Skocz do zawartości
IGNORED

Sens przeróbki mp3 na pliki audio?


Pablo232323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Od jakiegos czasu zaczeło mnie trapić pewne zagadnienie. Próbowałem najpierw przeszukac forum i zorientować sie czy czegos podobnego nie bylo, jednak nie znalazłem wyczerpujących wiadomości na ten temat.

A mianowicie, nie jestem zbyt zamożnym człowiekiem i nie zawsze stać mnie na kupno oryginalnych płyt z ulubioną muzyką. Dlatego (pewnie jak wiekszość) korzystając z internetu urzywam programów p2p do pobierania muzyki z sieci. Z tym że najczęściej sa to pliki w formacie mp3 (niby zbliżonym jakoścowo do CD). W takim wypadku grać z komputera przy kiepskiej karcie dzwiekowej to chyba troche nie bardzo? Pomyślałem, czy opłaca sie i czy jest sens przerabiać pliki mp3 na tracki audio (tak zeby byly czytane przez odtwarzacz CD - wiadomo:).

Jak duże są straty podczas takiej operacji? Jakimi najlepiej programami to robić? Czy ktoś w ogóle praktykuje takie rzeczy?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W takim wypadku grać z komputera przy kiepskiej karcie dzwiekowej to chyba troche nie bardzo?

 

niebardzo

 

>Pomyślałem, czy opłaca sie i czy jest sens przerabiać pliki mp3 na tracki audio

 

jesli chcesz je odtwarzac na stacjonarnym CD to nie masz innej mozliwosci

 

>Jak duże są straty podczas takiej operacji?

 

nie ma strat jakosci przy konwersji z mp3 do cd-audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przegraniem z mp3 na standard cd nie ma żadneg problemu,jakość tez będzie kiepska jak na mp3 przystało.W porównaniu do oryginałów będzie trochę ciszej ....Generalnie po co kombinować,jak już musisz przegrywac to z pełnowartościowych jakościowo żródeł.Miej jednak świadomośc,że to proceder raczej niegodny audiofila:)Osobiście mam pare przegrywek,ale używam ich w samochodzie,bo szkoda mi rysować oryginałów,a w warunkach "jezdnych" tego się nie uniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce odtwarzac muzyke na stacjonarnym odtwarzaczu cd od mojego zestawu. Pozatym mam wrazenie ze bez przerobki samo mp3 z kompa brzmi lepiej niz po, odtwarzane w cd?! Moze to zle robie albo kiepskim programem? Uzywam po prostu Nero?! Jaki jest dobry program do takich operacji? Moze to jeszcze zalezy od jakosci nosnika cdr?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo232323

 

> Moze to zle robie albo kiepskim programem? Uzywam po prostu Nero?!

 

No na moje to program tu niema nic do tego, bardziej nagrywarka by mogła psuc jakos dzwieku =] a co do tego przegrywania to tez patrz jaką mp3 ma jakość ! Mozna miec mp3 w dobrej jakosci a mozna miec w słabej z szumami. Wiec jak ściagasz mp3 np Pink Floyd - Money to ściagaj tą co więcej zajmuje ! Ta co więcej zajmuje na na 100% większa jakosc niz ta co np zajmuje 2,0 mb =] Ściagnij taką co ma 2,0 mb mp3 a taką co ma 5,0 mb mp3 i przesłuchaj je to odczujes róznice ( ten sam tytuł )

 

Pozdro.. =]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z poprzdnikiem ... ingerencja przegrywarki i oprogramowania jest pomijalnie mała o ile nie zerowa

przyznam sie ze rowniez nagrywam na plytki muze sciagnieta z neta ... ale staram sie szukac innych formatow niz mp3 ... szukam bezstratnych tj. wave, ape, flac lub gotowe obrazy plyt audio ... wg mnie to jest rozwiazanie problemu i oczywiscie zgrywam na cd by posluchac na stacjonarnym ... roznice sie czuje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarki to uzywam Liteona raczej nowego 52x nie pamietam teraz modelu bo obecnie jestem w pracy. Płyty które ostatnio próbowalem to DJ Black Vinyl Esperanzy, a to ze im wiecej zajmuje mp3 to jest w lepszej jakosci to fakt. Ale czy Nero jest dobrym programem do tego typu rzeczy? Moze sa lepsze programy, stosujace inne algorytmy nagrywania, lub nawet poprawiajace jakosc podczas nagrania? Nie wiem co bredze ale gdzies cos podobnego tu wyczytalem:) Karte dziwiekowa mam kiepska wbudowana w plyte, jakies AC97 audio, dlatego jesli juz musze tak robic to chcialbym robic w mozliwie najlepszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha kolega tu przytoczyl bezstratne formaty, wave, flac i obrazy gotowych plyt audio. Tez nad tym myslalem tyle ze nie wiem gdzie szukac muzyki w takich formatach? Czy znacie jakies dobre strony z muzyka w powyzszych formatach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo232323

 

Program niema nic do rzeczy =] Mozna przegrac Nero albo Instant DVD i to samo bedzie, to zalezy od mp3. A co do poprawienia jakosci to raczej chyba nieda rady tak zrobic. Tak samo jak masz duzy obrazek jpg. o rozdzielczosci 1600x1200 zmiejszysz go do 400x400 potem powiększysz to bedą same kwadraty. Tego sie nieda poprawic ( ja przynajmniej tak mysle) =] Wiec poświęc troszke więcej czasu i pościagaj mp3 lub wave w większych rozmiarach a odczujes róznice napewno =] niedaj sie kusic na to ze jak ma 2 mb to szybciej sie ściągnie i bedzie to samo bo bedzie podczas muzyki pewnie strzełało i szumiało a to niejest przyjemne gdy sie głosno słucha, wiec bardzo ci radze poświęc troszke wiecej czasu i ściągnij te mp3 o większych rozmiarach.

 

Pozdrawiam =]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo232323

 

Raczej niema takich stron bo to raczej nielegalne(chyba) =] ja ci proponuje program eMule , wolno ściaga ale za to nieściaga wirusów, co do Kazy to odradzam na maksa =] 1 dzień i komputer pod panowaniem wirusów =]

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągajcie pliki w formacie flac i ape lub obrazy płyt np. iso, nrg. Tylko to się nadaje do zgrywania na CD.

 

Skąd?

Z eMule (mniej na Torrencie). W wyszukiwarce eMula (globalny serwer) wpiszcie flac - powinno od strzału wyskoczyć kilkaset pozycji. Na ogłół jest to muzyka Jazzowa i poważna, rzadziej rockowa/metalowa.

Po repertuarze widać słuchacze jekiego rodzaju muzyki mają bardziej wyczulony słuch :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie płyt z mp3 lub z jakichkolwiek innych kawałków, które masz na kompie "luzem", to nie tylko kwestia dekomresji, która, w zasadzie nie powinna wnosić problemów, chyba że jakiś program ma walnięty algorytm. Są inne zagadnienia, pokrótce:

 

1) Staram się najpierw dekompresować z mp3 na wav 16/44.1 - używam do tego programu Adobe Audition, ale myślę że np. darmowy Exact Audio Copy powinien być ok.

 

2) Krok znany tylko tym, którzy otarli się o realizację dźwięku. Dość trudny, wymagający softu i trochę doświadczenia, ale bez niego ciężko się słucha całej płyty, trzeba często sięgać do gałki volume. Nazywa się to ogólnie masteringiem. Nie musisz tego robić jeśli masz komplet zgrany z oryginalnej płyty, ale jeśli masz zbieraninę, to poszczególne pliki najpewniej różnią się nie tylko jakością ale też poziomem wysterowania. Czasem mogą być też przepuszczone przez jakieś paskudztwa, które modyfikują charakterystykę częstotliwościową - będzie ciężko zrobić z tego płytę dla audiofila. Właściwie nie ma sensu się tu rozpisywać, polecam pl.rec.muzyka.bin albo Estrada i Studio.

 

3) Płyty audio nagrywam z prędkością 8x, niektórzy zalecają jeszcze wolniej.

 

Pozdrawiam

JM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha - jeśli zależy Ci choć trochę na jakości dźwięku, to musisz z góry odpuścić sobie mp3 poniżej 128 kbps, ale jeśli nie jest to jakiś ukochany wykonawca, to raczej szukaj mp3 z bitrate'm >= 192 kbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, dzieki wielkie za wszelkie info. Widze ze takie cos do konca nie ma sensu. Bede jednak staral sie sciagac dobre kawalki mp3 i ewentualnie poszukac formatow flac, ape, wave, czy obrazow płyt, moze cos sie wyszpera:) Innym rozwiazaniem moze okazac sie zakup odtwarzacza dvd, ale to nie ta sama jakosc - wiadomo. Chociaz niektore slyszalem ze dosc dobrze dekoduja mp3.

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Osobiście widzę dużą różnicę pomiędzy odtwarzaniem plików mp3 z komputera w porównaniu do tych samych utworów przetworzonych na normalny format audio-CD. Przede wszystkim jest zdecydowanie głośniej. Pewnie jest to kwestia interconektu (na korzyść odtwarzacza CD). Stąd zapewne zauważalna poprawa dźwięku, ponieważ aby przyzwoicie nagłośnić pomieszczenie odsłuchowe (salon ok. 30mkw.) muszę potencjometr głośności przekręcić zdrowo w prawo a to niechybnie wywołuje zniekształcenia dźwięku. Dlatego też cokolwiek ściągnę z netu natychmiast przetwarzam na CD-audio. Choć gdyby było mnie stać to nie wahałbym się zakupić oryginalnego albumu CD. Niestety jest inaczej i trzeba sobie radzić w inny sposób.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden drobiazg: nagrywając audio ustaw prędkość nagrywania na minimum! Różnica (nawet przy przegrywaniu mp3 na audio!) może być wyraźnie słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Viniu

 

Powiem ci ze u mnie jest odwrotnie! Z kompa plik mp3 gra glosniej i zdecydowanie lepiej niz po przerobce na cdaudio! Z tad tez moje pytanie na forum czy jest sens przerobki mp3 na tracki audio. Poczatkowo myslalem ze cos zle robie, jednak koledzy juz mnie troche uspokoili:) Nie mam pojecia czy ma na to wplyw interkonekt?! W kazdym razie moj to DIY na Klotz LaGrange + wtyk Neutrick, a cd CA Trac 1.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Osobiście widzę dużą różnicę pomiędzy odtwarzaniem plików mp3 z komputera

> w porównaniu do tych samych utworów przetworzonych na normalny format audio-CD

 

kwestia jakosci wyjscia analogowego slabej karty dzwiekowej VS lepsze wyjscia w odtwarzaczu stacjonarnym

 

>Przede wszystkim jest zdecydowanie głośniej. Pewnie jest to kwestia interconektu

> (na korzyść odtwarzacza CD).

 

jest to kwestia poziomu sygnalu a nie kabla :)

 

co do predkosci nie radze nowych plyt cdr na nowych nagrywarkach nagrywac na minimum. Optymlne predkosci to miedzy 8-16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu kto slucha muzy z kompa (ale na jakiejs rozsadnej karcie typu audigy1/2 + drivery kx + foobar + asio )

polecam zakup interkonektu

Sam mialem najpierw zwykly kabelek, potem juz lepszy typu profigold, a teraz mam robiony typu diy na bazie lagrange

Za kazdym razem czuc roznice i naprawde warto-polecam diy z allegro -zrobi wam na zamowienie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpc-hub.no-ip.org

Bardzo dobry HUB DC. Tylko muzyka w przyzwoitej (mpc) i dobrej (flac, ape) jakosci. Bardzo duzo mozna znalesc i co najwazniejsze niezle transfery.

 

Czy ktos moze mi wyjasniec dalczego tak jest.}

Mp3 192kbps nagrywam na plyte, potem wypalona plyte audio zrzucam do wav i kompresuje ape.

Logicznie bitrate z tak nagranej plyty powinien byc ok 192, a jest np 650. Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo

bardzo dziwne, ja nie wierzylem znajomemu, ze po przerobce MP3 sciagnietego z netu na CD audio programem Nero bedzie poprawa. Sciagnalem troche Black Sabath w MP3 i sluchalem na odwarzaczu uniwersalnym APEX ktory czyta wszystko. Potem przerzucilem te plyte na format CD audio i puscilem na Apexie. Roznica na korzysc CD Audio byla ogromna. Gladziej, przestrzenniej. Z MP3 ostro, dziek wywalony do przodu bez glebi. Nie wiem dlaczego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos o tym wspomnial bo nie czytalem calego watku, ale przy nagrywaniu plytki audio cd wazna jest rowniez predkosc nagrywania, im mniejsza predkosc tym lepiej nagrana plytka, mniej szumow, trzaskow itp..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ja wiem to pliki mp3 są zdrowo okrojone , były to kiedyś wave ale ktoś je zamienił na mp3 i okroił i w ten sposób utracił informacje no ale zyskał napewno miejsce na dysku . Czyli mp3 zamieniać na wave przez te różne programy nie ma sensu , to co nagrasz przez nero napewno nie bedzie się różnić od mp3 jaką ściągnełeś!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem takie APE jak powyżej spod ręki superpiki ktoś zassie i rodzi się teoria o kiepskim brzmieniu bezstratnych formatów.

Ale ja nie o tym. Program do przeróbki mp3 na wav jest dość istotny. Sam proces mimo,że jest zwykłym "rozepchaniem" jest mocno skomplikowany, polecam Foobar2000, jako nieliczny radzi sobie z przesterowaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie troszke "wyprostuję":

1. Nero , jak i inne programy ma tzw. "swój algorytm rekompresji" i ma to istotny wpływ na róznicę jakości CDDA a mp3 (juz nie wspomnę o funkcjach edycyjnych audio , przed nagraniem - kliknijcie prawym na takim mp3 w nero przed samym nagraniem i pobawcie sie opcjami)

 

2. tak samo nie do konca jest prawdą z jpg (owszem strata jakości jest rekompresja w dół i w gorę) , ale tutaj dośc podobnie , ja np. w Nero ( każdy program potrafi "swój silnik mieć")

 

...to tyle skrótowo ( no i oczywiście ciężko z gorszego zrobic lepsze, ale w ograniczonym zakresie to mozliwe). ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, foobar2000 jest doskonalym narzedziem do odtwarzania muzyki z komputera, nagrywania plyta audio, kazdy znajdzie w nim cos dla siebie :) a funkcji to on maaaa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bardzo dziwne, ja nie wierzylem znajomemu, ze po przerobce MP3 sciagnietego

> z netu na CD audio programem Nero bedzie poprawa. ...

>. . . APEX ktory czyta wszystko. Potem przerzucilem te plyte na format

> Nie wiem dlaczego...

 

hojlo1 po czesci odpowiedzial na to pytanie, poprostu twoj apex ma "slaby" algorytm dekompresji mp3 a z nie skompresowanym audio nie ma problemu.

 

 

 

edson, podziwiam spokoj i powage z jaka skomentowales wpis superpikiego, ktory jak dla mnie jest chyba wpisem roku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wyszukiwarka się kłania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jeśli chodzi o sens nagrywania mp3 na audio cd, to zależy od wielu czynników. Jeśli mp3 gra lepiej (obojętnie, czy jest odtwarzane z kompa, czy z dvd) niż audio cd, to oczywiście nie warto.

Ale u mnie na odtwarzaczu cd jest dużo lepiej, niż z kompa. Nie wiem, czy to lepszy DAC w CD, czy też słaby DAC w amplitunerze (komp jest podłączony cyfrowo), czy też słaby engine dekompresji w dvd sprawia, że mp3 nagrane na audio cd brzmi lepiej.

 

Do rozkodowywania mp3 do wav używam lame'a. Tylko wiersz poleceń, żadnych programów klick&go. Później tak przygotowane wavy nagrywam w nero na plextorze z prędkościa x8. I jest naprawdę lepiej, niż z kompa czy dvd.

 

A wszystkich wyzywających mp3 (w stylu: 'tego się nie da słuchać. mp3 brzmi tak, jakby sąsiad w innym domu słuchał czegoś na altusach' itd.) zapraszam do wątku "Eksperyment Lukar":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie Panowie za dobre rady, sprostowały one nieco moje dotychczasowe spojrzenie na powyższy temat. Postaram sie troche pokąbinować z przeróbką mp3 na audio cd, wiem ze wolne wypalanie ma tu znaczenie, jak rowniez, jakosc samej płyty cdr, jakość pliku mp3, być moze osiągne zadowalające rezultaty. Narazie (nie wiedzieć czemu jest tak u mnie?!) odtwarzając mp3 z kompa jest troszke lepiej niz po konwersji do audio cd i odtwarzaniu w stacjonarnym cd! Juz nawet zacząłem sie zastanawiac nad jakims zewnetrznym przetwornikiem C/A? Ale mysle ze nieco gimnastyki, prob i bledow da jakies pozytywne rezultaty. Wiadomo zawsze pierwotnie bedzie to mp3 w jakis sposob skompresowane i go sie nie przeskoczy. Foobar faktycznie jest OK, równiez go uzywam i moze dlatego mp3 z kompa gra lepiej niz z CD?! No nic sprobuje wycisnac cos z tych naszych poczciwych mptrójek:) a przy okazji bede poszukiwał bezstratnych formatow i obrazów płyt.

pozdrawiam Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.