Skocz do zawartości
IGNORED

Granit, kolce, czy jedno i drugie?


procol

Rekomendowane odpowiedzi

Co pod kolumny podlogowe? Sprzedawca w sklepie powiedzial, ze kolce niszcza podloge i ten sam efekt mozna osiagnac podkladajac plyte granitowa. Fakt, ze plyta wyglada ladnie, plyte tez latwiej splanowac niz 4 kolce :-). Nie chce stawiac kolcow na parkiecie, moze wiec idealnym rozwiazaniem byloby postawienie kolcow na plycie granitowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce na granicie to dobry pomysł.

Najlepiej wkrecić je w granit ostrami do góry (lub po prostu położyć ostrzami do góry), tak by wchodziły w panewki przytwierdzone do kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej przytakować (blue tac lub coś podobnego) do płyty granitowej i dociążyć od góry

więcej w wyszukiwarce, temat był już nie raz i nie dwa

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

a z czasem (jeśli chcesz inwestycję rozłożyć na etapy) kolce pod spód miedzy płytę a podłogę - ostrzami w dół ;) - jeśli obawiasz się o podłogę użyj np. Soundcare Superspikes (na zdjęciu) po trzy na podstawę, one mają same z siebie ostrze w dół (natomiast stopki pod sprzęt mają ostrze w górę)

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pps. zdjęcie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogi nie niszczą kolce z podkładkami. Masz kaprys (i pieniądze) - kup "zintegrowane"; nie masz (czegokolwiek z powyższych) - kup lub zamów "klasyczne", możesz przy okazji osiągnąć świetny efekt wizualny.

 

A granit swoją drogą, koniecznie - "nagrobki" nie są tylko po to, by nie niszczyć podłogi. W moim przypadku wpływ na dźwięk był dużo lepszy, niż po zainstalowaniu kolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>procol

 

tu jest watek ktory cie z pewnoscia zainteresuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sa rozne szkoly i teorie na ten temat a po lekturze tego watku na pewno ktoras bedzie ci najblizsza :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawiłem sobie 3 cm cokoły z granitu pod moje standy które, są już dociążone i mają kolce(ważą co najmniej po 25 kilo). Efekt brzmieniowy jest zachęcający (znacznie lepsze wysokie, oraz lepsza kontrola i dynamika basu). Niestety jest jeden efekt uboczny. Granity bezlitośnie obnażyły nierówność mojej podłogi(nie najlepiej położona klepka) więc stabilność kolumn faktycznie się pogorszyła. Myślałem nawet, żeby przykleić standy blue-tackiem do granitów i dokupić pod spód podklejane regulowane kolce. Jednak istniej ryzyko, iż efekt brzmieniowy pójdzie w niepożądanym kierunku. Dublowanie kolców też nie wchodzi w grę, bo kopułka będzie za wysoko. Okazało się, że winowajcą jest mój stary dywan, na którym stoją standy,i na którym nie da się efektywnie wypoziomować cokołów . Na gołej podłodze można to zrobić dość prosto przy użyciu cieniutkich podkładek z korka i wtedy całość stoi całkiem porządnie. Tak więc zamiast inwestować 180 zeta w kolce VAP-u kupię jakiś tani małydywan w IKE-i albo Castoramie, a starego śmiecia wywalę.

I jeszcze jedno. Wydaję mi się, że w wypadku stawiania kolców na granicie, powinno się po kolcami używać podkładek, najlepiej od spodu tłumionych gumą. Gdy standy stały bezpośrednio na dywanie, przy odtwarzaniu muzyki i dotknięciu standu ręką trudno było wyczuć jakiekolwiek drganie... teraz drgania są wyczuwalna. Oczywiście jest to efekt wspomnianych problemów ze stabilnością, ale pewnie kontakt ostrego kolca z granitem też robi swoje. Nie wiem tylko, czy te fakty nie wpływają też na wspomniane przeze mnie ożywienie dźwięku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procol

 

Testowałem wersję, w której moje standy były przyklejone blue tackiem do granitów a te stały bezpośrednio na dywanie i efekt był taki sobie... bas był mocny, ale za bardzo podrasowany, dźwięk był generalnie zbyt ciemny i pogrubiony, stereo się pogorszyło. W wypadku podłogówek można pomyśleć o ich bezpośrednim przytwierzeniu do cokołów, które będą stały na kolcach. taki patent stosowany jest np. w tańszych podłogówkach Totema (patrz wakacyjny nr Hi-FiiM) z tym, że tam cokoły są z MDF. Jeśli twoje kolumny mają firmowe, sensowne kolce i nie masz dużych problemów z nierównością podłogi, to zestawienie: kolumna+kolce+podkładki+płyta granitowa wydaje się sensowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet jest ulozony tak sobie, ale podkleje cokoly na rogach grubym, naturalnym filcem, ktory sie ulozy i musi byc rowno.

Procol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało podłączę się do wątku...

 

Mam dylemat dotyczący ustawienia kolumn VA Bach. Słyszałem, że są one dość wymagające pod tym względem i wydaje się to potwierdzać. Na razie kolumny stoją na firmowych kolcach i podkładkach pod nie, na podłodze typu panele. Mimo maksymalnego możliwego odsunięcia od tylnej ściany, bas jak na mój gust trochę szaleje (słaba kontrola). Czy dociążenie kolumn piaskiem pomoże? Zamierzam zrobić to w sposób zasugerowany przez xajasa - w plastikowym worku, bo szkoda zniszczyć takie piękne skrzynki. Czy poza takim dociążeniem warto rozglądać się za płytami granitowymi/marmurowymi itp.? Kolumnę ustawić wtedy kolcami na płycie, czy płytę na kolcach na podłodze?

 

Wiem, że temat wałkowany, ale co człowiek to opinia i pomysł, a ja po przewertowaniu właściwych wątków wiem tyle co na początku a może nawet jeszcze mniej... Może ktoś ma praktyczne doświadczenia z podłogówkami i zechce podzielić się nimi?

 

Pozdrawiam,

Olo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bas jak na mój gust trochę szaleje

 

jesli eksperymenty z roznymi ustawieniami nie pomogly, to nastepnym srodkiem ktory bym wyprobowal to przytkanie otworu BR gabka.

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas, 6 Wrz 2005, 14:20

 

>>bas jak na mój gust trochę szaleje

>

>jesli eksperymenty z roznymi ustawieniami nie pomogly, to nastepnym srodkiem ktory bym wyprobowal to

>przytkanie otworu BR gabka.

 

Myślałem o tym, ale mam cichą nadzieję, że dociążenie kolumn piachem z gdyńskiej plaży rozwiąże mój problem. Zastanawiam się tylko czy iść dalej (płyty dociążające, cokoły, etc.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Olo78

Pozwole sobie wtracic swoje trzy grosze,

a wiec podloga panelowa jest podloga tkz. plywajaca i w zwiazku z tym nie jest zwiazana z podlozem. Moze sie zachwywac jak pudlo rezonujace i tutaj widze zrodlo twoich problemow. Dociazenie kolumn pewnie poprawi dzwiek ale ja uwazam ze najlepszym rozwiazaniem bedzie postawienie kolumn na solidnych i grubych plytach kamiennych. Dopiero po tym mozna dalej eksperymentowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszecisze

 

Wtrącaj się jak najczęściej - cenna uwaga. :-) Zakładam plan - najpierw dociążenie, później płyty pod. Cały czas zastanawiam się tylko a propos płyt jaki jest wariant optymalny dotyczący ich kontaktu z podłożem i z pudłem kolumny.

 

Pozdrawiam,

Olo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na podlodze mozajke debowa, ktora jest przyklejona do podloza klejem. Bezposrednio na niej leza granitowe plyty grubosci okolo 3 cm (nie pamietam dokladnie) a na plytach stoja kolumny na kolcach. W moim przypadku wlasnie tak jest dobrze.

 

Wariant z plytami ma jedna wade, zeby go sprawdzic trzeba plyty zamowic i za nie zaplacic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca trzeba je kupic... Mozna przytachac do domu dwie plyty chodnikowe. Jesli bedzie ok, to zamowic granit.

 

Procol

 

P.S.

Co to za gow...ane potworki w samolocie co jakis czas przyslaniaja ekran? Da sie to zablokowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Myślałem o tym, ale mam cichą nadzieję, że dociążenie kolumn piachem z gdyńskiej plaży rozwiąże mój problem. Zastanawiam się tylko czy iść dalej (płyty dociążające, cokoły, etc.)

 

>Zakładam plan - najpierw dociążenie, później płyty pod. Cały czas zastanawiam się tylko a propos płyt jaki jest wariant optymalny dotyczący ich kontaktu z podłożem i z pudłem kolumny.

 

to sie po niemiecku nazywa w doslownym tlumaczeniu "zakladanie koniowi uprzezy przez dupe"

 

to mi bardziej wyglada na "zabawe w audiofilizm" (cos trzeba robic) niz zwalczanie konkretnych problemow, gdyz ja w takiej sytuacji zanim bym zaczal pustoszyc loalna piaskownice tudziez taszczyc plyty chodnikowe do domu, wsadzilbym dwie gabki do mycia naczyn do dziury BR i sprawa sie zalatwila.

 

BTW odizolowanie od podlogi przez dodatkowe plyty/piasek itd. zredukuje co prawda rezonanse obudowy, ale w zakresie nie majacym nic wspolnego z nadetym basem!!!

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam xajas, przesadzasz... Otwory bassrefleks to sobie skarpetami jeszcze dzisiaj zatkam, chodziło mi tylko o to, że i tak planowałem dociążenie kolumn piachem (nie tylko ze względów odsłuchowych, ale również bezpieczeństwa... kota ;-)) A że piasek z Gdyni - cóż, stamtąd pochodzę, więc przy okazji kawałek rodzinnej ziemi będę miał w woreczku ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiano.

 

BTW. dwa tygodnie temu bylem w Polsce na urlopie i zastanawialem sie nad po czesci katastrofalnym stanem chodnikow. teraz juz wiem gdzie te plyty chodnikowe znikaja :-))

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procol:

>Teo, zastosowales i granit, i kolce, czy tylko granit?

 

Mam i granit, i kolce. "Odjęcie" granitu daje jednoznacznie negatywny efekt, a wersji "granit bez kolców" nie testowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo78,

skorzystaj z wyszukiwarki, rozpisałem sie sporo o efektach wypełniania komór w VA Mozart piaskiem.

Napewo warto ustawić też, te kolumny na solidnej płycie granitowej, moje mają 40x50x5cm (były mierzone pod aktualne kolumny). Jeśłi nie masz wykładziny na tych panelach, warto pod płytę dać jakiś materiał (cieniutki) - po pierwsze nie poryszujesz paneli, po drugie odsprzęglasz tąpłytę od desek. Nie przesadzajcie ze zbyt grubymi filcami itp. ponieważ to co na tym ustawicie będzie pływać jeśli przesadzicie.

 

Zwróć też uwagę na odległość od bocznych ścian, tu też trzeba trochę luzu. Jeśli mimo wszystko bas będzie zakrywał resztę pasma , będziesz musiał ten zakres wytłumić - nie skarpetkami :) tylko ustrojami na ścianach (pewnikiem bocznych) które pochłoną midbas. Panele typu 1x0,5x0,1m z rockton`u - wełna minerlna rockwool`a. Sporo zabawy z akustyką pomieszczenia, ale jak już wyjdzie , jaki to daje efekt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, jak już dajecie płyty granitowe to na nich kolumny raczej na kolcach. Postawienie kolumny podłogowej na takiej płycie luzem (bez kolców) może dać efekt przesadnego wmocnienia basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PMD - zgadzam się i tak mam.

Ponadto jeszcze między płytą a podłogą dałem malutkie kolce gumowe Standmaxu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4257-100003634 1170274251_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

‘Granit, kolce, czy jedno i drugie’ – dość długo słuchałem przeważnie w 2 ustawieniach:

 

1. Stand->kolce->podkładki filcowe,korkowe,gumowe->granit->podkładki filcowe,korkowe,gumowe i bez podkładek. Brzmienie spotęgowane większą ilością dolnych rejestrów, jednak nie zawsze in plus.

 

2. Stand->kolce->podkładki filcowe, korkowe, gumowe->podłoga.

Mniejsza ilość basu za to stwierdziłem lepszą jego kontrolę.

 

Poza tym, na próbę postawiłem standy na 2 cieńszych płytach granitowych, oddzielonych wartwą korka i okazało się, iż jest to najlepsze dla mnie rozwiązanie łączące pozytywne cechy wymienione powyżej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko uważnie przeczytałem i mam jedno pytanie.

 

Mam kolumny kody na oryginalnych kolcach ustawione na podłodze panelowej - dźwięk jak dla mnie bardzo dobry. Problem mam z subwooferem. Jest to duży sub kody SW-15A. Stoi bezpośrednio na panelach na czterech oryginalnych nogach ( nie kolcach ). Przy niektórych dźwiękach ( częstotliwościach ) zbyt mocno przeciąga. Nie wiem czy to wina sub-a, czy np. jeżeli odizoluje go od podłogi lub zastosuje kolce to coś pomoże.

 

Z góry dziękuje za ewentualne propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.