Skocz do zawartości
IGNORED

ELAC do NAD'a


aleksandr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Mam zestaw stereo nad 352 and 542 . Gra to z kolumnami yamaha ns-45e. Nie jest to zbytnio brzmienie, którego oczekuję:(. Czy może ktoś słuchał wspomnianego w tytule Elaca wraz z nade?. A może coś innego zaproponujecie. generalnie rock i troche klasyki. Pomieszczenie ooło 30 m2. Czego oczekuje?. Dobej dynamiki, szerokiej sceny, przyjemnego basu ( nie łążącego wszędzie gdzie się da, ale zaznaczonego, konturowego) i ogólnie pojetej muzylaności:).

 

 

 

 

Aha.....moja żona lubi , gdy wszystko jest srebrne;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Elac-i FS 207.2 to niezłe kolumny, problem w tym, czy twoje NAD to dla nich wystarczające towarzystwo? Detaliczny głosnik JET obnaży wszelkie niedostatki cd a niska impedancja będzie testem możliwości wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oczywiście będę musiał posłuchać. A może ktoś ma inne propozycje odnośnie dobrze brzmiących (czytaj dynamicznych i potrafiących zbudować trójwymiarową scenę, z dobrych basem- ale nie łażącym wszędzie) w okolicach 4 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ja posiadam Elac'ki FS 207.2 do tego wzmacniacz NAD372C i CD Azur 640C. Kolumny sa bardzo przejrzyste, bardzo zrownowazone. Gora jest badzo ladna, rowniez srednica. Troche gorzej jest z basem, to znaczy bas jest, tylko moglby byc troche lepszej jakosci. Niestety z glosnikow o takiej srednicy bardzo ciezko jest osiagnac dobrej klasy bas. Zawsze jednak mozna pomyslec o jakims dobrym subwooferze do zestawu stereo - ja wlasnie o czyms takim mysle. Trzeba jednak pamietac o tym, ze dobre kolumny nie gwarantuja dobrego odbioru muzyki. Wazne sa wszystkie elementy tzn. odpowiedni wzmak, CD, kable, cokoly pod kolumny, odpowiednie pomieszczenie (nie tylko pod kontem powierzchni, ale rowniez umeblowania).

Co do kolumn, to mysle, ze je stac na bardzo duzo trzeba jednak zwrocic uwage, czy jakis element nie ogranicza ich mozliwosci.

Masz Nad'a 352, mysle, ze powinies sobie poradzic, ale bez odsluchu nie chce przesadzac. Co do zrodla, to na poczatku rozwazalem 542, ale wydawalo mi sie dosc szorstkie i malo detaliczne (moze dlatego, ze porownywalem z CEC'em CD 3300 :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam przesluchanie rowniez Mission Volare v63. Zastanawialem sie na nimi. Swietnie graja, wygraly u mnie z Avance Dana 509. Dzwiek byl bardzo realistyczny, bardzo zywy ! Kolumny zdobyly nagrode Eisa i mysle, ze zasluzyly na nia.

Jednak pod wzgledem gory odrobine przegraly z Elac'kami FS 207.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.