a jak!) na cos nowego. Jako ze jednoczesnie poza melomanskimi doznaniami czesto slucham radia to zastanawiam sie czy wziac pod uwage aplituner (nie strzelac!).

 

Slucham wlasciwie tylko stereo i tak sobie mysle czy ktos z Was porownywal kiedys w miare bezposrednio amplituner (taki do kina domowego) grajacy w stereo z zintegrowanym wzmakiem?

 

Nadmienie ze koszt wzmacniacza + tunera jest jednak wyzszy (w obrebie podobnej klasy) co jednek klocek i stad moje watpliwosci.

 

Dodatkowo zastanawiam sie na ile technika poszla do przodu w temacie wzmacniaczy (a moze jest regres?) i na ile nowy sprzet moze byc lepszy od obecnie przeze mnie eksploatowanego?

 

Wiem ze musze posluchac i pewnie bede mial mozliwosc podlaczenia amplitunera SONY do konfontacji z moim starym wzmakiem ale pytam czy ktos mial podobny dylemat i ewentualnie jak sobie z nim poradzil.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dodatkowo zastanawiam sie na ile technika poszla do przodu w temacie wzmacniaczy (a moze jest regres?) i na ile >nowy sprzet moze byc lepszy od obecnie przeze mnie eksploatowanego?

 

Poszła bardzo niewiele. I kupując amplituner niskich lotów poprawy raczej nie będzie.

A jeśli podłaczysz zamiast porzadnej anteny kablówkę, to może być gorzej. Przewód kablówki sam dostarcza tyle brudów, że potrafi zasyfić każdy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tunera SONY, gra niczego sobie i wlasciwie nie moge sie do niczego przyczepic, ale przyznam ze chcialbym aby calosc "jakos" wygladala. Poza tym mam zamiar podarowac rodzinie obecny wzmak i tuner (a moze i CD) tak wiec w kawalkach bedzie jakos glupio. Zwlaszcza ze obdarowywany slucha jeszcze wiecej radia niz ja :-)

 

Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie zalezy Ci na kinie domowym to moze wziac pod uwage tradycyjne amplitunery stereo. Ciagle sa produkowane, chociaz wybor nie jest duzy. Zawsze jest szansa, ze beda brzmialy lepiej niz amplituner do kina w tej samej cenie. Niestety nie mialem okazji sluchania takich amplitunerow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki 1 ampli. stereo który grał jak dla mnie znakomicie i rozawlał wzmacniacze w swojej cenie tj. około 2kzł chodzi tu o NAKAMICHI R-10 chyba ale symbolu już nie jestem pewien. Zdziwi się niejeden który posłucha jak gra taki amplituner, NAD C-350 może nawet nie startować w takiej konkurencji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery NAD-a jeszcze kilkanaście lat temu były tak budowane, że ładowano do wspólnej obudowy wzmacniacz + tuner identyczne jak modele osobno sprzedawane (i uznawane za jedne z lepszych w swoich cenach).

Ale to stary sprzet... teraz są piloty i wyświetlacze, ale pewnie trudno znaleźć wśród tych nowych coś co lepiej gra niż te starsze rzeczy z wyższych półek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.