Skocz do zawartości
IGNORED

panele akustyczne -czym kleić?


fubb

Rekomendowane odpowiedzi

>Dzięki liamk !

 

a dostales ?

wyslalem na maila z twojego "o mnie" ale demon pocztowy zwrocil info ze nie moze wyslac.

Jak dostales to fajnie a jak nie to napisz do mnie maila na [email protected] z jakiejs innej skrzynki niz ta co masz w "o mnie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odświeżam temat, mam podobne pytanie, ale z warunkiem dodatkowym ;)

 

Zależy mi na przymocowaniu piramidek z pianki/gąbki na ścianie (malowana, bez tapety) ale w taki sposób, by w razie czego można ją było usunąć nie niszcząc jej, ani ściany (nie moje mieszkanie). Taśma dwustronna nie sprawdza się wcale (nie próbowałem tych bardziej profesjonalnych, np. do luster) - panele wiszą góra 10 minut, a są małe (50cm x 50 cm). Chętnie zatem użyłbym kleju, ale niekoniecznie takiego "na amen" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na farbach, ale być może jest to "kredówka" jak mówisz - powierzchnia jest gładka i nie zostawia śladów na palcach po potarciu. Z taśmą jednak problem jest taki, że nie trzyma się w ogóle pianki - ściany trzyma się całkiem nieźle, aż ciężko ją zerwać (odchodzi częściowo z farbą). Pianka odpada a taśma zostaje na ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Piterson

 

podklej gąbkę kawałkiem gumy na butapren (gumę możesz łątwo dostać np w wulkanizacji - używają jej do łatania dętek). Taśma będzie dobrze się trzymać ściany i wcześniej przyklejonej gumy. Warto tylko wcześniej przemyśleć miejsce przyklejenia ustroju.

 

Jak rozumiem ściany masz pomalowane zwykłą emulsją (to co josef nazywa "farbą kredową"?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>podklej gąbkę kawałkiem gumy na butapren (gumę możesz łątwo dostać np w wulkanizacji - używają jej

>do łatania dętek).

 

Hmmm... pomyślę o czymś podobnym. Czy jednak butapren nie zniszczy pianki?

 

>Jak rozumiem ściany masz pomalowane zwykłą emulsją (to co josef nazywa "farbą kredową"?)

 

Prawdopodobnie coś w tym stylu, jak pisałem wcześniej nie znam się na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Piterson, 1 Sty 2007, 14:09

>Hmmm... pomyślę o czymś podobnym. Czy jednak butapren nie zniszczy pianki?

 

W dużej mierze zależy od Ciebie. Przede wszystkim trzeba mieć to na uwadze że w takim przypadku oderwanie gumy przyklejonej butaprenem do gąbki bez uszczerbku dla gąbki będzie niemożliwe. To za mocne wiązanie.

 

Można natomiast przyklejoną w ten sposób gąbkę oderwać bez jej uszkodzenia, ale uszkadzając delikatnie ścianę - nożem podważasz taśmę przylepną obustronną (oderwiesz farbę z niewielką ilością gipsu). Naprawa takiego uszczerbku w ścianie jest banalnie prosta dla każdego amatora - szpachelka z gipsem i po sprawie. Naklejone placki z gumy nie powinny być większe niż 3cm x 3cm i zbyt gęsto ułożone. IMHO to najlepsze, najłatwiejsze rozwiązanie (ja łatwiejszego już nie znam)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcje!

 

A ja mam taki pomysł jeśli chodzi o mocowanie różnych ustrojów do różnych powieszchni.

Zamiast np. zastanawiać się jaki klej do jakiej powierzchni i czy klejmy do farby kredowe czy emulsyjnej można zrobić tak, kupić płyte meblową, ale taką cienką jaka jest używana do robienia tyłów w szafach. Ma ona około 3mm grubości. Jest tania, łatwo dostępna i myśle że przyklejenie do niej gąbki nie będzie problemem bo nawet przy klejach które długo schnoł można poprostu położyć na ziemi i zostawić na klika godzin. Do klejenia powinien wystarczyć jakiś zwykły wikol, który też jest tani i łatwo dostępny. Potem taki elemen można za pomocą kołków rozporowych i wkrętów poprosty przykręcić do ściany czy sufitu.

 

Jest jeszcze jeden plus jak okaże się że będziemy musili zdjąć lub przewiesić w inne miejsce nasz panel to zostaną na ścianie tylko dziury, które jest stosunkowo łatwo zagipsować i pomalować. Natomiast przy próbie odklejania takiego ustroju przyklejonego bezpośrednio do ściany mamy dwie możliwości:

 

albo farba odejdzie i zostanie na gąbce,

albo część gąbki zostanie na ścianie

Przy obu wariantach mamy zniszczoną i gąbke i ściane.

 

Co o tym myślicje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>meblową, ale taką cienką jaka jest używana do robienia tyłów w szafach.

 

tzw. plyta pilśniowa.

Sposob mocowana "na pilsni" jest jak najbardziej OK. Sam tak chcialem podobnie montowac tylko ze naklejajac panel z piramidami (moje to 200cmx140cm) na rame z mdf'u a nastepnie wieszac na kolkach rozporowych . . . ostatecznie jednak przykleilem i wyglada to tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tuby w rogach to pulapki tubowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta meblowa bywa dosc klopotliwa. po pierwsze duze powierzchnie - u mnie bylo to 250x125 lubia sie odksztalcac, dlatego wymagaja mocowania do sciany w wielu punktach. po drugie - ze wzgledu na spora mase plyty trzeba uzywac dosc masywnych wkretow i kolkow, a takie po demontarzu to raczej nie zostawia 'malutkich' dziurek w scianie. i wreszcie na koniec - niektore plyty wiorowe maja bardzo intensywny zapach (na ogol malo przyjemny), ktory moze utzrymywac sie w pomieszceniu miesiacami - moja plyta smierdziala przez caly czas uzytkowania (ok. pol roku), a potem jeszcze kilka miesiecy po demontarzu, wystawiona na sień! generalnie estetyczna porazka.

 

obecnie robie tak:

 

- przycinam plaska listewke na szerokosc panelu akustycznego,

- nastepnie do listewki mocuje tzw. uszka meblowe, najlepiej łamane. dla paneli o szer 50 cm wystarczy jedno uszko na srodku, dla dluzszych musza byc dwa.

- listewke przyklejam do panelu klejem polimerowym (nie wchodzi w reakcje z pianka, a dzieki duzej gestosci nie ma problemow z porowata powierzchnia, jedyna wada to dlugi czas schniecia). najlepiej nie kleic rowno z gorna krawedzią panelu tylko ok. 2 cm nizej - dzieki temu uszko nie bedzie widoczne znad wiszacego panelu.

I akustyczny obrazek mamy gotowy.

Pozostaje jeszcze tylko rozplanowac rozmieszczenie punktow zawieszenia na scianie, i mozna wieszac 'obrazki'. Pianki sa lekkie, wiec do ich powieszenia wystarcza malutkie gwozdki, ktore nie zostawiaja praktycznie sladu po wyciagnieciu ze sciany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi też sie podoba ten pomysł z wytłumianiem pokoju.

1. Prosze o ady jak go wytłumić, na których ścianach potrzebne są najbardziej te panele aukustyczne, zależy mi żeby dobrze wytłumić jak najmniejszym kosztem (jesli da sie pogodzic).

2. Gdzie najlepiej kupowac te panele; gdzie jakie na jakie sciany; co polecacie?

3. Ile bedzie mnie kosztował ten interes?

Mój pokój ma około 20 m2, wszystkie ściany murowane,tynkowane, szpachla i biała emulsja

A gdyby zamiast kupować te wielkie arkusze płyty pilśniowej 3mm nie lepiej byłoby wyciąc cienkie listewki na szerokośc ściany i przykleic z góry i z dołu paneli aukustycznych (u mnie sciana ma 3metry wiec trzeba podzielic).

4. Co zrobic z regałem; ma wysokośc 195cm a do sufitu brakuje ok.50cm.

Czy te panele występują tylko w kolorze czarnym lub szarym; nie ma białych?????

 

Prosze o dyskusję, porady, pomysły

 

Oto mój pokój:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie (chyba), dzięki wszystkim za rady :)

 

Jak pisałem wcześniej taśma dwustronna doskonale trzyma się ściany, ale pianki wcale. Kupiłem więc malarską taśmę PCV, jest ona dość gruba i ma małą fakturkę - w każdym razie nieźle trzyma się taśmy obustronnej. Okleiłem zatem panele dookoła paskami taśmy PCV za pomocą kleju polimerowego, po czym do tych pasków dokleiłem obustronną i na ścianę ;) Jak spadną, to się już wnerwię, póki co nieźle się trzyma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dominion

 

Przede wszytskim napisz na jakiej podstawie uwazasz, ze wytlumienie pokoju wogole jest ci potrzebne. Co dokladnie jest nie tak - np. poglos, dziury w pasmie, dudniacy bas itd...

 

Generalna zasada jest taka, ze sciana za kolumnami powinna byc wytlumiona, natomiat ta za plecami sluchacza ma raczej dzwiek rozpraszac. W twoim przypadku wypelnienie regalu ksiazkami powinno zalatwic sprawe przedniej czesci pomieszczenia i dodatkowe ustroje w tym miejscu juz nie beda potrzebne. Tym, ze brakuje 50 cm do sufitu sie nie przejmuj - wytlumienie nie koniecznie musi obejmowac calej sciany, czesto wystarczy nawet metrowej szerokosci pas na wysokosci glowy. Jezeli sciana za miejscem odsluchu (kanape dobrze byloby troche wysunac do przodu) jest zupelnie pusta mozesz tam umiescic kilka paneli akustycznych typu 'piramidka'. Na bocznej scianie zawies troche obrazkow lub innych bibelotow, a sciane okienna wystarczy wyposazyc w dluga firane i jakies grubsze zaslony (mozna ulozyc je w fale).

Tyle jesli chodzi o wskazowki ogolne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziur w pasmie tylko nie zauważyłem. siedząc na srodku kanapy nie słychac basu; jest jego multum w dzwiach wejściowych i w kancie kanapy z prawej strony.

A jaki wplyw ma dywan lub wykładzina? Może wymieniając go bedzie lepszy efekt. Dodam że podłoga to parkiet z drzewa olchowego cyklinowany, lakierowany -jesli to ma znaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też taki problem z basem po przeniesieniu się z 36m2 do 14m2 i dopiero walce z gąbki umieszczone w rogach pokoju wygoniły niskie na środek. Też półwalce pomogły basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10452-100000592 1170308526_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że te walce są pełne w środku?????????????

Na alegro jest tylko cos takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) -oto chodzi?

A miedzy tymi walcami, czyli najlepiej całą ściane za kanapą wykleic panelami?????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.