Skocz do zawartości
IGNORED

panele akustyczne -czym kleić?


fubb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

w zasadzie nie wiem czy to ten dział, ale do diy nie bardzo mi to pasuje.

Pytanie które się wykluło to ;

 

czym przyklejać panele akustyczne do ścian (tynk ,płytki) i sufitu?

 

Panele to półwałki ćwierćwałki piramidki ,duze powierzcznie 1m na 2 m mniej więcej,mój sposób klejenia na taśme obustronną niestety jest nieskuteczny stąd to pytanie.

taśmy to jakaś lepsza zbrojona i najzwyklejsza, jak mówię efekt mocno sredni..

czy są na rynku jakieś kleje do tych gąbek?

jak tak to jakie ?

może silikony? ale tutaj nie chciałbym żeby ta substancja wchodziła w reakcje z panelami bo mi ich najprościej mówiąc szkoda.

jednym słowem deszcz półwałków w czasie odsłuchu jest niemile widziany :)

 

I pytanie z ostatnich 20 minut;

czy są jakieś domowe sposoby na wycinanie w tych panelach otworów na gniazdka i wyłączniki ?

chodzi o to żeby te cięcia jakoś przyzwoicie wygladały.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje przyklejalem klejem termicznym z pistoletu. Wygodne bo w 5 sekund zastyga a trzyma sie dostatecznie mocno.

 

>czy są na rynku jakieś kleje do tych gąbek?

 

kupilem tez tapicerski klej do gabek . . . ale zastygal po 10 minutach, max jaki wytrzymywaly moje rece w gorze to 5 min ;)

 

>może silikony? ale tutaj nie chciałbym żeby ta substancja wchodziła w reakcje z panelami

 

ten klej co uzywalem byl dosyc cieply, miedzy 70-100 stopni ale nie topil poliuteranu.

 

> czy są jakieś domowe sposoby na wycinanie w tych panelach otworów na gniazdka i wyłączniki ?

 

mialem sporych rozmiarow planele bo 2m X 1.2m, najpierw wszytko pomirzylem i podocinalem oraz powycinalem dziury tam gdzie trzeba ostrym nozem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. jesli nigdy wczesniej nie sluchales w optymalizowanych akustycznie pomieszczeniach to piersze wrazenie moze byc wrecz szokujace . . . nikoniecznie musi sie nawet spodobac. Bedziesz miec warazenie, ze wlozyles sluchawki na glowe :) Po paru dniach sie przyzwyczaisz i bedzie dobrze.

 

Druga sprawa zanim sie wezmiesz za klejenie warto poczytac o akustyce pomieszczen. Zaklejenie wszytkiego co tylko sie da oraz maxymalna minimalizacja poglosu ma ses tylko w bardzo malych pomieszeniach. Walce tez trzeba w odpowienich miejscach przykleic. Poza czytaniem i teoria polecam jednak eksperymenty . . . bardzo przyda sie generator roznorakich przebiegow o roznych czestotliwosciach (+-1 Hz bo taka precyzja jest wymagana przywykrywaniu falach stojacych) oraz roznokolorowych szumow. Idealna sprawa jak bedziesz miec tez urzadzenie pomiarowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przylanczam sie do liamaka:

 

>kupilem tez tapicerski klej do gabek . . . ale zastygal po 10 minutach, max jaki wytrzymywaly moje rece w gorze to 5 min ;)

 

 

ostatnio kleilem gabki klejem tapicerskim (to taki butapren a aerozolu). jesli chwile poczekasz a potem przytkniesz juz nie oderwiesz.

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem do pianek ale w puszcze, 7 pln za iltr. Taka kisielowa konsystencja, rozowy kolor, nakladalem pedzlem. Kleil sie od poczatku ale puszczal, dopiero po 10 min trzymal mocno. Pianke z pianka to byc moze i by trzymal natychmiast ale pianke z tapeta jendak wolalem kleic tym termicznym klejem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bym zapomnial, ten tapicerski smierdzial chemia i na opakowaniu napisali zeby uzywac tylko w dobrze wietrzonych pomieszeniach i w odpowienich rekawicach ochronnych . . . a ja jeszce tego samego dnia musialem isc spac w tym pokoju ;) Ten termiczny praktycznie nie smierdzial wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze uhu robi jakies dobre tasmy klejace co by utrzymaly

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kleje robi napewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz projekt adaptacji akustycznej?

 

Ograniczenie pogłosu dla wysokich częstotliwości nie jest problemem - wystarczy zwykła gąbka. Ale im mniejsze częstotliwości tym większy problem. Masz coś na bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A skąd masz projekt adaptacji akustycznej?

 

przeczytalem ksiazke o akustyce ale w zasadze zamiast potwierdzic mnie w moich przypuszczeniach uswiadomila mi tylko jak zlozonym zaganieniem jest akustyka. Aby zrobic fachowy projekt adaptacji mojego pomieszcenia musialbym skorzystac z porad akustyka albo conajmniej pol roku poswieciec na dosyc intensywna nauke o zachowaniu dzwieku. Dlatego adaptujac swoj pokoj opieralem sie na zlozeniach z ksiazki ale poza nimi uzywalem generatorow i robilem pomiary - oczywiscie nie uchem.

 

>Masz coś na bas?

 

w kazdym rogu tubowa pulapka basowa o srednicy 40 cm oraz jenda duza pol metra srednicy naprzeciw rogu ze subem. Zastanawiam sie nad cwiercwalcami na laczeniu sufitu ze scianami.

 

Najwiekszym problemem, ktorego chyba nie przeskocze jest prawdopodobnie wezel fali stojacej na 40Hz dokladnie w moim miejscu odsluchowym. Objawia sie to tym, ze jest ok 15dB ciszej niz metr obok. Moze to byc jeszce interferencja destruktywna ale ona nie byla by az tak bardzo zalezna od miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABCSoundlab ma na swoich taki sprytny klej. Po zerwaniu zabezpieczajacego papieru widac cieniutka warstwe przezroczystej "blonki". Ale jak chwyci cala powierzchnia ustroju, to trzyma niezle.

 

liamk

Sory, na razie nie mam czasu odpisac na maila, jak tylko bede mial to odpisze. Na razie czasu tylko, zeby czasem zerknac na minute na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pali sie . . . i tak sciany nie wyburze zeby potem postawic nowa nierownolegla :) moze jeszcze pomoga te prostopadlosnienne pulapki basowe z welny i drewna. Ale dopiero jestem na etapie analizy ich budowy i zasady dzialania. Niby w necie sporo info o nich ale tak naprwde zadnych konkretow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>i tak sciany nie wyburze zeby potem postawic nowa nierownolegla :) moze jeszcze

>pomoga te prostopadlosnienne pulapki basowe z welny i drewna. Ale dopiero jestem na etapie analizy

>ich budowy i zasady dzialania. Niby w necie sporo info o nich ale tak naprwde zadnych konkretow.

 

W zasadzie, jeśli w trakcie budowy pomieszczenia nie były uwzględniane kwestie akustyki, to ciężko będzie coś z tym zrobić. Jeśli masz podpiwniczony dom z dużym pomieszczeniem, to można wybudować wewnątrz dodatkowe ściany, o odpowiednim kształcie - ale ktoś musiałby ten kształt wyliczyć. Jeżeli chodzi o wykończenie, to kumpel w reżyserce zainstalował na tylnej ścianie (za plecami realizatora) rozpraszacz Shreddera, który radzi sobie z całym pasmem. To jest 1,5 tony drewna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pisze się: rozpraszacz Schroedera.

 

A tak w ogóle, to już sam spis treści przydałby się miłośnikom poprawiania odsłuchu za pomocą kabli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W zasadzie, jeśli w trakcie budowy pomieszczenia nie były uwzględniane

> kwestie akustyki, to ciężko będzie coś z tym zrobić.

 

dokladnie, w pomieszeniach prostopadlosiennych sa nawet obliczone optymalne proporcje dlugosc/szerokosc/wysokosc, pomieszcenia o nieprostopadlych scianach zadza sie swoimi prawiami ale wszytko sie wylicza od podstaw, dobiera materialy i od poczatku buduje optymalnie. Ja mam zwyczjny pokoik mieszkalny i jestem swiadom, ze nie nie mam najmniejszych szans uzykac tego co w pozadnym studio jendak moge dosyc mocno poprawic dzwiek stosujac odpowiednie ustroje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A tak w ogóle, to już sam spis treści przydałby się miłośnikom poprawiania odsłuchu za pomocą kabli:

 

 

wlasnie te ksiazke czytalem, polecam. Niejednego aufiofila uzdrowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wlasnie te ksiazke czytalem, polecam. Niejednego aufiofila uzdrowi.

 

hi,

 

przejzalem spis tresci i jest bardzo interesujacy. jestem ciekaw czy znajdziez tam cos na temat korka, dywanikow, styropianu i marmurowych plytek pod glosnikami. mysle ze fachowe detale na te tematy (pojawiajace sie x razy dziennie) byly by brdzo interesujace dla wszystkich. Dalsze ciekawe tematy to grubosc materialow chlonacych a ich wspolczynnik absorbcji w przebiegu czestotliwosci (pozwolilo by uzmyslowic kolegom skutecznosc poniektorych ustrojow w okreslonych pasmach).

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jestem ciekaw czy znajdziez tam cos na temat

>korka, dywanikow, styropianu i marmurowych plytek pod glosnikami

 

dywaniki i styriopany sa, marmury pod glosnikami po czesci tez.

ksziazka fantastyczna, xajas kupuj bez zastanowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mi sie przyponialo. . . najlepsze w necie co znalalem o akusyce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na poczatek warto przeczytac Acoustic FAQ zeby poznac podstawy a potem Acoustics Discussion i watek "Paul's STUDIO BUILD DIARY" ma chyba pare tys. wpisow ale warto zaliczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

żeby nie było że zadałem pytanie i sobie poszedłem:)

to powiem czym sobie poradziłem.

no wiec trzeba patrzeć za klejami polimerowymi ,one w zasadzie powinny rozwiązać problem.

w zasadzie bo np. z klejem firmy- tytan- miałem problemy z klejeniem 40 centymetrowej szerokości półwałków na suficie natomiast tynki i glazure na ścianach bocznych kleił bezproblemowo,co do sufitu też sobie poradziłem:)

klej nazywający się styropian glue firmy dragon(castorama) sufit załatwił na cacy i nawet dośc szybko nie trzeba było pólwałków wspierać niczym i człowiek mało sie spocił trzymając ręce halt:)

oj cięzkie jest życie melomana:)

jeszcze takie spostrzeżenie przy klejeniu dużych płaszczyzn warto jedna podkleić tą tasmą obustronną panel (mocno ułatwia ustawienie) a jak panel juz ma chęc odpaśc to jest po zawodach klej wiaze szybko i nie puści.

co do -uhu-

wszystko by grało tylko pudełko wielkości 10 cm(a tubka jest mniejsza) kosztuje 8 zeta a ja potrzebowałem około 4 litrów-poszedłbym z torbami:)

litr dragona kosztuje 12 zeta

no i tyle by było w temacie.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fubb

A jakie ustroje akustyczne posiadasz ? Interesuja mnie szczególnie te półwałki ćwierćwałki. Bo rozumiem że to nie jest ABCsoundlab ?

 

Liamk

I jakie pułapki w końcu zrobiłeś ? Użyłeś wełny mineralnej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio pare rzeczy sobie przykleiłem. Dobry do tego scelu jest uszczeln iacz akrylowy. zastyga powoli ale nie trzeba przytrzymywać trzyma sie sam do momenty zastygniecia wiec łatwo coś poprawić zanim zaschnie. po zaschnieciu tez jest elastyczny i nie wchodzi w reakcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>I jakie pułapki w końcu zrobiłeś ? Użyłeś wełny mineralnej ?

 

tyle sie naczytalem o szkodliwosci/obojetnosci welny mineralnej, ze jednak zdecydowalem sie jej nie uzywac. Pulapki zrobilem tubowe wg. przepisu z ksiazki Altona Eversta + to co doczytalem w necie. Zrobilem o roznych srednicach i pomierzylem i w sumie przy srednicy 40 cm pochlanianie zaczyna sie juz 50 Hz i wynosi ok 10 sabinow , przy 100Hz 15 sabinow, potem spada do dziesieciu i jeszcze jet malutka gorka przy 500 Hz.

Ustawienie 4 takich w kazdym rogu daje juz nie tylko mierzalne efekty ale tez wyraznie slyszalne, oczywiscie na kozysc.

 

Teraz kombinuje co by tu walnac na sciane boczna (bo one robia mi fale stojaca na 40Hz, a siedzie dokladnie w wezle), musze zrobic cos o wspolczynniku tlumienia najlpiej blisko 1 zestrojone na 40 Hz :))) to bedzie pewnie jakas rezonansowa pulapka ale nie rezonator helmholtza bo raczej nie zmiescil bym go do pokoju jesli mial by byc zestrojony na 40 Hz.

Generalnie powyzej 100Hz stosunkowo latwo mozna zapanowac nad akustyka pomieszczenia ale ponizej tego 80 Hz dlugosc fali jest juz tak duza ze ustroje poprostu musza byc ogromnych rozmiarow :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę droga ta książka. Czy jest napisana przystępnie ?

Możesz w kilku słowach opisać co pisze w temacie: Włókno szklane - płyty 224 ??

 

Z jakiego materiału masz pułapki basowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk

 

Czy byłaby możliwość odpłatnego wykonania ksero tej książki, o której wspomniałeś?Oczywiście o ile nie jest to zbyt duży kłopot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kurcze trochę droga ta książka. Czy jest napisana przystępnie ?

 

tak, jendak trzeba miec jakies tam wiedze techniczna i wyobraznie zeby ja w pelni zrozumiec.

 

>Z jakiego materiału masz pułapki basowe ?

 

siatka, material, sklejka, pilsnia oraz gesta pianka poliuretanowa

 

>Możesz w kilku słowach opisać co pisze w temacie: Włókno szklane - płyty 224 ??

 

zeskanuje i wysle na maila

 

>Czy byłaby możliwość odpłatnego wykonania ksero tej książki, o której wspomniałeś?

 

700 stron, skanowanie calosci zabierze za duzo czasu a co do ksera takiej ilosci + wysylka to pewnie wyjdze podobnie co za ksiazke w sklepie. Jak dobrze poszukasz to mozna ja dostac za 100 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk

 

Dziękuję za zainteresowanie.Nie wiedziałem,że książka jest aż tak gruba - kserowanie nie ma sensu.Mógłbyś jeszcze podać pełen tytuł książki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tam za 103 pln

 

Podręcznik akustyki

F. Alton Everest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.