Skocz do zawartości
IGNORED

PT-AE900 i wszystko jasne!


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lektura danych technicznych wskazje, że mamy raczej do czynienia z ewolucją niż rewolucją.

Zwraca uwagę wyższy kontrast (5000:1 zamiast 2000:1 - ale to na papierze... ), nowy system Smooth Screen (może nie będzie już vertical banding, zgłaszanego przez niektórych), lampa świeci jaśniej: 1100 zamiast 1000 ANSI.

Rozdzielczość matrycy wbrew plotkom pozostaje bez zmian - i słusznie.

Cena 1999 ojro! :)

Ja tam nie narzekam - 700 stanieje, używam go w pracy i mogę powiedzieć o nim same dobre rzeczy - może w końcu znajdzie się w moim zasięgu.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4183-100003657 1170274216_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

najwieksze wrażenie na targach w Berlinie wśród projektorów zrobiła firma Fujitsu oraz JVC d-Ila.

/rozdzielczość ponad 4000 x 2000/

Ale to zupełnie inna kasa.

Faktem ,że pokazy tych projektorów były oblegane non stop. Ciężko bylo się dostać do środka .

Obraz porażajacy szczegółami. Jakość rewelacja. A zachwytom - przy tych pokazach nie było końca.

W zwiazku z tym - mniejsze wrazenie robily pokazy Toshiby, Panasonica czy Samsunga.

 

Zdjęcia z obrazów pokazywanych na 900 Panasonica będą / podobnie jak inne/ na www.hdtv.com.pl.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spojrzalem do sieci i widze ze jest nowy HITACHI PJ-TX200 i nowy SANYO PLV-Z4. I oba chwalą sie również kontrastem 5000:1, przy niezmienionej również rozdzielczości.

 

Ciekawe kiedy stanieje 700-tka panasonica... dla mnie to szczegolnie wazne bo wlasnie zamierzam kupic projektor i zastanawiam sie czy i jak długo warto czekac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem 2 projektory na DILA (sony qualia i jakis projektor imax za $35tys.) i bylem pod wrazeniem.

Z bardziej przyziemnych ostatnio bardzo podobal mi sie projektor DLP marantza na chipie Dark Chip 3.

W tym kontekscie ciekawi mnie nowa Optoma H78 na tym chipie, ktora jest duzo tansza od marantza (do 3 razy).

 

A tak wogole to kiedys zjechalem na forum Sony VPL-HS51 (po prezentacji w sklepie sony w Las Vegas, co za palanty tam pracuja, ze tak zle go wtedy ustawili), ale ostatnio mialem okazje ogladac go na wejsciu HDMI z nowego DVD Sony i dodatkowo sam go kalibrowalem ok. 40 min w sklepie i okazalo sie, ze jest calkiem dobry. Przy okazji ustawilem im Sharpa XV-Z10000 na HD2 mustang chip (bo tez byl kiepsko ustawiony) i porownalem A/B z 2 razy tanszym Soniakiem HS51. Sharp mial odrobine ladniejsza zielen ale gorszy kontrast i czern (sporo) i mniej detali (zamazane listki na drzewie w stosunku do detalicznego soniaka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wtedy soniak chodzil tak kiepsko? Obraz szedl napewno przez jakies przejsciowki sklepowe i/albo przez receiver na dlugich componentach. Dodatkowo tryb, kolory i kontrast byly bardzo zle ustawione, bez "wyczucia".

Sony VPL-HS51: onegdaj zjechany przeze mnie a dzisiaj faworyt do kupna lacznie z DVD Sony DVP-NS70H (wyjscie HDMI, 12 bit video, cena $149).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5140-100003618 1170274277_thumb.jpg

post-5140-100003619 1170274276_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony DVP-NS70H

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jest duża różnica pomiędzy 700 - bo jak widać z wyglądu praktycznie niczym się nie różni a do danych technicznych trzeba podchodzić z dużym dystansem zawsze... Ale jak zauważyłem - co roku nowy panas - co roku kosztuje około 8k zł jak wchodzi a poprzedni model tanieje do 5k :).

Wydaje mi się jednak, że większe różnice pokazała para 500->700 niż pokaże 700->900, no ale pożyjemy zobaczymy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panasonic PT-AE900U wydaje mi sie byc aktualnie lepszym produktem niz PT-AE700U i cenowo atrakcyjnym ($2179.99).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"The AE900's contrast is 5500:1 with iris activated, and when it is viewed side-by-side with last year's AE700, the improvement in dynamic range is obvious".

 

Co mi sie nie podoba w panasach to jakosc wykonania wyraznie slabsza jak Sony VPL-HS51 (made in Japan i to jest zauwazalne). Sony ostatnio ponownie staje je liderem na rynku projektorow. Zapowiadany na listopad 2005 nowy model Sony VPL-HS60 z kontrastem 10.000:1 bedzie najprawdopodobniej przebojem.

 

Jesli chodzi o hi-end projectors to takim niewatpliwie bedzie zapowiadany na grudzien 2005 model Sony VPL-VW100 oparty na technologii SXRD (Silicon X-tal Reflective Display) rozdzielczosc paneli 1.920×1.080 i kontrast 15.000:1.

 

Czyli SONY VPL-VW100 i wszystko jasne! :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony VPL-VW100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem co Ci się nie podoba w jakości wykonania panasów? Nie jest to może całkowity hi-end (a raczej na pewno nie jest) - ale biorąc pod uwagę ich cenę (700-tka za 4800 na allegro z VAT) myślę że jest w porządku - poza tym np ja mam mój projektor już rok, a w sumie od tego roku nie widziałem :]

 

Swoją drogą - miał już ktoś okazję porównać 700 i 900 ? Bo zastanawia mnie ta różnica w kontraście - wydaje mi się że w rzeczywistości nie jest aż tak duża, gdyż podają tylko on/off....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SANYO PLV-Z4, to prezentuje się niezwykle ciekawie. Ciekawe czy tak jak poprzedni model PLV-Z3 pobił PT-AE700 tak PLV-Z4 ma duże szanse na zmiażdżenie PT-AE900. W przypadku tego typu rpojektorów myslę, że nie można zbytnio już czepiać się głębi czy nasycenia barw a użyteczności sprżetu w danych warunkach lub w danym pomieszceniu. Sprzęt przekroczył już pewne parametry i trzeba tylko go dopasowac do siebie. Oba modele są już w sprzedaży i niedługo powinny pojawić się opinie dotyczące obu produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ciekawe czy tak jak poprzedni model PLV-Z3 pobił PT-AE700 tak PLV-Z4 ma duże szanse na zmiażdżenie PT-AE900.

 

wow, skad masz takie niusy? Jakos nie slyszalem, zeby Z3 pobil AE700 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii użytkowników którzy nie są zaślepieni promocjami PANASONICA wiem że PLV Z3siweci żywiej i cieplej od siedemsetki. Poza tym widziałem obydwa śiwecące obok siiebie. Panasonic szybko pada na łeb na szyję ze względu na to że osoby nie mające odwołania twierdzą iż to najlepszy sprzet - i tak jest w iwelu przypadkach. Nie mówoię że panas 700 to zły sprzecik, tylko że nie tak super jak ludzie piszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Z opinii użytkowników którzy nie są zaślepieni promocjami PANASONICA wiem że PLV Z3siweci żywiej i

>cieplej od siedemsetki.

 

o, ja nie widzialem jeszcze zadnej specjalnej promocji na ten projektor - on jest po prostu SZEROKO dostepny, zwlaszcza w porownaniu z Sanyo. I to jest jego bardzo duza zaleta ;) Parafrazujac stare powiedzenie: "Lepszy dobry, dostepny projektor w garsci niz super projektor na dachu.." ;))).

Co do cieplejszego swiecenia - 700-tka (podobnie jak i wiekszosc innych projektorow) ma takie mozliwosci regulacji parametrow obrazu, ze kazdy moze sobie ustawic jak lubi. Tylko trzeba sobie ustawic! :)

 

> Panasonic szybko pada na

> łeb na szyję ze względu na to że osoby nie mające odwołania twierdzą iż to najlepszy sprzet - i tak

> jest w iwelu przypadkach.

 

a tego nie rozumiem, cos poplatales ;)

 

 

A na koniec - jednemu podoba sie bardziej obraz z tego, a innemu z innego projektora. I dobrze. Ja tez nie twierdze, ze AE-700 to jakis cud techniki. Jest to po prostu bardzo dobry projektor, latwo dostepny za normalne (jak na projektory) pieniadze. Moze i Sanyo jest tam w czyms lepszy, ale na pewno nie bije na glowe i nie miazdzy Panasonica. Na tej grupie jest wielu posiadaczy 700tki i jakos bardzo go sobie chwala, a przede wszystkim ciesza sie ogladaniem filmow (!!!).

Bo o to chodzi! projektor nie sluzy do ogladania tablic kontrolnych/testowych w celu wylapywania jakis tam bardziej czy mniej rzeczywistych znieksztalcen, wad (ile to juz na roznych forach opublikowano takich technoonanistycznych doniesien ;) ale do ogladania filmow!

W tej chwili projektory osiagnely juz bardzo satysfakcjonujacy poziom - a wiec do boju! Kupowac projektor (chocby nawet i tego Sanyo, tfu ;))) i nie czekac w nieskonczonosc na Swietego Graala :) Czas plynie, a za pol roku i tak bedzie znowu jakis lepszy model, niezaleznie jak dlugo bys porownywal, zastanawila sie i czekal.

 

pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi! Twój głos jest głosem rozsądku! :)))

Faktycznie - trudno jest mówić o JAKIMKOLWIEK charakterze obrazu z PT-AE700... ten obraz jest po prostu DOKŁADNIE TAKI JAK SOBIE ŻYCZY WŁAŚCICIEL! :) I tyle! :)))

Ja nie rozumiem tej mody: "zmiażdżyć i zniszczyć Panasonika"... gdyby to był syf, to nie obrósłby taką legendą! Oczywiście że za pomocą reklamy można ludziom wcisnąć każdy shit ale to ma bardzo krótkie nogi - wkrótce na rynku zostają jedynie poważni gracze i Panasonic 700 obok PJ-TX100 takim graczem niewątpliwie jest. Sanyo też zbierało b.dobre opinie, ale w tej klasie sprzętu tak naprawdę urządzenia są bardzo podobne do siebie i o zakupie zdecyduje indywidualny gust i konkretne potrzeby (np. zoom w Panasie).

Żadna z tych firm: P-sonic, Sanyo czy Hitachi nie wypuściła badziewia... czego się nie kupi z tej "świętej trójcy" poprzedniej generacji projektorów LCD, to będzie dobry zakup. Zaś opowieści o "miażdżeniu" to, pardon, lekka dziecinada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza - "miażdży" się w testach a nie podcas seansu. Mimo tego coś komuś doradzając często przechylamy szalę na korzyść danego produktu - szczególnie ma się to do osób bardoz niezdecydowanych. Kiedy ktoś się mnie pyta, szczególnie laki, który sprzet jest lepszy, to tylko stiwerdzeniem "miażdży w testach" można takiej osobie wytłumaczyc co będize lepszym zakupem - przepraszam - korzystniejszym dla klienta. Kiedy taki czlowieczek zaniesie projektor do domu to i tak nie bedize wiedział czy zrobil dobrze, czy nie - po podłaczeniu sprzętu i tak rozkoszuje się dużym obrazem z jakąś tam jakością. W jaki więc sposób oradzić komuś co ma kupić - kup co chcesz?:) Nie ma złotego środka. Ja nie lubię panasoniców i mam do nich poprostu niechęć - mi obraz się podoba mniej niż "konkurentów"

 

Pozdrawiam towarzystwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

>>>>>>>>>>>>>>gk101380

 

Wypatrzyłem Twoje ogłoszenia "projektorowe" na Allegro. Piszesz że masz projektorki z USA - jak wygląda kwestia zasilania (różne napięcia w USA i Europie) oraz wtyczek?

Pozdrówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.