Jump to content
IGNORED

pomocy RADMOR 5102 nie działa!!!

dere

Recommended Posts

"Dejeight" mam do ciebie pewne pytanie związane bezpośrednio z twoim ostatnim postem.

Chodzi o to że ostatnio wpadła mi w ręce wieża "Fischera" starego typu i w jednym klocku.

Problem polega na tym że nie odzywa się zupełnie wzmacniacz, nie gra żaden kanał.

Zauważyłem że z tyłu jest wejście typu "DIN" na korektor.Wiem że np:WS-442 musi mieć włożone zworki, jeśli nie używa się korektora.A jak to wygląda w przypadku Radmora 5102 TE, czy tam też trzeba wkładać jakieś specjalne zworki w przypadku nie używania korektora ??? Być może w tej wieży "Fischera" też powinna być włożona zworka w gniazdo korektora??? Dodam że na panelu przednim nie ma jakiegoś włącznika typu wł/wył korektor. Ewentualnie proszę o wskazówki jak wykonać zworkę do gniazda korektora typu "DIN"

Zapytaj się tutaj:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest tam paru pasjonatów tego sprzętu, którzy wiedzą o nim chyba wszystko - zwłaszcza w zakresie tego, co się w nim psuje i jak to naprawić ;-)

Hidden Content

No więc sprawa wygląda tak że w Radmorze 5102 TE musi być zworka o ile wiem to ma on wejście na korektor już oryginalnie , zrobienie zworki to prsta sprawa kupujesz wtyczkę typu din i łaczysz tak jak niżej na rysunku!!

Hidden Content

Hidden Content

Dere a zaglądałeś do niego :) nie ma czasami bezpieczników przepalonych , sprawdzałeś wszystkie wejścia ? buczy coś w głośnikach, taka sprawa jeśli nic nie buczy , co najwyżej troszkę bzyczy w sopranach to z końcówami masz wszystko oki i pozostaje ci tylko sprawdzić zasilacz od przedwzmacniacza jest to taka płytka zamocowana przy dużych kondensatorach i trafie , mogą być przepalone tranzystory stabilizujące te przykręcone do blaszki!! Powodzenia !!!

Zwore miał 5102T oraz 5102TE.Sam 5102 zwory nie ma.Bezpieczniki idą na pierwszy rzut.Po tylu latach mają święte prawo nie stykać.W wolnej chwili się bardziej rozpisze co posprawdzaj.

Miernik chyba masz?:)

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Tak jak mówiłem bezpieczniki,potem napięcia na zasilaczu (powinny być 40V i 18V).Kolejna sprawa sprawdź tranzystory sterujące,tranzystory od termiki (końcowe naprawdę rzadko się palą).Kolejna sprawa to same przełączniki (poruszaj i zobacz czy coś się zmienia).Potem sprawdź (wyjmując po jednym bezpieczniku z każdego kanału) prąd spoczynkowy.Powinien mieć wartość od 25 do 40mA. (po wstępnym nagrzaniu się wzmacniacza bo jak pomiar zrobisz przy zimnym to prąd się zmieni).Co jeszcze?Napisz jak już zrobisz powyższe do czego doszedłeś:)

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

bezpieczniki na płytkach z tranzystorami końcowymi wyjmij (koniecznie odłącz sprzęt od prądu i odczekaj pół minuty zanim je dotkniesz) najlepiej czymś plastikowym. Sprawdx, czy nie popalone. Później oczyść blaszki z nalotu i dognij je delikatnie, żeby bezpieczniki mocniej siedziały. Może pomoże :))

Jeżeli jest tak jak mówisz że bas chrapie to te bezpieczniki na płytce od wzmaka sprawdz , mam jeszcze jedno pytanko , jak to się stało że Radmor nie działa , czy tak po prostu przestał z dnia na dzień czy coś się przy nim majstrowało?? jak się nie zna przyczyny usterki to się nie można domyślać co w nim poszło zwarłeś wyjście czy co??

Gdzie mieszkasz?Poważnie,jeśli jesteś z Warszawy to się możemy zgadać.

Teraz mi to wygląda na przedwzmacniacz.Załatw sobie ten miernik i posprawdzaj napięcia.Na przedwzmacniacz idzie 40V.Jeśli nie ma dobrego zasilania to mogą być takie problemy.Ewentualnie poszły tranzystory ale pierwsze to zasilanie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.